Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

Anabell 11:33, 25 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja tnę siatkę w kwadraty wychodzą 3szt z szerokości i wykopuję dołek wciskam siatkę, rogi wystające przycinam. Można według tej formy przyciąć wszystkie przygotowane kwadraty. w taką siatke wkładam po 5 szt tulipanów.
Robiłam też dużą grupę w zagonie, to zebrałam ziemię z tego miejsca na folię, spód ziemi wzruszyłam , na to siatka ciut ziemi, cebule układać i zasypać ziemią.

w miejscach nie widocznych miedzy krzewami nie przycinam rogów siatki, wówczas wiem gdzie zostały cebule, przeważnie zostają nie wykopuje w czerwcu, co trzy lata sadzę nowe. Stare też grupuję według kolorów.

Jak do tej pory nie dobrały się nornice do cebul, a mam nornic dużo, obok siatki są dziury i nie ruszają.
Widocznie tylko atakują z dołu, z góry nie wchodzą.

Tak kiedyś wyczytałam w necie i mam kilka lat sprawdzone,Siatka to włókno szklane i kaleczą sobie mordki tak było opisane.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mira 23:20, 25 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
o jak dobrze że jest temat na czasie - to lecę po siatkę
ale jak wytnę kwadrat to brzegi zaginąć do góry by powstały takie niby pudeleczka?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mille 11:46, 10 paź 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Kupiłam cebulki Lilii białej, tzn. św. Józefa (u nas się raczej mówi św. Antoniego, niestety dopiero teraz doczytałam, że należy je sadzić na przełomie sierpnia/września. Co teraz zrobić? Czy jest jakaś szansa, że cebulki sobie poradzą i zakwitną w przyszłym roku?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
monteverde 12:22, 10 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mille napisał(a)
Kupiłam cebulki Lilii białej, tzn. św. Józefa (u nas się raczej mówi św. Antoniego, niestety dopiero teraz doczytałam, że należy je sadzić na przełomie sierpnia/września. Co teraz zrobić? Czy jest jakaś szansa, że cebulki sobie poradzą i zakwitną w przyszłym roku?

No na pewno lepiej je teraz jeszcze wsadzić do ziemi niż wysuszyć w domu, a czy zakwitną? lilie "józefki" maja już w tej chwili liście przynajmniej u mnie tu troszeczkę je widać za pąkiem Kosmosu, pójdę do ogrodu to zrobię dokładniejsze zdjęcie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 12:23, 10 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja też niedawno dopiero posadziłam. Trzeba je wyściółkować czymś w razie szybkich i dużych mrozów (okryć: korą, liśćmi, dodatkowo kompostem).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 12:27, 10 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie na nie opadną liście od gruszy bo jeszcze sypie i nie wszystkie da się odkurzyć, wiosna delikatnie pozbieram, a po za tym niczym nie okrywam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mille 12:55, 10 paź 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Dzięki za pomoc. A powiedzcie jeszcze, czy ma jakieś znaczenie ogólnie dla rozwoju takiej czy innej lilii jeśli posadzę ją w zamiast " w kratce" to w zadołowanej doniczce (od spodu dobrze podziurawionej, a może nawet i zamiast dna dałabym kratkę?) Chodzi mi czy ograniczanie cebulek takimi nieprzepuszczalnymi bokami może być niekorzystne? Myślałam, żeby wziąc doniczki o bokach 15/15cm i do nich po 1 lilii i oczywiście do gruntu.

Sorry za tak infantylne pytania, ale nie mam za bardzo doświadczenia z cebulowymi sadzonymi do gruntu, za to z nornicami - owszem:/
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gardenarium 18:44, 10 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej doniczka odpada. Ja bym nie sadziła. Zależy chyba od gleby, w gliniastej nie za bardzo, w piaszczystej można zaryzykować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 20:55, 10 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zdjęcia moich lili z dzisiaj
widać, że liście sa już spore
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 21:14, 10 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Moje liści nie mają.. przesadzałam wczoraj
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies