Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

agatanowa 20:41, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
One cieniuchne są, ale mają z ok. 50-60 cm?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 20:43, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przytnij końcówki tylko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiunia 23:32, 26 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
agatanowa napisał(a)
One cieniuchne są, ale mają z ok. 50-60 cm?


Dokładnie tak jak mówisz Agatko, są cieniutkie dosyć ale większość ma małe boczne gałązki, to wina zdjęcia, że tak słabo widać nie jestem przystosowana do pokazywania swojego ogrodu na forum, brak profesjonalnego sprzętu (popsuł się i nie ma jak naprawić - zbieram na nowy) Pozdrawiam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 23:41, 26 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Gardenarium napisał(a)
Przytnij końcówki tylko.


Danusiu no co tu zrobić? Jak puszczą listki to wezmę od córki aparat i zrobię zdjęcie, a teraz to zostawię je w spokoju i przytnę leciutko co najwyżej te końcówki. Naprawdę są takie małe w/g Ciebie czy po prostu słabo je widać, bo fotka byle jaka? jak mierzyłam z korzonkiem jak były w pęczkach to miały w większości ok. 90 cm? No jestem załamana czy z nich coś będzie? Myślałam, że tej wielkości przeważnie są w sprzedaży Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
agatanowa 23:44, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wiunia napisał(a)


Dokładnie tak jak mówisz Agatko, są cieniutkie dosyć ale większość ma małe boczne gałązki, to wina zdjęcia, że tak słabo widać nie jestem przystosowana do pokazywania swojego ogrodu na forum, brak profesjonalnego sprzętu (popsuł się i nie ma jak naprawić - zbieram na nowy) Pozdrawiam!


wiunia, grunt, że wiesz, że czubki trzeba przyciąć te młode graby często takie rachityczne drzewinki, że trudno je dojrzeć na ciemnym tle, to nie jest wina zdjęć (choć może, gdyby je zrobić od dołu na tle nieba, byłoby więcej widać); ale w przyszłości bedziesz mieć piękny, szlachetny żywopłot pozdrawiam

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
wiunia 23:52, 26 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dzięki Agatko za słowa otuchy już mam łzy w oczach, że takie mizeroty posadziłam Pozdrawiam nocną porą i jeszcze raz dzięki!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
agatanowa 23:57, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wiuniu, jak one miały ok. 90 cm, to one są normalne graby! to tylko tło zdjęcia takie: jak brązowe zobaczyć na brązowym?? ja to przerabiam z moimi wschodzacymi piwoniami i rózami na tle rabtki wykorowanej - tez się zalamuję, że ich w ogóle nie widać z okna kuchennego. Ale jak stoję przy nich, to widzę, że to dlatego ze nakładają sie na tą brozową korę, bo z bliska, to sa w normalnym stadium rozwoju
Co do grabów, to widziałam posadzony zywopłot u siebie w sasiedztwie, moim zdaniem były własnie takie 50-60 cm, czyli nawet mniejsze od Twoich. To jest standardowy wymiar sadzonki grabowej, wuniu
spokojnie tnij te czubki
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:59, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
patrz na allegro, jakie wielkości grabów sprzedają:
nawet 15 cm, a 40 cm to już stadard - uszy do góry, wiunia, Twoje to giganty!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:04, 27 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
patrz też tutaj, jaki wymiar:



a tutaj piszą, że trzeba sadzić sadzonki grabu wysokosci: 60-100 cm, czyli Twoje są z tych wyzszych nawet!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
wiunia 00:19, 27 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
No Agatko jesteś WIELKA wiesz jak rozdarte serce ogrodnika - amatora pocerować Dziękuję !
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies