Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

wietrzyk 10:45, 02 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Borbetko,
To kiedy zobaczymy zdjątka jakoweś z borówcowej rewolucji? Strasznie ciekawa jestem. Potwierdzam, że u nas też przymroziło, trawka była biała i cienka warstwa na samochodowej szybie Przeziębienie złapałam bo słoneczko przyświecało, ale jednak chłód. No, jesień mamy niestety....
Gdzie byliście na takim owocnym grzybobraniu?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
kamila_lawenda 12:42, 02 paź 2013

Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 22
no właśnie, kiedy?
____________________
Agnieszka_B 18:12, 02 paź 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Też czekam na zdjęcia i pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
ewa004 18:29, 02 paź 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Roślinki na pewno nie zmarzły , ale jednoroczne wszystkie kaput ,ja swoje jutro na kompost wywalę
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Borbetka 18:55, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
agata19762 napisał(a)
KOCHANA
Dziękuję baaaaaaaaardzo za odpowiedź !!!

tak też myślałam, ale nie miałam pewności
mam 30 sztuk tej danici, więc śmiało mi wystarczy,
by nasadzić od bramy do domu wzdłuż ścieżki,
pod nóżki dam jej tojeść rozesłaną Aurea trochę dla kontrastu

buziaki

Ale to będzie pięknie wyglądało! A będziesz miała dojście do cięcia kul, żeby nie deptać tojeści? Ja właśnie mam dylemat pod oknami kuchni tam, gdzie mam świerka Inversę. Korci mnie, żeby zrobić jakiś dywan, ale wtedy będę deptać przy cięciu.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 18:57, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
dorciabe napisał(a)
Monika czy Twoje kulki danica brązowieją w środku? Moje malutkie bidulki się sypią Czy to na jesień, czy choroba?

Dorciabe, oczywiście że są brązowe, ale głęboko jak zajrzysz. Kulki są bardzo gęste, bo cięte.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 18:58, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zielona napisał(a)
Wiercę się niecierpliwie, bo pogoda piękna, a Twoja rewolucja baaaardzo mnie ciekawi. Co tam wymyśliłaś...? Pokazuj, zanim zatopisz się w wannie po całodziennej pracy PS A ja znowu..... pielę, haha! I jeszcze kompostownik robię. Suszę trawę skoszoną w sobotę, przewracam, rozrzucam i mam nadzieję, że w przyszłym roku z torcika z trawy, darni, liści, piasku, polewanego roztworem przyspieszającym, będzie pyszne papu dla roślinek. Czy Ty jakoś bardzo "odsiewasz" swoją darń, zanim wrzucisz "do góry nogami" na kompostownik, czy wrzucasz razem z ziemią?

Marta nic nie przesiewam, bo bym się do góry nogami nakryła od roboty. Z tymi gałązkami wykładam, jak w Anglii podobno .
____________________
borówcowy wizytowka
Kondzio 18:59, 02 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Macham hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Borbetka 19:04, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No to na początek grzybki. To jest tak mniej więcej 1/10 część tego, co zebraliśmy, a jeszcze było, a było:



A moja córcia takie oto zdjęcia artystyczne, jak mawia, robi:



Więc był i wielki las i rzeka, a wszystko to w Puszczy Noteckiej.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:18, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No więc w ogrodzie nic nie zrobiłam przez weekend. Byłam dzisiaj za to i nie posprzątałam jeszcze wszystkiego po Panach ogrodnikach. Wywaliłam resztki maty, trochę pozamiatałam i pozbierałam masę gałązek jałowcowych, co w paluchy włażą.
Nie wiem, czy na zdjęciach będzie widać, ale dużych jałowców już nie ma. Tutaj zdjęcie przed i po:



W zasadzie nie żal mi nic oprócz tego berberysa, ale on już wyleciał w zeszłym roku, bo tam kostkę trzeba położyć. Nic to, posadzę innego.

Tutaj inne ujęcie:



No i teraz pukam się w głowę no bo tak: w sobotę przybędą tuje Szmaragdy 2,5-metrowe, zamiast tych wielkich kolumn jałowcowych, a w miejsca wolne mam buka pendulę, czerwonego klona palmowego szczepionego na kijku, kulki bukszpanowe w zapasie, no i limelajtki. Tylko muszę to poustawiać i zobaczyć, bo jakoś tego wyobrazić sobie nie mogę, a na rysunki nie mam czasu.
A na zakończenie miskantowi żołnierze stoją. Jak urosną, pożegnam się z widokiem Skyrocketów:



____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies