Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielka pasja i chęci ograniczane miejscem

Igor 19:26, 26 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Pamelko, malutkie te hostki ale takie piękne
W tym roku trochę host dokupię ale mam bardzo ograniczone miejsce cieniste więc nie mogę zaszaleć.

Evastyl, piękne te myszki. Ja mam na razie jedną i ciągnie mnie do innych ale może za rok sobie zaszaleję. Za książką muszę się rozejrzeć i zakupić.

Abiko, u mnie w tamtym roku pewnego dnia w czasie wielkiego gradu podziurawiło wszystkie liście i do końca roku już wyglądały tragicznie . Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie takiej sytuacji.

EPODLAS , dwie żurawki to stanowczo za mało jest bardzo dużo pięknych odmian i do słońca jeżeli ktoś ma problem z miejscem zacienionym . Dziękuję za przywitanie.

Noemi, Witaj, trudno mi się ocenić bez fotki ale mogę Cię chyba pocieszyć.
Nie masz się co martwić. Mimo iż żurawki są zimozielone i ozdobne prawie przez cały rok to zimą jednak nie ma co od nich za dużo wymagać. Moje wszystkie też leżą teraz "oklapnięte" i te liście wszystkie wiosną jak zaczynają wypuszczać nowe obcinam. Obsidian ma długie pędy liściowe i się rozkłada a Lime marmalade jest raczej zwarta w kępę więc lepiej wygląda.

Monteverde, trudno mnie oceniać bo ja pająków nie mam... no może jednego
Nie rozróżniam , który jest pająkiem a który półpająkiem. Ale bez tej informacji chyba da się żyć
Swoją drogą bardzo ładna odmiana. Ja zdecydowanie bardziej wolę odmiany o wielkich kwiatach, falbankach i oczkach.


Widoczek, żeby trochę urozmaicić wątek





I jedziemy dalej

U mnie na słońcu ale półcień także lubi


Tiarella, raczej do cienia - na słońcu może się przypalać.


____________________
Igor 19:26, 26 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Tiarella 'Jepers Creppers' , cieniste - pół-cieniste


'Petite Marbled Burgundy'- półcień- słońce


Półcień- słońce


Półcień- cień
____________________
przemekg 19:56, 26 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Igor to stanowczo za duża rozbieżność w stanie posiadania między żurawkami a hostami, choć żurawki to wspaniałe rośliny nie przeczę
Na początku nie byłem zwolennikiem malutkich host myszek, ale jak zobaczyłem je na żywo w ogrodzie, to zmieniłem zdanie, takie malutkie kępki pięknie wyglądają i tak sympatycznie, dostałem jesienią jedna taką myszkę, a teraz kupiłem ok 10 nowych myszek no i z pozostałych rozmiarów też troszkę .
____________________
U Przemka w ogrodzie
pamelka 20:47, 26 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
10 myszek ???? szalejesz
noemi 23:15, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dziękuję za odpowiedź... no wiosnę będę przycinać liście i zobaczę jak sobie poradzą
____________________
ogród magdalenka
Sebek 20:19, 27 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne kolekcje - te sosny boomba - no i żurawki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Igor 10:37, 28 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Sebek, dzięki
Noemi, na pewno pięknie odbiją. U mnie w nocy zapowiadają -30* mam nadzieję, że nowo posadzone jesienią to przetrwają.
Przemku , moja kolekcja hostowa nie miała się znacznie powiększyć w tym roku ale za twoją sprawą to się jednak stanie. piękne te hosty i ceny też przystępne.

Wiosna 2011

.







cdn.....
____________________
Bogdzia 12:54, 28 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale wiosną zapachniało, a piszesz że ma byc -30. Oby sie mylili.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
finka 13:28, 28 sty 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witaj Igor!
PIĘKNA KOLEKCJA. Wszystkie zdjęcia żurawek zamieść w osobnym wątku w portretach roślin!!!
Powodzenia w kolekcjonowaniu!!!

A ja polecam piękną Funkię 'Pandora's Box', to moja ulubiona "hosteczka", ma ciemnofioletowe kwiaty.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
wanda7 13:31, 28 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Też mam tę małą Pandora's Box i bardzo ją lubię i hołubię.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies