Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 19:25, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
barbara_krajewska napisał(a)
Wspaniałe powojniki!
Niby ogród na piasku, a taaakie okazy!!! Dogadzasz im, oj dogadzasz


Basiu, powojniki dostały dobry wkład pod korzeń jakoś sobie radzą, w ciągu sezonu nie nawożę dużo. Zobaczymy na jak długo ta wkładka wystarczy .
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Joanka 19:28, 28 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Vivio

Przeczytałam calutki Twój wątek. Masz cudowny ogród. Niesamowita ilość różnorodnych kwiatów, zachwycająca paleta barw, świetny angielski klimacik

Będę baaaaardzo częstym gościem

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joanka 19:29, 28 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
viva napisał(a)

letni widok z salonu





Czy mogę latem u Ciebie zamieszkać?

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
viva 19:35, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
marzena napisał(a)
witaj vivo ! no cudowny spacerek miałam po Twoim ogrodzie jestem zauroczona Twoimi różami, piwoniami, powojnikami i innymi roślinami oraz ich świetnymi zestawieniami , schodami, pięknym potokiem z kamienistym podłożem...
pięknie było, będę Cię odwiedzać

Witam, Cię Marzeno i zapraszam, ja cichaczem (oj nieładnie, nieładnie ...) też odwiedzam Twój ogród i oglądam piękne widoki z trawiastago tarasu (jest śliczny!) i ławeczki pod drzewami.
Dla nas to święto, jeżeli możemy pojechać w Twoje okolice i pochodzić po górach (np. Chełm, dobrze doczytałam, że tam gdzieś mieszkasz?). Mieć ogród w takim miejscu
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:50, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
GabiK, witam Cię w moim ogrodzie i zapraszam.

Justynko, Aniu, powojniki, te które pokazałam, u mnie rosną bardzo dobrze, oprócz powojnika M.B.Veillard (który jest powojnikiem wiekokwiatowym, późnokwitnącym) są to powojniki z grupy witicella, i takie głównie mam w ogrodzie, bo wielkokwiatowwe nie chciały u mnie rosnąć.
Jeśli ktoś ma dużo miejsca może posadzić powojnik tangucki, ja mam odmianę "Bill MacKenzie"
Po przekwitnieniu ma takie czuprynki, ja zostawiam je na całą zimę


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 20:12, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Vivo, ja też jestem amatorem-wielbicielem Twojego ogrodu, niedługo poproszę o wskazanie mi (honorowego) miejsca do dziennych pobytów. Pokazuj, pokazuj, bo potem to będziemy żałośnie wzdychać jak nam nowych obrazów zabraknie.
I ponowię pytanie: jak we dwoje udaje się Wam utrzymać ogród w takim zdrowiu i nieprzemijającym pięknie? Jak to się robi? Trzeba być na emeryturze?

A czy gdzieś pisałaś skąd nick i imię Viva na Twoim wątku?
Przepraszam za natarczywe pytania ale one nieodmiennie cisną mi się na usta.

Wydawało mi się, że Ania - Ogrodniczka mimo woli pracuje a ona buszuje co po ładniejszych ogrodach i wypatruje kolejnych zamówień.
Jaki powojnik polecasz komuś na jego pierwszy raz? Polish Spirit - to wiem od Magnolii. A po za nim?

No, Ewo czuję się wywołana do tablicy
Nie pisałam dlaczego taki nick, a dlaczego?, bo to moje drugie imię, przybrane ponad czterdzieści lat temu pod wpływem pewnej sztuki . I tu odsłonię się jescze bardziej, bo tego imienia używa tylko mąż od tamtego czasu, teraz jest ono dla was wszystkich
Pytasz Ewo jak to się robi?, tak rzeczywiście jestem już na emeryturze i dzięki temu nasz ogród ostatnio jest coraz bardziej zadbany. Mąż jeszcze pracuje, ale z wielką przyjemnością i ofiarnością każdą wolną chwilę poświęca na prace w ogrodzie.
Powojniki te które pokazałam, wszystkie są mało wymagające - decyzję możesz uzależniać od koloru

Ewo, fotel na Ciebie zawsze czeka, to widziałaś, jest też i stolik, a jak trzeba bedzie to znajdzie się i kawka i ciasteczko, zapraszam

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Krys 20:19, 28 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Vivo masz cudny ogród a powojniki ech... powzdychać .Od przyszłego tygodnia będę planowac w swoim ogrodzie przemeblowanie w miejscach gdzie murarze nie sięgną ,chyba i będe do Ciebie zaglądać i się wzorowac ,obiecaj ,że mi pomożesz
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
viva 20:26, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Joanka napisał(a)
Witaj Vivio

Przeczytałam calutki Twój wątek. Masz cudowny ogród. Niesamowita ilość różnorodnych kwiatów, zachwycająca paleta barw, świetny angielski klimacik

Będę baaaaardzo częstym gościem


Joanko, dziękuję za baaaardzo miłe słowa i zapraszam, wpadaj, a nawet zamieszkaj rano wypijemy kawkę przy takim widoku (tak właśnie zaczynam w lecie dzień, patrząc na ten obrazek), tylko uprzedzam, że jestem skowronkiem i wstaje o 4 rano


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Joanka 20:29, 28 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820


____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
viva 20:39, 28 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Krysiu, pewnie na obrzeżach znajdziesz miejsca, gdzie będziesz mogła sadzić - planuj, planuj.
Jeżeli coś u mnie sobie upatrzysz, chetnie Ci odpowiem, zapraszam.

Mogę np. polecić super różę - Elmshorn - kwitnie bardzo obficie prze całe lato, a zimę wita w pąkach, jest mało wymagająca. Jeżeli ktoś lubi takie drobne kwiatki warto posadzić

To zdjęcie robiłam 28 października w 2010 roku, była ciepła jesień



a to 10 listopada


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies