Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Gabriela 20:47, 26 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
viva napisał(a)







Dziękuję za brzozowe zakątki, oczywiscie widziałam i nawet mam swoje zdjęcia z lipca.
Jakie krzewy/drzewa rosną w tym miejscu? Bajecznie to wygląda, naprawdę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
viva 20:47, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)
Zdjęcia piękne, oglądałam prawie dotykając te wszystkie krzewy i trawy a na pamiątkę Strawbeery Fields z rajskiego


Aniu, piękny był Twój żylistek, bardzo ładnie się prezentował na trawniku.
Ja już teraz muszę się mocno zastanawiać nad zakupem każdego krzewu czy drzewa.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
agniecha973 20:50, 26 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
viva napisał(a)


Agnieszko, jakie miłe są Twoje wpisy
Róże okrywowe można różnie ciąć. Ja mam je w większości między bylinami i muszę je trzymać w ryzach. Ty masz posadzone w dużych plamach i takim pozwala się rosnąć silnie. Literatura podaje, że przycina się je wtedy co trzy lata. W tym roku prawie wcale nie przycinałam Swany, bo rośnie na skarpie w dużej kępie.
Ja mam bardzo rzadko dylemat co ciąć a co nie, wyręcza mnie mróz Tylko podczas dwóch ostatnich zim pędy nie przemarzły.
I jeszcze, róże, które są sztywniejsze i rosną dość pionowo - jak fairy - nie podobają mi się jako nieprzycięte wielkoludy. Łukowato wygięte mogłabym zostawić dłuższe.

Wspomniana Swany






A to dobrze, że zapytałam, bo ja chętnie je utrzymam w ryzach również. Myślałam, że się nie tnie , bo można stracić pokrój czy ograniczyć kwitnienie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
viva 21:16, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Gabriela napisał(a)


Dziękuję za brzozowe zakątki, oczywiscie widziałam i nawet mam swoje zdjęcia z lipca.
Jakie krzewy/drzewa rosną w tym miejscu? Bajecznie to wygląda, naprawdę.


Gabrysiu, miejsce pod brzozami będę jeszcze pokazywała w ramach wspomnieniowych, bo inspiracji swoich masz zapewne moc Druga strona jest troszkę inaczej zaospodarowana (może pamiętasz)

Miło mi, że Ci się podoba ta rabata, to moja ulubiona i mam zamiar jeszcze dużo troski w nią włożyć
W plecach są świerki (niestety kłujące), potem pas pęcherznicy Luteus, bordowe to perukowiec Royal Purple, jest lilak i na wiosnę będzie dosadzony bordowy judaszowiec. Rabata jak widać jest głównie wypełniona trawami z dodatkiem bylin.

A przy oakzji jak już tu jesteśmy to jeszcze powiem, że poprawiam proporcje tej rabaty. Teraz została wyznaczona linia, przesadzona część tawuł i zdjęta darń. Na wiosnę wszystko wykopię, ulepszymy glebę i na nowo posadzę. Dojdą jeszcze nowe byliny.

W trakcie jesiennych prac. Zdjęcie trochę zaburza proporcje, bo robione na zbliżeniu.
Teraz w rogu widoczne są jeszcze miskanty, hortensje i berberysy.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 21:21, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mala_Mi napisał(a)
Vivo....... czytam, że zimą będzie dużo fotek..... trzymam za słowo, bo wiesz jak kocham twój ogród. Teraz czasu nie ma na forum.. dzień krótki, zimno , roboty dużo. Zimą nadrobimy...... będzie czym oczy cieszyć i szybciej zleci


Aniu, prace jesienne jestem już zmuszona zakończyć (te najważniejsze), bo znowu siła wyższa przymnkęła mnie w domu.
Powoli zaczniemy wspomnienia ogrodowe i różne kolorowe zabawy. Już się cieszę
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 21:28, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)
Cały zwierzyniec pcha się do ogrodu, wydry też? Przychodzą na rybki do stawu? Pastucha elektrycznego u mnie chłopcy codziennie sprawdzali, czy nie ma gdzieś zerwanych drutów, nie powinien też dotykać żadnych roślin. Trochę to uciążliwe jest, ale jak nie ma wyjścia... Pozdrawiam.


Mariolu, wiem, że z pastuchem jest trochę kłopotu, ale to jest najszybsze co teraz możemy zrobić. Bobry są bardzo aktywne. Do zwierzyńca trzeba jeszcze dopisać dziki, kuny, łosia (na szczęście widziany tylko za miedzą). Wydry oczywiście przychodzą na rybki.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
monteverde 21:46, 26 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)


Gabrysiu, miejsce pod brzozami będę jeszcze pokazywała w ramach wspomnieniowych, bo inspiracji swoich masz zapewne moc Druga strona jest troszkę inaczej zaospodarowana (może pamiętasz)

Miło mi, że Ci się podoba ta rabata, to moja ulubiona i mam zamiar jeszcze dużo troski w nią włożyć
W plecach są świerki (niestety kłujące), potem pas pęcherznicy Luteus, bordowe to perukowiec Royal Purple, jest lilak i na wiosnę będzie dosadzony bordowy judaszowiec. Rabata jak widać jest głównie wypełniona trawami z dodatkiem bylin.

A przy oakzji jak już tu jesteśmy to jeszcze powiem, że poprawiam proporcje tej rabaty. Teraz została wyznaczona linia, przesadzona część tawuł i zdjęta darń. Na wiosnę wszystko wykopię, ulepszymy glebę i na nowo posadzę. Dojdą jeszcze nowe byliny.

W trakcie jesiennych prac. Zdjęcie trochę zaburza proporcje, bo robione na zbliżeniu.
Teraz w rogu widoczne są jeszcze miskanty, hortensje i berberysy.


Jestem bardzo ciekawa tej rabaty na wiosnę buziolki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
roma2 21:49, 26 lis 2014


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Zwariuję, zwariuję, zwariuję. Najpierw oblazłam całą (za przeproszeniem) Małą Mi, teraz ogród u Ciebie! Cudo.
____________________
Komendówka
Joku 21:53, 26 lis 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Bogata fauna u ciebie . Z jednej strony ciekawe zwierzaki, z drugiej szkodniki.
Z przyjemnością obejrzałam kolejną porcję zdjęć. Jak każdą poprzednią. Już się cieszę na zapowiedziane seanse foto.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
viva 22:03, 26 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)

Jestem bardzo ciekawa tej rabaty na wiosnę buziolki


Aniu, na rabatę trzeba będzie czekać do lata i jesieni
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies