Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

ZbigniewG 09:28, 31 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Borbetka napisał(a)
.., a gruszka zawsze chora. Urodziła przez 8 lat dwie gruszki ha, ha. Pryskanie ... mus, a i tak chore są.


jeżeli to rdza gruszy(rude pryszcze na liściach) to opryskaj teraz 6% roztworem mocznika, inne drzewa owocowe też- moje grusze były do wycięcia ale wyleczyłem
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Zeta 10:01, 31 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
No pięknie nie mogę się nadziwić....ja kupiłam Danicę w zeszłym roku i posadziłam pod brzozami doorenbos razem z wrzosami.....jedne kulki są mniejsze jedna większe .....ale boję się co będzie po tej zimie ....nie strzepywalam z nich śniegu ....za dużo roboty mam z odśnieżaniem podjazdu a teraz jeszcze ten spadający z dachy śnieg... okna mam drewniane do samej ziemi i muszę spod nich cały śnieg zebrać....no zobaczymy co z nich zostanie u Ciebie pięknie wyglądają ....ja też będę ciąć
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Wieloszka 10:56, 31 sty 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetko, wybierasz się w tym roku na Gardenię? W ubiegłym roku się wymigałaś Musisz nadrobić zaległości Spotykamy się w sobotę 23.02.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Milka 12:40, 31 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
no właśnie, proszę się nie migać podziwiam twoje thuje Danica!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Daneczka69 18:18, 31 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2012
Posty: 300
Witaj Moniko
Prześledziłam cały Twój wątek od początku. Jestem pełna podziwu, że sama samiutka dałaś radę, z takim oszałamiającym efektem, ogarnąć całkiem spory kawał ziemi. Jest pięknie Ciebie też będę podglądać Życzę Ci dużo zdrówka i sił na kolejne zielone poczynania
____________________
Pozdrawiam, Daneczka :)
Borbetka 20:03, 31 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
ZbigniewG napisał(a)

.., a gruszka zawsze chora. Urodziła przez 8 lat dwie gruszki ha, ha. Pryskanie ... mus, a i tak chore są.


jeżeli to rdza gruszy(rude pryszcze na liściach) to opryskaj teraz 6% roztworem mocznika, inne drzewa owocowe też- moje grusze były do wycięcia ale wyleczyłem

Zbyszku dziękuję za radę. Oprysk oczywiście na plusie i w bezdeszczowy, bezwietrzny dzień?
____________________
borówcowy wizytowka
ZbigniewG 20:18, 31 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Tak i najlepiej za jakiś czas powtórzyć wskazane ziemie wokół drzew (opadłe liście) tym stężeniem możesz opryskać wszystko co teraz bez liści i igieł
mocznik kupuję w dużych workach ale można i w mniejszych
opryski "chemiczne " wychodzą bardzo drogo i nie były u mnie tak skuteczne

gruszki i liście już mam zdrowiutkie

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Borbetka 20:26, 31 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zeta napisał(a)
No pięknie nie mogę się nadziwić....ja kupiłam Danicę w zeszłym roku i posadziłam pod brzozami doorenbos razem z wrzosami.....jedne kulki są mniejsze jedna większe .....ale boję się co będzie po tej zimie ....nie strzepywalam z nich śniegu ....za dużo roboty mam z odśnieżaniem podjazdu a teraz jeszcze ten spadający z dachy śnieg... okna mam drewniane do samej ziemi i muszę spod nich cały śnieg zebrać....no zobaczymy co z nich zostanie u Ciebie pięknie wyglądają ....ja też będę ciąć

No masz pracy z tym podjazdem, oglądałam. U mnie też podjazd spory. Parę lat temu po bardzo śnieżnej zimie mój M. mówi, dosyć tego ... kupuję odśnieżarkę. Zrobił to po sezonie, kiedy były tańsze. A za rok zimą dwa razy spadł śnieg, za malutki, żeby odśnieżarka go "wzięła". Myślałam, że wyskoczy z kaloszy ze złości. Mimo wszystko jednak, dobrze że jest.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 20:27, 31 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wieloszka napisał(a)
Borbetko, wybierasz się w tym roku na Gardenię? W ubiegłym roku się wymigałaś Musisz nadrobić zaległości Spotykamy się w sobotę 23.02.

Ależ Ty pamięć masz! Wymigałam się, ale z bólem serca, bo musiałam na inne targi pojechać. Teraz nie mam zamiaru i będę na pewno. Już niedługo prawda? Doczekać się nie mogę.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 20:28, 31 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
irena_milek napisał(a)
no właśnie, proszę się nie migać podziwiam twoje thuje Danica!

A Ty Irenko będziesz?
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies