Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 14:05, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No to już mamy pewność, skoro wszyscy to samo mówią
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:25, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ludzie! Czy ktoś widział takie rzeczy 28 grudnia?! Plewiłam przed domem moje wachlarze bukszpanowe. Odcięłam szpadelkiem trawniczek (takie pierwsze przymiarki do kancików Danusi) a dalej amerykany poszły w ruch, tak przy okazji amerykany to moje ulubione narzędzie. Bukszpany będą ładne za jakiś czas. Już dziś widziałam, że sporo gałązek pochyliło się do ziemi i wypuściło korzenie, więc powinny się zagęścić.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:28, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ale zmieszanie w przyrodzie - moje psy jeża wytropiły! Co to będzie jak się zimno zrobi?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 16:19, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Został odtransportowany za płot w wiaderku

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 17:51, 28 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agniecha ale się u Ciebie dzieje jak na tę porę roku. Warzywnik ograniczam też na rzecz zielnika. Nie wiem co na to mój Ojciec, Męża przekonałam. Mimo pomocy domowników, nie nadążam.
I pogoda zadziwia, wierzyć się nie chce, że można w ogródku pracować pod okiem czujnych sąsiadów!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 18:39, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dzień był bardzo owocny. Grzało słoneczko, aż chciało się być na dworze. Wzięłam się za plewienie, bo tak bezczynnie nie umiem. Zobaczcie co mi się udało zrobić w grudniu po południu
Tak było:




A tak jest:




Ten cały kącik chyba prosi się o zagospodarowanie, ale boję się, że zadepczemy, bo to dość często uczęszczana trasa i nie zawsze po chodniczkach chodzimy, zwłaszcza najmłodsi. Wyszedłby taki kawałek tortu. Na środku posadzona jest magnolia stellata.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 18:42, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak mi coś mówi, że albo przesadzić te bukszpany i zgrupować je w jedno miejsce, pokręcić podopasowywać i może nawet jakaś figura wyjdzie, potem przyciąć i formować.

Drugie wyjście - ściąć po ziemi i odbije. Wtedy prowadzić jak się tylko zamarzy

Nawożenie jest konieczne na wiosnę - najlepiej florovitem dolistnie i goglebowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak czy siak pochwała się należy dla pielącej ogrodniczki Agnieszki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 18:49, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bukszpany mnie zadziwiły. Rokowania są dobre. Jeszcze przez rok je zostawię, zobaczymy co z nich wyrośnie. Wiem, że na razie straszą ale ja cierpliwa jestem. Po wyplewieniu okazało się, że od środka powypuszczały młodziutkie przyrosty. Hura! Będą się zagęszczać wachlarzyki! Oprócz tego dużo gałązek się dodatkowo ukorzeniło



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 18:58, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Gardenarium napisał(a)
Tak mi coś mówi, że albo przesadzić te bukszpany i zgrupować je w jedno miejsce, pokręcić podopasowywać i może nawet jakaś figura wyjdzie, potem przyciąć i formować.

Drugie wyjście - ściąć po ziemi i odbije. Wtedy prowadzić jak się tylko zamarzy

Nawożenie jest konieczne na wiosnę - najlepiej florovitem dolistnie i goglebowo.


One na razie za dużo przeszły. Przesadzane na wiosnę z gęstego żywopłotu, porozdzielane, jeszcze na pewno nie odbudowały bryły korzeniowej. Ścinane 2x, już tylko połowa została z wysokości. Jeszcze ich nie skreślę. Marzą mi się takie poduchy zlane ze sobą. Nie kule tylko bardziej spłaszczone formy. Ach marzenia dobra rzecz
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies