Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

ruda 10:52, 18 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Dziękuję Danusiu
Poczytałam wątki wcześniejsze i teraz sobie myślę, kiedy znajdę czas by przyciąć 30 m takiego żywopłotu formowanego...
Więc zastanawiam się nad tujami. Może taka aureospicata albo szmaragd będzie rósł w takich warunkach w miarę bezproblemowo?

A w ogóle to już można sadzić żywopłot czy poczekać do kwietnia???

Pozdrawiam rozterkowo...
____________________
Ogród Rudej pod lasem
Gardenarium 17:30, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Smaragd będzie najmniej problemowy.
Termin sadzenia zależy od jakości materiału, czy nie jest przemarznięty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adamlap 20:15, 18 mar 2014

Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1
Witam wszystkich.

W tym roku zaczynam urządzać ogród. Chcę zacząć od żywopłotu. Po długiej lekturze tego forum i kilku innych zdecydowałem się na ligustra Atrovirens. Jestem w trakcie przygotowywania terenu, które mam nadzieję skończyć w tym tygodniu. W następnym wziąłbym się za sadzenie żywopłotu. W związku z tym, że wiosna zawitała w tym roku dość wcześnie mam pytanie. Czy nie będzie już za późno na sadzenie ligustru ? Mam zamiar zakupić przez internet sadzonki z gołymi korzeniami. Mają być wykopane bezpośrednio przed wysyłką i dostarczone kurierem następnego dnia.

Drugie pytanie dotyczy gęstości sadzenia. Wersji jest wiele. Ja zdecydowałem się na sadzenie co 30 cm w dwóch rzędach. Czy to dobry wybór ?
Gardenarium 20:19, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kopane sadzonki najlepiej sadzić wtedy, gdy nie mają jeszcze liści, czyli sprzedawane na pęczki. Potem nie polecam. Muszą być w stanie spoczynku.

Tu masz wskazówki jak się sadzi taki zywopłot.



http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiunia 13:35, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu kochana wiem, ze napisalaš juz wszystko o cièciu grabów ale stoje nad dylematem ciàc czy nie? Posadzilam graby w srodê 130 szt ok 90cm majá páki , bardzo nieliczne puscily listki i co mam zrobic ciac czy czekac do konca czerwca? Prosze o pomoc!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Pszczelarnia 13:45, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A co szkodzi poczekać do końca czerwca? Tak się zastanawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:10, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż jak wygląda ten żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dyha 17:47, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
adamlap napisał(a)
Witam wszystkich.

W tym roku zaczynam urządzać ogród. Chcę zacząć od żywopłotu. Po długiej lekturze tego forum i kilku innych zdecydowałem się na ligustra Atrovirens. Jestem w trakcie przygotowywania terenu, które mam nadzieję skończyć w tym tygodniu. W następnym wziąłbym się za sadzenie żywopłotu. W związku z tym, że wiosna zawitała w tym roku dość wcześnie mam pytanie. Czy nie będzie już za późno na sadzenie ligustru ? Mam zamiar zakupić przez internet sadzonki z gołymi korzeniami. Mają być wykopane bezpośrednio przed wysyłką i dostarczone kurierem następnego dnia.

Drugie pytanie dotyczy gęstości sadzenia. Wersji jest wiele. Ja zdecydowałem się na sadzenie co 30 cm w dwóch rzędach. Czy to dobry wybór ?
Ligustrem bawie się bardzo dlugo i uważam, ze można go sadzić caly sezon. Malo tego, uważam, ze najlepiej go sadzić, kiedy ma juz liście calkiem rozwinięte, albo w stanie "spoczynku" kiedy ich jeszcze nie ma. Z mokrej gleby ktoś wykopuje sadzonki, a Ty sadzisz je zaraz do przygotowanych mokrych dolkow. Później tylko podlewac ja sadzilem w jednym rzędzie - co 10-15 cm. Musisz mieć możliwość wygrabiania spod żywopłotu wszystkich liści. Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
wiunia 23:18, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
graby jeszcze bez ściółki z kory, ale w korze wcale ich na zdjęciu nie widać przepraszam Danusiu ale nie mam lepszych fotek

Jeden bok



Drugi bok ale bardzo słabo widać przez słońce



i taki kawałeczek

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gardenarium 13:05, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro ja nie widzę grabów, to poczekaj aż wyjdą z ziemi, nic nie tnij To nie ta faza, takich małych to ja w zyciu nie widziałam. Serio, nic nie widzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies