Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

monteverde 08:58, 29 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Margarete napisał(a)

No to i ja Pszczółko sie do tej wspinaczki dołączam ...a na wiosne wg planów osiągnę może szczyt.....czyli poszukam ładnego egzemplarza , kupie, znajdę reprezentacyjne mieksce i posadzę moje Kilimandźaro

I jedno i drugie znajdziesz tutaj http://www.futuregardens.pl/kalina-japonska-kilimandzaro-viburnum-plicatum-kilimandjaro.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 11:03, 01 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vivo, ja z pilnym pytaniem:
jak - oprócz kopczyka - zabezpieczasz róże typu Veilchenblau i inne pnące: r. semiplena helenae, Nevada, Fruehlings.... ? Czy trzeba? Skoro już są 3 lata u mnie (ale zim nie było)?

EDIT: i jeszcze o kocimiętce poproszę. Która jest ta "lepsza" nepeta x faassenii 'six hills giant'czy nepeta x faassenii 'walker's low'?
Tak na skróty od razu dopytam: cel szpaler w miejscu o nazwie "do sadu".

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
viva 10:23, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)
Vivo, jak zawsze utknęłam u Ciebie Masz może różę Mme Hardy? Kupiłam dwie na jesieni i zastanawiam się, czy wybrałam dla nich odpowiednie miejsce. Trawy z bylinami w Twoim ogrodzie są bardzo przekonujące. Chyba czas pomyśleć o trzcinnikach, szczególnie tych fontannowych. Zdrówka życzę i czekam na kolejne, cudowne inspiracje


Mariolu, utknęłaś u mnie i ja też gdzieś utknęłam
M.Hardy mam dopiero od wiosny więc jeszcze nic o niej nie mogę powiedzieć.
Trawy z bylinami to jest to mnie najbardziej wciąga. Przez ostanie lata zgromadziłam trochę i jednych i drugich, w miarę je poznałam i teraz pozostaje mi tylko realizować swoje plany.
W najbliższych sezonach mój ogród bedzie stawał coraz bardziej zatopiony w trawach, taki obieram kierunek

Letnie migawki z trawami
-

-

-



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 10:28, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Margarete napisał(a)

No to i ja Pszczółko sie do tej wspinaczki dołączam ...a na wiosne wg planów osiągnę może szczyt.....czyli poszukam ładnego egzemplarza , kupie, znajdę reprezentacyjne mieksce i posadzę moje Kilimandźaro


Małgorzato, jestem pewna, że uda Ci się znaleźć piekny okaz kaliny (moja jest malutka) i znaleźć odpowiednie miejsce. Zimowy czas temu sprzyja
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 10:32, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Margarete napisał(a)

Mam nadzieję że uda mi sie to wszystko "upchać" w moim ogródku a kiścienie bedę zabezpieczac na zime, ostatnio są łągodne, to może dadzą radę..:_)

Powracam do fotek z twojego ogrodu - jest cudnie, wysmakowane, zakomponowane, uporzadkowane........eh


W sprawie kiścieni też taką mam nadzieję i właściwie to ostatnie, lekkie zimy do tego mnie zachęciły. Jednak w moim regionie i tak duże mrozy są dość często więc będę je musiała dobrze zabezpieczać.




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
monteverde 10:35, 02 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)


Mariolu, utknęłaś u mnie i ja też gdzieś utknęłam
M.Hardy mam dopiero od wiosny więc jeszcze nic o niej nie mogę powiedzieć.
Trawy z bylinami to jest to mnie najbardziej wciąga. Przez ostanie lata zgromadziłam trochę i jednych i drugich, w miarę je poznałam i teraz pozostaje mi tylko realizować swoje plany.
W najbliższych sezonach mój ogród bedzie stawał coraz bardziej zatopiony w trawach, taki obieram kierunek

Letnie migawki z trawami
-

-

-




ślicznie to wygląda piękne zdjęciajaka to trawa po liliowcach? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AgnieszkaW 10:39, 02 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Vivo, czy masz miłkę okazałą? Chyba masz? Czy ona szybko się rozrasta, czy rozlazi się na boki, czy też tworzy zgrabną kępę? Jak wygląda wiosną i wczesnym latem? Czy trzeba ją często "odmładzać, czyli rozsadzać? Dużo pytań zadałam, ale szukam widowiskowej trawy (co najmniej kilka takich samych egzemplarzy) na bardzo widoczne miejsce na tle cisów i proszę Cię o radę, bo masz w tym względzie doświadczenie Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
viva 10:45, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Agania napisał(a)
Wracając od Gabrysi, zatrzymałam się u Ciebie i zostałam na dłużej, zwiedzam Twój ogród od wczoraj i nie wiem jak to się stało, że jeszcze u Ciebie nie byłam.....jestem zauroczona, tak jak wszyscy

Pięknie u Ciebie Vivo...masz prawdziwy raj, nigdzie jeszcze nie widziałam tylu traw, bylin i róż pokazanych w przeróżnych aranżacjach. Jesteś niedoścignionym wzorem, powtarzam słowa Aliny...,,czuję się przy tobie bezradna, potrafisz odtworzyć wielką sztukę wtapiając się w naturalny krajobraz, pokazując i wykorzystując kolory dzięki kwiatom.

Cieszę się ogromnie, że będę mogła podziwiać twój ogród w tv, bo należę do tej Polski, która nie opuszcza żadnego odcinka w Mai w ogrodzie

Serdecznie pozdrawiam


Witaj Aganiu Na forum jest tak dużo ogrodów, trudno do wszystkich trafić. Miło mi, że mój ogród znalazł się na Twojej trasie i obrarzłaś go tak hojnie pochwałami
Na emisję trzeba będzie jeszcze czekać, mają przyjechać drugi raz, nie wiem kiedy.

Z różami


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 10:55, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)

ślicznie to wygląda piękne zdjęciajaka to trawa po liliowcach? pozdrówka


Aniu, to śmiałek darniowy Goldtau, zakwita wcześnie, bo już w czerwcu

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
monteverde 11:15, 02 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)


Aniu, to śmiałek darniowy Goldtau, zakwita wcześnie, bo już w czerwcu


dzięki jest śliczny do róż będzie pasował, wiosną kupię
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies