Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Madzenka 23:28, 16 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dyha napisał(a)
Jeśli mogę się wtrącić - czy ktoś z Was przycinał kiedyś wiekowy żywopłot z graba? Nie liczy się sam wygląd czy efekt, ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wysiłek - poprostu - trzeba liczyć siły na zamiary. Nie ma nożyc, które poradzą sobie z grubymi konarami graba - pozostaje piła Przycinałem już takie i wiem ile trzeba się przy tym natrudzić. Pozdrawiam

Dlatego trzeba ciąć systematycznie w godzine tnę 30 mx1,8 m z każdej strony i nie jest to ciężkie dla kobiety. W Holandii oglądałam setki metrow takich wiekowych żywoplotów, systematycznie ciętych, mają wylacznie cienkie gałązki. Jesli się cokoliwiek zaniedba to zawsze potem doprowadzenie do porządku jest ciężkie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
dyha 00:10, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
30 metrów to kawałek Nie wiem ile ma lat u Ciebie, ale jak będzie miał 20 lub więcej, to już może być problem. O zaniedbaniu nie chcę nawet myśleć Ale oczywiście nie uważam się za wszechwiedzącego. Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
nina 06:55, 17 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Hmm nie chciałam absolutnie tych poleconych tujek, przez wzgląd na powolny wzrost (chciałam coś to szybko rośnie) Jednak rzeczywiście wystarczy kupić je wyższe W takim razie muszę zgłębić więdze na ich temat, bo jest zerowy. A tak na szybko zapytam, termin sadzenia najlepszy kiedy? Może być maj?

A podpowiedzcie czy nie lepiej kupić mate trzcinową i zrobić z niej ścianę na ogrodzeniu . Szybiej ,łatwiej i taniej Szczerze mówiąc to mi akurat w to miejsce szkoda sadzić tujek.Mata to dużo najlepsze rozwiązanie dla mnie,ale czy dla roślin?Mi chodzi tylko o to,żeby miały osłone przed wiatrem.
____________________
Gardenarium 10:23, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nie lepiej zrobić matę, bo mata ma określoną wysokość i koniec, zasłoni na 2 metry i po robocie, spróchnieje, brzydko wygląda potem, trzeba wymieniać. Ona wyżej nie "urośnie"

Rośliny zaś zdobią, zasłonią wszystko, co niepożądane. Wyrosną wysoko, na tyle na ile im pozwolimy. Nawet 15 metrów. Trzeba zainwestować w żywopłot. bo jest najważniejszy dla ogrodu, robi tło dla reszty roślin. One mogą być mniejsze.

Od żywopłotu się zaczyna urządzanie ogrodu, aby mieć prywatność i nie być na "widelcu". Mata też kosztuje niemałe pieniądze, a ja zawsze wybieram zakup roślin a nie maty, chyba że jest cieniste miejsce, jakiś zakamarek, gdzie nie ma możliwości posadzenia i nic nie urośnie, to już nie ma wyjścia, trzeba "kombinować" z płotem albo matą.

To mit że tuje czy cokolwiek innego powolnie rośnie. Będzie wolno rosło jak kupisz maleńkie, nie zadbasz nie podlejesz, nie odchwaścisz, a jak będziesz dbała to urośnie bardzo szybko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:29, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Robienie ogrodzenia ażurowego i wieszanie na nim maty to moim zdaniem nietrafiony pomysł. Policz ile wydasz na matę a ile roślin możesz za to kupić, które potem dadzą piękne tło, a mata będzie straszyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 12:47, 17 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedz Tak zrobię skoro szefowa tak radzi Trochę zmieniłam przez to koncepcje sadzenia.Dam thuje po tej samej stronie co i rh-niech thuje będą dla nich tłem.Tylko teraz nie wiem co robić,jak sadzić,a mam już gotowe doły dla rh,które są za blisko ogrodzenia jesli mają tam pójść thujki.Proszę podpowiedz mi w takim razie ile cm od ogrodzenia posadzić thujki?i ile cm od nich posadzić rh?Dzisiaj dojadą mi rh i muszę się mocno sprężać skoro niespodziewanie wpadną na ich miejsce thujki.
____________________
Gardenarium 19:14, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje posadź przy samym płocie, najwyżej pod rH rozkop nieco doły szerzej w stronę brzegu rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 19:50, 17 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Zdecydowałam się jednak na szmaragdy. W mojej szkółce mieli bardzo mało sztuk tych poleconych przez Ciebie Danusiu no i dużo bardziej mi się szmaragdy podobają Skoro radzisz przy samym płocie to tak zrobię Dziękuję za pomoc
____________________
ruda 21:58, 17 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Czuję wiosnę w powietrzu, więc zabieram się do pracy w ogrodzie

Chcę zrobić żywopłot z jakiegoś krzewu. Szerokość działki to tylko 12 m więc odpadają duże rośliny.
Wysokość żywopłotu to max 1,80. Część ogrodu od strony lasu, zacieniona do 12.00, raczej suche podłoże, kwaśne. Za płotem rosną dęby, sosny, jarzębina.
Czy ktoś miał do czynienia z takimi roślinami w żywopłocie:
- irga błyszcząca
- karagana syberyjska
- grab
- dereń biały
Czy którekolwiek nadaje się do mojego ogrodu? Nie chcę skończyć na tui aureospicata
wstawiam zdjęcie poglądowe działki:

____________________
Ogród Rudej pod lasem
Gardenarium 09:02, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam do czynienia i polecam irgę błyszczącą i grab. Dereń raczej na swobodnie rosnący bo proste patyki wiosną wytwarza, ale jak się uprzesz to zrobisz i z niego, Karagany nie lubię, kojarzy mi się ze szkołą podstawową, to "komunistyczna" roślina haha, przedpotopowa, kto ją teraz sadzi? skoro jest tyle lepszych roślin? Ma specyficzny nieprzyjemny zapach, nie lubię go
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies