Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Gardenarium 16:08, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, też się usuwa koparką, ale ja uwielbiam żywopłot grabowy i za żadne skarby bym nie usunęła. A z pęcherznicy owszem. Nie przepadam za nią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 17:44, 31 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2532
A ile lat może rosnąć taki żywopłot grabowy?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 18:37, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam takich wiadomości, ile lat? Ciebie i Twoje dzieci, jeśli je masz, przeżyje na pewno.
W starych zadbanych miejscowościach żyją żywopłoty co najmniej 100 lat, koło mnie rośnie taki
Nikt nie prowadzi takich zapisków. Grab żyje długo, jak to drzewo, a ile lat - to zależy od warunków siedliskowych i pielęgnacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 18:42, 31 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2532
Rośliny to mają wigor. Cały czas cięte, mimo to szybko regenerują i tak w kółko co roku .
Dzieci nie mam .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Madzenka 23:45, 31 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przy stadionie olimpijskim we Wroclawiu rosną żywoploty grabowe przedwojenne
Pęcherznica bardzo szybko sie starzeje , mimo kilkukrotnego cięcia w sezonie) i aby utrzymać ładny żywopłot trzeba ją systematycznie min raz na 3-4 lata odmladzać, w przeciwnym razie stare grube pędy łysieją. Mam żywoplot z pecherznicy, ale będę o niego systematycznie dbała, bo uwielbiam wiosenne ciecie i korygowanie. Więc jesli znajomy nie jest nożycoręki to nie polecam. Lepsze będą graby, ktore są piękne i nie wymagaja odmładzania pędów przy systemtycznycm cięciu.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marcin89 01:08, 01 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2532
Znam te żywopłoty na Mickiewicza i nawet chyba koło pętli Sępolno też grabowe, to moja droga na studia przez 5 lat była . Teraz będę proponował znajomemu grab lub irgę błyszczącą. Przekonałem się do nich .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Pszczelarnia 12:12, 07 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
Widziałam u Ciebie sadzonki grabów, które jeszcze niedawno sadziłaś. Ja miałam identyczne sadzonki jak sadziłam swój żywopłot 3 lata temu, a jesienią wyglądał tak, również jest posadzony przed ogrodzeniem.


laurowisnia napisał(a)
Mam go posadzonego co 30cm, szerokość obecnie tak ok. 30cm, z czasem będzie się zwiększać, ale chcę go prowadzić wąsko jak się da. Ja swój w pierwszym roku przycięłam o połowę nawet mniej, szkoda było ale chyba dobrze zrobiłam. Później cięłam tylko raz w czerwcu.

laurowisnia napisał(a)
Nie napisałam jeszcze, że nie stosowałam żadnego nawozu do tej pory, przy sadzeniu wykorzystałam trochę swojego kompostu.


Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 10:10, 08 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo, nie ma sprawy, fajnie jak ktoś skorzysta - ja również szukałam informacji u innych jak sadziłam swój.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
wiunia 19:53, 08 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Agatko a Twój żywopłot (śliczny!!!) jest posadzony w jednym rzędzie?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 11:10, 09 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzenie w I i II rzędach, schematy

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies