Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

aga_szsz 09:48, 05 mar 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
O jakie piękne...
Ciekwe ile lat trzeba pielęgnować, żeby wyrósł taki 2 metrowy, gęsty żywopłot liściasty?
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
igacz3 14:38, 05 mar 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Topola napisał(a)


U mnie jest żywopłot z pęcherznicy, bardzo go lubię; fakt trzeba regularnie ciąć:



Ja równiez mam częsc żywopłotu z pęcherznicy czerwonej i żłtej, też przycinam i jest ok, fakt, że czerwoną trzeba mocniej przycinać bo rosnie jak szalona, mam pomiędzy nią jeszcze jałowce skalne . Osobiście też jestem zadowolona no i koszta mniejsze.
____________________
Madzenka 19:16, 05 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
O qurczę, poleciłabym purpurowego buka.

Szpalery na palach, ale to pracochłonne w sensie późniejszej pielęgnacji, wieczne czepianie się po drabinach




Susiłaś mnie zima i teraz marzę o czymś taki, a co będę latać na drabinie
Zielone już mam (graby i cisy) teraz kolej na czerwone formowane buki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 23:36, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzenko ja sobie odmówiłam takich dzieł Ale Ty młódka jesteś, możesz latać I u ciebie nie są pod drutami elektrycznymi. To wspaniała dekoracja, wiedziałam co Ci polecić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 21:21, 16 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Witam
Proszę o poradę, bo sama nie wiem co robić. Zamierzam posadzić kilka rh w miejscu gdzie nie ma żadnej ściany. Rh za plecami będą miały ogrodzenie (siatka) i planuję za drugą połową ogrodzenia posadzić coś co szybko urośnie i "zrobi' rh ścianę. Problem w tym, że nie wiem co w tym celu posadzić? Myślałam o pęcherznicy żółtolistnej, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam. Liczę na was, doświadczonych
____________________
Gardenarium 21:44, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź tuję Aureospicata, ma złociste końcówki, strzyż ją w żywopłot formowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 22:00, 16 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Doświadczona to ja może nie jestem ale tak się składa że mam i jedno i drugie Pęcherznicy na żywopłot nie polecam ,nie jest az tak urodziwa i nie rosnie zbyt wysoko ,poza tym gubi liście na zimę a rh potrzebuje osłony przed wiatrem Tuja Aureospicata jest śliczna, na żywopłot idealna moim zdaniem Moja jest piękna zdrowa i bezproblemowa Wystarczy kupić większe nie maleństwa i wiosną przycinać, rozkrzewią się w mig .Szefowa dobrze radzi ,posłuchaj a nie będziesz żałować
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 22:14, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapomniałam że to watek o liściastych, wobec czego polecam graba. W Polsce zdecydowanie się za mało go sadzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 22:16, 16 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Marcin89 napisał(a)
Dzięki bardzo . Podoba mi się taki żywopłot, jaki zadbany i gęsty . A nie zauważyłeś tej cechy szybkiego starzenia się pęcherznicy? Ile lat już rośnie?


Ja tez mam taki żywopłot ale nie lubię tej zółtej ,czerwoną bardzo lubię ma sztywniejsze pędy i ładniejsze kwiatki a liście są naprawdę piękne ,żółta przy niej wygląda blado i nie ciekawie Przesadzam ją za płot ,na pole niczyje bo przecież nie wyrzucę. Moja ma ok czterech lat jest wysoka ,ale dwóch metrów z pewnością nie ma Czerwona jest wyższa i lepiej się prezentuje Osobiście na żywopłot wolę rośliny zimno zielone które chronią od wiatru cały rok ,nie tylko latem U mnie okropnie wieje
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dyha 22:37, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Jeśli mogę się wtrącić - czy ktoś z Was przycinał kiedyś wiekowy żywopłot z graba? Nie liczy się sam wygląd czy efekt, ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wysiłek - poprostu - trzeba liczyć siły na zamiary. Nie ma nożyc, które poradzą sobie z grubymi konarami graba - pozostaje piła Przycinałem już takie i wiem ile trzeba się przy tym natrudzić. Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies