Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

sylwia_slomc... 13:25, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Tereniu jak już zdjęłaś okrycie to daj jej papu ( kompost ,obornik koński,gnojówkę z pokrzywy i dużo wody , ja nie dopuszczam do przesychania podłoża cały czas ma mokro w sezonie wegetacyjnym.Dobrze jest też na korzonkach część liści zostawić i robią za ściółkę zabezpieczając przed wysychaniem podłoże, ale ja mam tinctorię to nie wiem jak z mannicatą czy jest tak samo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:29, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Możesz też podlać biohumusem Ja się przymierzam po obwodzie poza bryłą korzeniową przekopać ziemię z kompostem i obornikem, a resztę wyłożę na ziemię pod rośliną, bo u mnie ziemia gliniasto lessowa i strasznie się zbija, a do korzeni powietrze nie dochodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 14:21, 21 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Teresa. Zostaw część liści z okrycia, daj trzy, cztery wiadra obornika, na to wszystko worek kompostu liściowego lub torfu odkwaszonego. W czerwcu masz 2- metrową roślinę.
Sylwia. Tinctorię uprawiałem identycznie jak manicatę.
Nie przesadźcie ze świeżym obornikiem.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
maciej_micha... 15:10, 21 kwi 2016

Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 61
Cztery razy nabywałem manicatę i cztery razy wyrosła tinctoria Nawoziłem, podlewałem i opiekowałem się jak zalecają do manicaty i tinctorii to nie zaszkodziło więc sądzę, że ma takie same wymagania i pięknie rośnie.
Obecnie poddałem się i nie szukam już giganta bo nie mam pewności co wyrośnie. Chyba, że znajdę w mojej okolicy kogoś co podzieli się karpą. Na razie w całym kompleksie (ok.
400 działek) nie znalazłem Fotka ostatniej 2 letniej.
Tesska 15:51, 21 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Dałam jej obornika bydlecego granulowanego nie mam kompostu niestety puki co muszę kupić kąpostownik
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 16:03, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Pawelpawel napisał(a)
Teresa. Zostaw część liści z okrycia, daj trzy, cztery wiadra obornika, na to wszystko worek kompostu liściowego lub torfu odkwaszonego. W czerwcu masz 2- metrową roślinę.
Sylwia. Tinctorię uprawiałem identycznie jak manicatę.
Nie przesadźcie ze świeżym obornikiem.

Staram się , żeby nie przegiąć w żadną stronę Dam jej papu tak jak rok temu bo fajnie podrosła to teraz też powinno się sprawdzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:09, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Maćku widać, że zadbana bo ładnie rośnie A jak pozostałe 3 szt oddałeś komuś czy wszystkie masz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:11, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Tesska napisał(a)
Dałam jej obornika bydlecego granulowanego nie mam kompostu niestety puki co muszę kupić kąpostownik


Tereniu , ale pokrzywy morze gdzieś w pobliżu rosną? bo gnojówkę dla samej gunci to i w słoiku litrowym gdzieś w kącie ogrodu możesz zrobića dobrze jej robi ja w zeszłym sezonie stosowałam dwa razy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 16:20, 21 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Moja w zeszłym roku dostała ok. 3 taczek obornika i worek 80 litrów torfu. To wszystko rozłożyłem na zostawioną ok. 10-centymetrową warstwę liści z okrycia. Do jesieni ślad po tym nie został. Podłoże stale wilgotne, w czasie upałów mokre i mocno przepuszczalne.To warunek niezbędny.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
maciej_micha... 19:42, 21 kwi 2016

Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 61
Oddawałem za każdym razem znajomym... Mam dzisiejszą fotké z wietrzenia guni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies