Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

AgnieszkaW 14:53, 02 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Oj tak, masz rację, pomysłów sporo, nie wiem, co wybrać, bo miejsca wcale nie tak dużo, a chciałabym ładnie. Energetyczna fotka śliczna Stipę brachytrichę mam wsadzoną w tym roku, przez lato ładnie się rozrosła, ale nie zdążyła zakwitnąć (chyba dlatego, że jak ją kupiłam, to była bardzo mizerna), miala wprawdzie jeden pąk, ale złapała go tzw. rdza i się nie rozwinął. U Ciebie widziałam pięknie kwitnącą, nie łapie ci jej rdza? Lubisz tę trawę? Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 15:02, 02 gru 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak oglądam takie klimatyczne foty, to niebezpiecznie wzrasta u mnie poziom adrenaliny i to by się chciało, i tamto jeszcze ładniejsze, a miejsca niewiele, ale coś jeszcze upchnę kosztem trawnika Kostrzewom również wyciągam kłosy;P
Piwonie boskie, a ja się martwiłam, że za blisko posadziłam ich odmienne kolory Napisałam na pw. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 15:17, 02 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viva..... Viva Twój ogród.... ja jak Mariola gapię sie na rabaty i mam ochotę zaorać trawnik i zrobić tylko rabaty kwiatowe Na szczęście zostało się trochę rozsądku w mózgownicy
Piwonie cudowne.. jak można nie lubić piwonii, zawsze sie zastanawiam jak ktoś pisze, że ich nie chce w ogrodzie. Ja mogłabym mieć pół ogrodu w piwoniach
Szperaj za fotkami... to takie fajne pooglądać w okresie "nudy" na forum Ja mogę oglądać po kilka razy to samo.. bo zawsze coś innego przykuje uwagę. Czasami zapuszczam oko na Pinteresta... jakbyś wrzucała więcej fotek u siebie to nawet tam bym nie zajrzała.. bo koło twoich kompozycji to tamte fotki nawet nie leżały (mówię o kompozycjach w stylu Twego ogrodu, ale tylko taki mnie interesuje).
Buziaki.. szeprnij jeszcze za kolorami w archiwum
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zielona 16:29, 02 gru 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Vivo - Twój wątek znam i śledzę na bieżąco, a podczas każdego spotkania z Kasią /Robaczkiem/ obie uznajemy go za naj... na forum
Witam się zatem oficjalnie

Dzisiaj, oprócz wzdychania do Twoich zdjęć, chciałabym zapytać, czy Twoim zdaniem rzeczywiście konieczne jest obrywanie wszystkich liści róż przed ich okryciem? Moje /wiosenne nabytki/ nadal mają sporo zielonych liści... a temperatury są już takie, że należy je okryć. I mam dylemat. Co powinnam zrobić?

Z góry dziękuję za opinię.

Marta
Pszczelarnia 16:58, 02 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
Viva..... Viva Twój ogród.... ja jak Mariola gapię sie na rabaty i mam ochotę zaorać trawnik i zrobić tylko rabaty kwiatowe Na szczęście zostało się trochę rozsądku w mózgownicy
Piwonie cudowne.. jak można nie lubić piwonii, zawsze sie zastanawiam jak ktoś pisze, że ich nie chce w ogrodzie. Ja mogłabym mieć pół ogrodu w piwoniach
Szperaj za fotkami... to takie fajne pooglądać w okresie "nudy" na forum Ja mogę oglądać po kilka razy to samo.. bo zawsze coś innego przykuje uwagę. Czasami zapuszczam oko na Pinteresta... jakbyś wrzucała więcej fotek u siebie to nawet tam bym nie zajrzała.. bo koło twoich kompozycji to tamte fotki nawet nie leżały (mówię o kompozycjach w stylu Twego ogrodu, ale tylko taki mnie interesuje).
Buziaki.. szeprnij jeszcze za kolorami w archiwum


Szperaj....... jeszcze, jeszcze! Proszę o kompozycje w stylu.

A Walkers to ta co ją wzięłam jak byłam, czy ta co pocztą dojechała? Chyba pocztą a wzięłam tę inną sprzed domu? Tak?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EPODLAS 22:37, 02 gru 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Vivo, trawy widzę coraz bardziej u ciebie kochane. Ja poszerzyłam swoje trawowisko, ale sadzenie będzie na wiosną. Już nie wyobrażam sobie jesieni bez traw. Lubię jak je śnieg przykryje, wyglądają wtedy malowniczo. Pozdrawiam.
____________________
Mój ogród
viva 22:53, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
AgnieszkaW napisał(a)
Oj tak, masz rację, pomysłów sporo, nie wiem, co wybrać, bo miejsca wcale nie tak dużo, a chciałabym ładnie. Energetyczna fotka śliczna Stipę brachytrichę mam wsadzoną w tym roku, przez lato ładnie się rozrosła, ale nie zdążyła zakwitnąć (chyba dlatego, że jak ją kupiłam, to była bardzo mizerna), miala wprawdzie jeden pąk, ale złapała go tzw. rdza i się nie rozwinął. U Ciebie widziałam pięknie kwitnącą, nie łapie ci jej rdza? Lubisz tę trawę? Pozdrawiam


Ten rok dla traw był trudny, pierwszy raz zdarzyło się aby złapały grzyba. Stipa brach... była zdrowa Lubię ją, wiosną bardzo szybko startuje, rośnie w dosyć dobrym tempie, nawet jak jeszcze nie kwitnie lubię jej liście, mają bardzo soczystą zieleń. Kępy też dość szybko rozrastają się.
Same zalety
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:57, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)
Jak oglądam takie klimatyczne foty, to niebezpiecznie wzrasta u mnie poziom adrenaliny i to by się chciało, i tamto jeszcze ładniejsze, a miejsca niewiele, ale coś jeszcze upchnę kosztem trawnika Kostrzewom również wyciągam kłosy;P
Piwonie boskie, a ja się martwiłam, że za blisko posadziłam ich odmienne kolory Napisałam na pw. Pozdrawiam.


Kiedy wyciągałam kłoski kostrzewom przypomniało mi jak w dziciństwie na takie nitki nawlekaliśmy poziomki. Ale to było przeżycie
Mnie piwonie podobają we wszystkich możliwych kolorach i zestawieniach
Chciejstw też mi nie brakuje
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:19, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Zielona napisał(a)
Vivo - Twój wątek znam i śledzę na bieżąco, a podczas każdego spotkania z Kasią /Robaczkiem/ obie uznajemy go za naj... na forum
Witam się zatem oficjalnie

Dzisiaj, oprócz wzdychania do Twoich zdjęć, chciałabym zapytać, czy Twoim zdaniem rzeczywiście konieczne jest obrywanie wszystkich liści róż przed ich okryciem? Moje /wiosenne nabytki/ nadal mają sporo zielonych liści... a temperatury są już takie, że należy je okryć. I mam dylemat. Co powinnam zrobić?

Z góry dziękuję za opinię.

Marta


Witaj Marto
Jesteście z Robaczkiem ( sąsiadki )tak miłe w swoich opiniach o moim ogrodzie, czytam je z wielkim wzruszeniem. Dziękuję, to takie sympatyczne i dodające sił do dalszej pracy. Osiągnęłam zaledwie zarys tego jak wyobrażam sobie swój ogród. Dostaję tak dużo energii na forum więc będę działać dalej

Jeśli chodzi o róże to ja nigdy nie obrywam liści przed zimą. Takie działanie wydaje mi się być bardzo nie naturalnym i zbędnym. Zmrożone liście same opadają, często dopiero pod koniec zimy. Czy mam rację, nie wiem.
Staram się tylko zawsze wyzbierać opadłe, chore liście. Niestety w tym roku z powodu choroby nie udało mi się zrobić tego porządnie.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:21, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)


Szperaj....... jeszcze, jeszcze! Proszę o kompozycje w stylu.

A Walkers to ta co ją wzięłam jak byłam, czy ta co pocztą dojechała? Chyba pocztą a wzięłam tę inną sprzed domu? Tak?


Obie, które dostałaś to ta sama odmiana. Ta druga rośnie na trawiastej za perukowcem.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies