Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 17:56, 03 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziewczyny, mam zmarznięty grujecznik, listki tak płaczą. Hakone skuliła się, więc przyszła zima dla niej, begonie już parę dni temu do wywalenia no, ale kopać się da, bo kopanie mnie czeka.
Marta, limelajtki kupuję u nas na wsi w szkółce, ale już nie mają. Mają za to w Sczepankowie po 25 zł, ale bez kwiatów, bo obcięli.
Aniu - kupię sadzarkę, mniej się chyba pomęczę ... chociaż? Nie mam doświadczenia z cebulami, ale przecież żem ogrodnik, to jak bez sadzarki?
Jambosano, katkat, Kamilo, Tosiu - dziękuję.
Naprawdę nie widać różnicy na tych zdjęciach? No to Wam zrobię fotę, co by zobaczyć. Okaże się .
____________________
borówcowy wizytowka
Zielona 19:39, 03 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jak to zmarznięty grujecznik? Jestem w szoku! U nas nawet begonie w stanie nienaruszonym. Czy Ty tam masz jakiś mikroklimat? Wydawało mi się, że rzut beretem od siebie mieszkamy, a okazuje się, że temperatury chyba jednak diametralnie różne....

A w Szczepankowie to gdzie widziałaś te hortki?
Joku 19:51, 03 paź 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12201
Borbetka napisał(a)
No więc w ogrodzie nic nie zrobiłam przez weekend. Byłam dzisiaj za to i nie posprzątałam jeszcze wszystkiego po Panach ogrodnikach. Wywaliłam resztki maty, trochę pozamiatałam i pozbierałam masę gałązek jałowcowych, co w paluchy włażą.
Nie wiem, czy na zdjęciach będzie widać, ale dużych jałowców już nie ma. Tutaj zdjęcie przed i po:




Moniko, wypatrzyłam u ciebie przepiękne kobierce pomiędzy tujami. Z czego je zrobiłaś? Może wspominałaś wcześniej, ale mi umknęło .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mathildis 20:56, 03 paź 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Baaaaaardzo lubię Cię odwiedzać, bez opisu różnic między przed i po bym nie znalazła, tu ślicznie i tam pięknie
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Anabell 22:38, 03 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kupiłam sadzarkę w Auchan za 2 zł na wyprzedaży i ok 150 narcyzów posadziłam i na szmelc wyrzucić trzeba rączka się rozeszła. Ogólnie dobrze się sadzi, pierwszy raz tak sadziłam, zawsze łopatką duże punkty kopałam .
Aniu - dobrze że podajesz sprawdzone Gardeny.

Moniko - kusisz tymi Danikami, wygląd przemawiający, Przemyślałam że bukszpany piękne ale kto będzie strzygł? a tuje tylko lekko przyciąć same mają kształt. Jedna przesyłka przyszła ale małe, muszę jeszcze większe ściągnąć.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Borbetka 06:52, 04 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zielona napisał(a)
Jak to zmarznięty grujecznik? Jestem w szoku! U nas nawet begonie w stanie nienaruszonym. Czy Ty tam masz jakiś mikroklimat? Wydawało mi się, że rzut beretem od siebie mieszkamy, a okazuje się, że temperatury chyba jednak diametralnie różne....

A w Szczepankowie to gdzie widziałaś te hortki?

Marto - zmarzł znaczy listki się zwinęły i za chwilę spadną. Nie będzie pomarańczowego widoku, bo nie zdążył mi się przebarwić, to samo z winobluszczem się stało. Ja tu mam mikroklimat, ale zawsze wydawało mi się, że mokro jest, ale dało mi to do myślenia, bo dom się wychładza bardzo szybko. Może faktycznie cos w tym jest? Szkółka jest w Szczepankowie na ul. Szczepankowo . Nie pamiętam numeru, ale nie ma ich w internecie. Oni są przed szkołą na głównej ulicy jadąc od wiaduktu. Jeśli się wybierzesz, to może spotkamy się na kawkę. Bardzo ładna ta szkółka, ale niektóre ceny wysokie. Trochę bukszpanów i cisów mają formowanych, ale wiesz. Nie na moją kieszeń. Sama se uformuję.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 06:56, 04 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Joku, kobierce są z jałowców płożących, irgi i trzmieliny. Tak cięłam i cięłam przez lata no i się zrobił dywan.
Mathildis, dziękuję że wpadasz.
Anabell, dziś kupię sadzarkę porządną, ciekawa jestem jak się tym sadzi. O tujkach napisałam na priv, a z cięciem Danic to mam tak, że nie widzę różnicy w pracy, tak samo jadę bukszpany i tuje. Oczywiście mówię już o kosmetyce kul z bukszpanu. Jeśli formuję od zera, to więcej się trzeba napracować, a Danica jednak kulista jest. Chyba bardziej je lubię ciachać. Lubię ten zapach w przeciwieństwie do bukszpanu.
____________________
borówcowy wizytowka
leon60 09:57, 04 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie u Ciebie i przed i po
Macham Monia słonecznie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Zielona 10:55, 04 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Hej, Monia. Melduję, że dzisiejszej nocy lekko "po uszach" dostały begonie. Ale drzewa na razie dają radę. Mój grujecznik malutki jest, ale póki co się trzyma. I w dodatku muszę biedaka przesadzić, bo siedzi teraz w miejscu tymczasowym. Sama nie wiem, czy lepiej teraz przesadzać, czy na wiosnę... /sadzony był w maju/. Masz jakąś wiedzę na ten temat?

Pokażę Ci te hortensje z netu:
Są po 13zł plus przesyłka. Jak myślisz, czy te, które widziałaś w Szczepankowie są dużo większe? Te mają 30cm /spójrz na fotkę sadzonki w donicy/
http://albamar.pl/pl/krzewy/38-hortensja-bukietowa-limelight-hydrangea-paniculata.html
Kusi mnie to Szczepankowo... a najbardziej kawka z Tobą afkors
leon60 11:10, 04 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Marta koleżanka o której Ci pisałam zamawiała u tego Pana hortki, przyszły gęste i wysokie na oko miały 70cm fotki w aukcjach pokazywał z wiosny
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies