Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Sonka 11:29, 27 maj 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Ewa stale odwiedzam Twój ogród choć rzadko o tym piszę. Róże masz przepiękne jak i cały ogród, ja niestety nie jestem w stanie takiego się dochować a to ze względów klimatycznych, chociaż dzieli nas niewiele kilometrów. Zaczynam zabawę z różami, wcześniej się ich bałam, głównie z powodu małej wiedzy na ich temat ale to dopiero teraz o tym wiem. Posadziłam Louis Odier i mam obok cyprysika, który pagibł, chcę z niego zrobić rusztowanie dla powojnika, sęk w tym, iż nie wiem który by się ładnie zgrał kolorystycznie i okresem kwitnienia z różą. Czy możesz mi coś podpowiedzieć? będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Milka 13:10, 27 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ło matko!!! jaki czad różany, alez musi pachnieć!!! nie umiem żadnej wyróżnić, wszystkie cudowne
Mam pytanie, czy jeśli ze szlachetnej róży wybije dzika gałązka z kwiatami, to koniecznie mus ją usunąć?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Eve 12:38, 28 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Sonka napisał(a)
Ewa stale odwiedzam Twój ogród choć rzadko o tym piszę. Róże masz przepiękne jak i cały ogród, ja niestety nie jestem w stanie takiego się dochować a to ze względów klimatycznych, chociaż dzieli nas niewiele kilometrów. Zaczynam zabawę z różami, wcześniej się ich bałam, głównie z powodu małej wiedzy na ich temat ale to dopiero teraz o tym wiem. Posadziłam Louis Odier i mam obok cyprysika, który pagibł, chcę z niego zrobić rusztowanie dla powojnika, sęk w tym, iż nie wiem który by się ładnie zgrał kolorystycznie i okresem kwitnienia z różą. Czy możesz mi coś podpowiedzieć? będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.


Witaj Sonko

Miło mi, że do mnie zaglądasz i cieszę się, że napisałaś, bo u mnie rzadko ktoś pisze

Do Louis Odier polecam jakiegoś albo fioletowego powojnika albo bardzo blado różowego albo białego. Nie bardzo znam się na odmianach, ale w sklepie e-clematis dobrze opisane są gatunki i czas kwitnienia. Te jasne będą ładnie komponować się z mocno różową różą
A róże nie są takie trudne w uprawie jak się wydaje Trzeba dać im dobre stanowisko, raczej przewiewne, choć u mnie mało róż takie ma i zadbać o nie, pryskać dolistnie magiczną siłą do róż i nie pozwalać mnożyć się szkodnikom, bo one roznoszą choroby, obrywać jak najszybciej chore listki, ja kilka razy dziennie jak mam czas obchodzę wszystkie róże, głównie w celu podziwiania i wąchania, ale dzięki temu mogę szybko reagować na problemy

Mary Rose

____________________
ogród Ewy
Eve 13:06, 28 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
irena_milek napisał(a)
Ło matko!!! jaki czad różany, alez musi pachnieć!!! nie umiem żadnej wyróżnić, wszystkie cudowne
Mam pytanie, czy jeśli ze szlachetnej róży wybije dzika gałązka z kwiatami, to koniecznie mus ją usunąć?


Pachnie obłędnie!!! Szkoda, że zapachu nie da się przesłać

Irenko, nawet jeśli jakiś kwiat zakwitnie z dzikusa, trzeba to szybko wyciąć, bo niedługo będziesz miała dziką a nie szlachetną różę, chociaż dzikie też piękne

Najlepiej oderwać ją od korzenia, jeśli się da, z reguły się udaje

Aloha
Następny wielkolud, 1 krzew na dużej kratce rozpięty, i tak się nie mieści, ani wzdłuż ani w szerz

____________________
ogród Ewy
wojciech_wu_em 15:17, 28 maj 2014

Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 1
Ewa, dzięki za szybką odpowiedź, tak zrobię, o ile wcisnę się pod nie bez szkody dla zdrowia
a ta Alchemist bajeczna, okrzykuję cię królową róż
Eve 11:15, 30 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Wojciechu

Chyba miałeś wpis dla kogoś innego Ja nie mam Alchymista
____________________
ogród Ewy
A_gawa 17:20, 31 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468




Podziwiam właśnie Twój wątek. Czy mogłabyś mi napisać w jaki sposób zagospodarowałaś rabatę przy magnolii? Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 17:20, 31 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Twoja nawałnica róż jest zachwycająca! Czy mogłabym otrzymać bardzo prostą wskazówkę jak się tnie róże pnące?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Mirella 22:52, 31 maj 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ewo, cudowne są Twoje Róże dlatego tu jestem, bardzo lubię Twój ogród, ma w sobie coś z mojej duszy i to jest piękne.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Sonka 18:01, 04 cze 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Dziękuję Ewo, mam teraz zagwozdkę, bo myślałam, o jasnym powojniku w tonacji różu, że taki różowy będzie ładny dla Louisa, teraz to już nie wiem, może biały rzeczywiście, ciemny raczej odpada z tego względu, że tłem jest śliwa wiśniowa o ciemnych bordowych liściach. Przejrzę raz jeszcze strony i wybiorę, lubię clemki o drobych kwiatach, będzie miał naturalną podporę z cyprysika, który mi się zniszczył, tak nagle. A Louis ma już duże pączki z czego bardzo się cieszę, łał. pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies