Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

aldonaz 23:16, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Igor napisał(a)
Dzidka, witaj
To zdanie a właściwie dwa trochę źle sformułowałem .
Mam zamówione nowości 2011, które przyjdą do mnie pod koniec maja.
Razem z nimi to będę miał już ponad 100 odmian . Jedne większe drugie mniejsze ale są.
A zdanie Liliowce, trawy i inne to moje "miłości" ogrodowe i kolekcje tych roślin poszerzam.
Nie ukrywam, że trochę "rarytasów" w tym roku można będzie u mnie zobaczyć.
Ale "rarytas" to pojęcie bardzo względne bo to co dla mnie jest rarytasem dla innego czymś zwyczajnym.

Na przykład Hortensja Together z serii You and Me z Targów 2011 w Essen to dla mnie rarytas
a dla niektórych "staroć"






Witaj Igor, hortensja bajeczna. Jak dla mnie, też rarytas. Pozdrawiam
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
GabiK 23:33, 24 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Igorze. Zdradź ile masz tej małej działki?
Piękne Żurawki, połączenie z trawami też się nieźle zapowiada.
Pokaż jeżówki i z czym je zestawiasz.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 23:33, 24 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Igorze. Zdradź ile masz tej małej działki?
Piękne Żurawki, połączenie z trawami też się nieźle zapowiada.
Pokaż jeżówki i z czym je zestawiasz.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
monteverde 00:01, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Igor napisał(a)
Wracając do żurawki 'Autumn Leaves' to nie musisz się obawiać bo ona od końca sierpnia marszczy liście. Dużo moich znajomych się własnie skarżyło na tę dolegliwość tej odmiany.
Zobaczysz wiosną czy będzie już normalna. U mnie także się pomarszczyła ale jednak w mniejszym stopniu niż u ciebie.


a już myślałam,że będę musiała jej miejsce zmienić
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 09:13, 25 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dośc późno ale równie serdecznie witam ,,sasiada". Coraz nas wiecej z okolic Łodzi i fajnie. Coniki zachwycające, jeszcze nie widziałam tak wielkich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Igor 09:19, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Bogdzia witaj bardzo mi miło. Też zauważyłem zwiększenie ilości osób z Łódzkiego

Pamelko kupiłem z jeżówek Greenline i Harvest Moon mam nadzieję, że zakwitną w tym roku. Ale najbardziej czekam na ostróżki jednak.

annawu , dziękuję bardzo za pochwały.
Jeżeli chodzi o ostróżki one są u mnie pierwszą zimę bo kupiłem je wiosną zeszłego roku.
Mam nadzieję, że w tym roku dopiero pokażą moc swojego kwitnienia
Mam nadzieję jednak, że się nie "skończą tak szybko"

KasiuWB witaj, dziękuję za przywitanie.

aldonaz, Witaj miło mi, że nie jestem sam w tym roku kupiłem jeszcze ładniejszą o pełnych kwiatach, mam nadzieję ,że zakwitnie równie pięknie jak ta.

GabiK, działka malutka bo niecałe 400m. Do tego jest altana, pawilon"imprezownia" i placyk na huśtawkę, stolik, parasol itd.
Po prostu będę zmniejszał trawnik aż zostaną z niego wąskie alejki hehe.
W przyszłości planuję wielki ogród przydomowy ale mam jeszcze czas.

Uwaga teraz! ważna informacja to są sosny pospolity- zwyczajne nie żadna odmiana
Bardzo dużo osób się pyta czemu są takie grube i piękne.
Otóż przepis jest prostu... wszystkie nowe przyrosty skracam o połowę.
Nie mam zamiaru mieć wielkich drzew tylko niewielkie ładnie uformowane sosenki



Hosty też mam ale to nowa miłość jak na razie jakieś 30 odmian. W większości to maluszki w sensie, że małe sadzonki. "Małe" hosty czyli tak zwane myszki bardzo lubię i w tym roku muszę się za nimi rozejrzeć.



Szerszy widoczek, choć nie ma jeszcze co oglądać z większej perspektywy za bardzo.



Hortensja drzewkowata 'Anabelle'



____________________
evastyl 09:29, 25 sty 2012

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 18
Ja też zrobiłam zakupy u Adriana ale w tym roku postawiłam na byliny czyli ostróżki , jedną jeżówkę i przetaczniki . Do tego datura i trzy pelargonie . Fuksji nie brałam ...zostały mi zeszłoroczne spróbuję je przechować , troszkę za dużo z nimi zachodu ...a mi się nie bardzo przy nich chce chodzić ...wolę swoje maluch są można powiedzieć bezobsługowe .
Wracając do żurawki 'Autumn Leaves' nie przepadam zbytni za nią własnie ze względu na to że już w lecie skręcają jej się te liście trzeba by się zapytać Gabrysi co może być przyczyną tego skręcnia .
Igor a Ty jako wielbiciel żurawek posiadasz już jej książkę "Żurawki " Gabriela Sąkol ???

Mówisz myszki ...no jest ich troszkę ale dość drogie ...najtańsza Blue Mouse i wszędzie dostępna ...ale te maluch są dość kapryśnie ,
____________________
Pozdrawiam Cieplutko Ewa
Igor 09:34, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Ewa właśnie nie trafiłem na tę książkę jeszcze.
Można zakupić w księgarniach czy tylko przez internet ?
Ja u Adriana to samo co ty. Pełne ostróżki i i reszty po trochu.
Za fuksjami nie przepadam w sumie to nie mam a ni jednej i nie żałuję
Blue mouse ears c nie wiem czy dobrze napisałem - mam ją i na razie nie kaprysi
____________________
Wieloszka 09:38, 25 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Po obejrzeniu ostatnich zdjęć - zanim przeczytałam cały post, już miałam zamiar zadać pytanie o te właśnie sosenki - nie miałam pojęcia, że można je w tak prosty sposób trzymać "w ryzach". A czy mógłbyś podać do szerszej wiadomości, gdzie zaopatrujesz się w roślinki (zwłaszcza żurawki) - jeśli nie są to jakieś tajne kontakty
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 09:44, 25 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Nie jest tak źle Igor, liliowce od lili odróżniam już Miałam na myśli zestawienie kolorystyczne, bo mam takie podobne liliowce właśnie Lilie kupione w ubiegłym sezonie dopiero mam nadzieję zakwitną, akurat nie mam z nimi doświadczenia a kupiłam Lilię double surprise, crismon pixie i liliowca campfire embers. Ciekawe czy mi zakwitną

A i dzięki za żurawki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies