Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

kamila_lawenda 19:45, 02 paź 2013

Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 22
kurcze przed czy po..pięknie!
w czym Ci się zatopiły daniki? ślicznie to wygląda

a grzybów jest ogrom! tylko wyjść na spacer w las z maluchami i zbierać

co do przymrozków zabrałam dzisiaj moja ukochaną diplademię, widać że już ma dość

pozdrawiam
____________________
Borbetka 19:54, 02 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Danica to w trzmielinie, irdze albo jałowcach płożących. Jest też hakone. Dzięki Kamilo, ale co dalej? Mus ustawić.
____________________
borówcowy wizytowka
kamila_lawenda 20:07, 02 paź 2013

Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 22
jeżeli dobrze zrozumiałam.... to raczej, kto jak kto, ale Ty nie masz problemu z ustawieniem?

dlatego podpytuję Cię o szczegóły kompozycji, bo sama jestem na etapie " o matko, o matko!!!"
jak się odważę założę swój wątek i ..zobaczysz jaki masz dar!
____________________
Zielona 20:30, 02 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Cześć, Monia. Twoje "przed" i "po" jest jak zabawa w "znajdź różnice". Na fotkach wcale nie jest oczywiste, ze coś dużego wyleciało. Masz już tak gęsty ogród, że taka rewolucja nie powoduje żadnego chaosu w kompozycji. Przynajmniej na zdjęciach. Bo domyślam się, że na szmaragdy baaardzo już czekasz

Co do limek - gdzie kupowałaś?
Ja chcę jeszcze w tym roku obsadzić łuk przed domem i myślałam o zamówieniu przez net, ale bojam, co dojedzie... U Any dostałam namiary na podobno wiarygodną firmę, która w dodatku ma doskonałą cenę za sadzonki.

Ściskam.
agata19762 20:51, 02 paź 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Borbetka napisał(a)

Ale to będzie pięknie wyglądało! A będziesz miała dojście do cięcia kul, żeby nie deptać tojeści? Ja właśnie mam dylemat pod oknami kuchni tam, gdzie mam świerka Inversę. Korci mnie, żeby zrobić jakiś dywan, ale wtedy będę deptać przy cięciu.


Tak dojście mam do kuleczek
myślę, że można deptać po tojeści...( chwilowo podczas cięcia )...
nic jej nie będzie...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 20:54, 02 paź 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
grzybki piękne

zmiany po fajne i rzeczywiście nie umniejszają urokowi ...
jest cudnie !!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Katkak 21:13, 02 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Borbetko, ależ cudo stworzyłaś. Podziwiam Twój ogród, cudeńko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jambosana 21:24, 02 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Ależ dopieszczone te Twoje rabaty ! Pięknie. Dużo stosujesz roślin okrywowych i trzymasz je w ryzach tnąc, podoba mi się to ! Sama próbuję tak robić, z różnym skutkiem, ale takie fotki jak Twoja pokazują, że warto.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
atena35 21:47, 02 paź 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
No to na początek grzybki. To jest tak mniej więcej 1/10 część tego, co zebraliśmy, a jeszcze było, a było:



A moja córcia takie oto zdjęcia artystyczne, jak mawia, robi:



Więc był i wielki las i rzeka, a wszystko to w Puszczy Noteckiej.


No i co ja mam teraz chwalić ? Grzybki? "zdjęcie artystyczne"? czy zmiany?
Wszystko zasługuje na pochwały
Masz bardzo zadbany, śliczny ogród. Bardzo podobają mi się takie równe, proste cięcia
____________________
Ogród Tosi
Mala_Mi 09:23, 03 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bawiłam się w detektywa i mam problem z odnalezieniem szczegółów czym sie różni prawy od lewego
Berberysa brak wypatrzyłam.. i to chyba tyle , a potem czytam, że piszesz, że go wyrzuciłaś.. ..... ot i taki ze mnie ogrodnik Mi się podoba i przed i po



Najważniejsze, że słońce świeci już prawie tydzień co nie? Będę sadzić tulipki. Opłaca się kupować sadzarkę? Czy taki szpikulec wystarczy?


Tulipany nie posadzisz za pomocą szpikula... to są dość duże cebulki... Nie pamiętam jaka masz ziemię.. ogólnie sadzimy na głębokość 3 wysokosci cebul.. jak masz glinę możesz dać mniej.
Teraz czy będziesz sadzić plamami czy będziesz je upychać na rabatach punktowo...
Ja ogólnie korzystam w większości z sadzarki, bo wsadzam punktowo w wolne miejsca.. i nie rozwalam wszystkiego wokoło.. Jak sadzarka to tylko z dobrego metalu.. np gardena, bo takie z blaszki ocynkowanej to szkoda wogle kupować. Lepiej łopatką wykopać dziurkę No i zależy ile masz tych cebul do posadzenia..

Podeślij mi te słonko..... bo u nas nie ma... od 8 września ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies