Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

finka 13:46, 28 sty 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
nieco kapryśna przy rozmnażaniu
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Igor 14:01, 28 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Bogdzia, Witaj... kolejne fotki wiosenne dla poprawy humoru.. choć słońce teraz świeci jak wiosną.

Finka, Wandziu , już doceniłem urok tej hosty. Za jakiś czas robię zamówienie w jednym sklepie i ją na pewno zakupię.



____________________
evastyl 14:41, 28 sty 2012

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 18
... a miałeś brać u mnie tylko się z przesyłką zgapiłeś ....a mogła pojechać razem z żurawkami ..
____________________
Pozdrawiam Cieplutko Ewa
ele2001 16:04, 28 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To się nazywa kolekcja lubię żurawki ale czasami mi się wydaje że odmian żurawek jest stanowczo za dużo
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 16:05, 28 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
laurowisnia 11:26, 29 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Igorze, przyciągnęły mnie do Ciebie świerki, rzeczywiście imponującej wielkości, rabata trawkowo - żurawkowa pomysłowa.
Do żurwek trochę się zraziłam bo różnie rosną u mnie, ale liliowce bardzo lubię i ciekawa jestem Twoich nowych odmian.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Igor 08:59, 30 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Przemo Te odmiany, które widzą normalni śmiertelnicy to jest tylko pikuś.
Ogólnie do Polski nie trafia nic fajnego. To jest dopiero coś.
http://www.heucheras.be/medias/album/images/P1030904_640x480.jpg
Ceny też fajnie przeważnie się zaczynają od kilkunastu euro.

Agata, jak tylko zakwitną to od razu pokażę. Niektóre były małe i mogą nie zakwitnąć w tym roku.


Z przedwojennej szklarni ( niestety nie mam zdjęcia jak wyglądała) rozsypującej się, cała w szybach, dach również.. zrobiłem z 1/3 powierzchni szklarnię na rozsadę i kilka krzaczków pomidorów a reszta to "imprezownia" już deszcz i inne warunki atmosferyczne nie straszne. W razie potrzeby można założyć ściany. Zdjęcie jest stare teraz już są położone płytki i ogólnie jest już dopracowana.

Najwięcej pracy było z odbudową konstrukcji, wywalenie setek prętów a zostawienie tylko szkieletu, który częściowo też trzeba było wymienić. Najpierw malowanie podkładem , później farmą właściwą antykorozyjną. Ale myślę, że na pewno lepiej się prezentuje od tego starego "strupa"





____________________
siaaska 10:39, 30 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Witaj Igor Widzę że jesteś bardzo zakręcony ogrodowo
Ilość żurawek powaliła mnie na kolana...
Mam pytanie odnośnie sosenek... Przycinasz im młode przyrosty o połowę? Kiedy to dokładnie robisz? Słyszałam też o obrywaniu młodych pędów... Jak myślisz co będzie lepsze?
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Igor 10:57, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Asiu, nowe przyrosty przycinam jak są już duże.. może to mało profesjonalne, ale robię to kiedy ja uważam.. przeważnie na początku lata. Oczywiście uszczykiwanie może i jest lepsze ale przy mojej ilości drzewek do "skrócenia" cięcie sekatorem jest po prostu szybsze.
____________________
Igor 09:33, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Witajcie...
Zrobiłem swoją wizytówkę. Zapraszam do obejrzenia.
Wraz z pierwszym kwiatkiem będę pokazywał nowe zdjęcia.
Może jeszcze uda mi się znaleźć ciekawe, nie pokazywane fotki.

Moja WIZYTÓWKA- zapraszam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies