Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Puste pole z wysepką kwiatową

Pokaż wątki Pokaż posty

Puste pole z wysepką kwiatową

Martek 00:05, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
an_tre napisał(a)



Elfiku BAJKA


Elfiku córko ch -a moja u mnie tak nie jest pięknie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 00:08, 06 wrz 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595






o Mama Mia, co tam pięknego rośnie?że to wszystko takie cudne jest?jak zrobić taki piękny widok u siebie?
____________________
U Matki
Gardenarium 00:14, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elfik napisał(a)
Ciekawa jestem, kto ma białe studentki? I jak rosną? Bo moje chyba oszalały! Dwie malutkie, bardzo anemiczne sadzonki wsadziłam z litości po obu stronach róży - i oto, co z tego wynikło:



A za nimi cynie - już mojego wzrostu...


Babcia Jasia ma Przy siatce, pokazywałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 01:35, 06 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Elfik napisał(a)
Ciekawa jestem, kto ma białe studentki? I jak rosną? Bo moje chyba oszalały! Dwie malutkie, bardzo anemiczne sadzonki wsadziłam z litości po obu stronach róży - i oto, co z tego wynikło:



A za nimi cynie - już mojego wzrostu...

a wiesz, że ja też mam te aksamitki - pierwszy raz, z nasion... myslałam że urosna niewielkie i będą odstraszać troche nicienie glebowe...urosły ogromniaste, jak u Ciebie...powoli je usuwam

a nornice ? - myslę, ze mogłybyśmy sie licytować, u ktorej jest ich wiecej...z tym, ze ja nic nie robię, bo nie wierzę w żadne cudowne środki... poprawiam tylko po nich ziemię...
____________________
marzena O....!
hanka_andrus 07:48, 06 wrz 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Żeby za bardzo się nie panoszyły po całym ogrodzie,ponoć trzeba im zostawić przy murkach nie zasypywane korytarze.Będą chodzić swoją ,,autostradą" i nie będą ryły po rabatkach tyle.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 08:27, 06 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Elu, ja już też nie odróżniam nornic od kretów. Mam tego tałatajstwa bez liku. Ale fakt, że strumień wody działa na nornice (moi rodzice tak z nimi walczyli ale na areale 3 - arowym).
Ktoś, kto zacznie sprzedawać/wynajmować psy szkolone (jamniki, ratlerki i inne) na toto, zbije fortunę.

Z kręgosłupem nie ma żartów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jotka 08:59, 06 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Eluś, widzę, że siła złego na jednego ...

Nie daj się A na kręgosłup uważaj, nawet kosztem pracy w ogrodzie. Ja kompostu nie przerzucam. Mam dwa kompostowniki i czekam aż w jednym samo się przerobi.
Panny cynie pięknie się prezentują. Dobrze u Ciebie mają
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Elfik 20:23, 06 wrz 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Martusiu – na str.152 już się „nieelegancko” wypowiedziałam na ten temat : u Ciebie jest pięknie i dużo eleganciej!!!

Bogda – ja mam nawtykane wszystko, co w rękę wpadało przez 5 lat, dzieliłam, mnożyłam, przesadzałam – i tak wyszło. W ostatnim roku doszły jeszcze 3 rośliny: cleome, ośmiał i werbena patagońska. A pytasz „jak zrobić taki piękny widok u siebie?”… - odgapiaj!

Danusiu – lecę do babci Jasi , dawno u Niej nie byłam – fakt...

Marzenko – a ja jestem właśnie zachwycona, że te aksamitki są takie ogromniaste, gdyby nie to, że w takich rozmiarach zagłuszyły mi różę – na drugi rok będę wiedziała, gdzie je sadzić. A czemu usuwasz? Nie podobają Ci się???
Co do licytacji.... zacznij wierzyć w nie-cudowne środki. Zdjęcie sprzed 3 godzin... Nnooo... żal, w końcu stworzenie boże... Ale od Martkowych cynii wara!!!! Ta dziura jest przy uschniętej cynii, pokazałam ją na poprzedniej stronie...



Na razie zachwycam się moją białą szałwią przywiezioną z Anglii, kwitnie już drugi raz, ale rano odkryłam, że też jest zagrożona!!! Obok niej ogromna dziura!



Hanusiu – mądrość życiowa przez Ciebie przemawia! Ja już właśnie wypraktykowałam, że po nawtykaniu trutek w dziury przez tydzień nie ruszam korytarzy...

Ewuniu – myślę, że piesek szkolony „na toto” zrobiłby mi niezłą demolkę na rabatach...

Jolu – są dni, że mi ręce opadają i jestem totalnie zniechęcona, właśnie wtedy, kiedy tracę rośliny... Tyle pracy, boli wszystko - i na darmo Ale nie daję się, oczywiście! A cynie uprawiam od lat, kocham je, a one mnie chyba też, bo są zawsze cudowne!



A jak coś ładnie rośnie, to cieszę się i ja, i motylki ...



No i oczywiście hoduję swoją ogrodową kryjówkę...

____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
an_tre 20:39, 06 wrz 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Elfik napisał(a)




Elfiku to jest moja inspiracja na pusty plac, który mam u siebie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Elfik 20:49, 06 wrz 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
an_tre napisał(a)
Elfiku to jest moja inspiracja na pusty plac, który mam u siebie

Aniu, będziesz mnie miała na sumieniu, bo... pęknę z dumy!!! A pamiętaj o tym dolnym prawym rogu!!!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies