Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

KasiaWB 00:05, 03 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przyszłam przywitać się wiosennie wprawdzie jeszcze niestety śnieg zalega, ale już coś z ziemi pomalutku wyłazi Już chwaliłam kiedyś ogrodniczkę, więc podtrzymuję, że pani Hortensja cudna i też chyba bym nie obsadzała niczym no może clematisem żeby miała suknię w kwiaty )
Danusiu, daj proszę znać kiedy będzie można ciachać serby w celu zagęszczenia
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kwiatholandii 05:38, 03 mar 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Łoosiuu napisał(a)
Danusiu, zastanawiam się czy ma sens przekopywanie ziemi z obornikiem pod runiankę japońską? Wszędzie na polskich i angielskich stronach mówią, że to dobry sposób na rozluźnienie i wzbogacenie gleby, a taką, próchniczną ten gatunek potrzebuje. Przeczytałem jednak na pewnej amerykańskiej stronie, że nie ma sensu przekopywać, a zamiast tego dać grubą warstwę ściółki z dobrze przekompostowanego obornika, liści, kory lub po prostu zwykłego kompostu. Czy miałoby to sens? Nie żałowałbym, że nie przekopałem? Jeśli jednak bym się zdecydował, to czy teraz w marcu, jak ziemia nie będzie już taka wilgotna mógłbym to zrobić?


Ja w jednym miejscu w zeszłym roku przekopałam z kompostem i sa przepiękne i 3xwiększe. Poza tym są w cieniu tak jak lubią. Mam też na próbę w słońcu i sa straszne i mająnieciekawe wybarwienie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Gardenarium 11:44, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anula_wn napisał(a)
ale mam zaległości !
a za płotem taka śliczna ogrodniczka zamieszkała jak F wyzdrowiej pędzę oglądać


Stoi Aniu od Twojej strony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:46, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
a ja mam pytanioe do Danusi ponieważ nie umiem znależć wątku o kompozycjach wiosennych do doniczek ( drugi rzą od góry , trzecie od lewej )
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/148-nastrojowe-kompozycje-wiosenne-w-donicach/photos

na tym zdjęciu są hortensje , bratki i bluszcz - czy to są jakieś specjalne odmiany hortensji? - bo one przecież w rzeczywistości są dużo wyższe a tutaj na równi z bratkami ???????/


To są normalne hortensje ogrodowe tylko na giełdzie kupuje się takie malutkie a już z kwiatami, one są specjalnie preparowane w szklarni, stąd ich niska wielkość, To prawda są takie jak bratki

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:47, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
irena_milek napisał(a)
Danusiu, to trawki juz ciąć, konkretnie tę co ty, bo jakos niełądnie wyglądaja i drzaźnią
i podziwiam siew, ale profesjonalnie, jescze i tego mi sie zachce!


Irenko, tnij miskanty, Hakonechloa, rozplenice, molinie, trzcinniki, te co nie są zimozielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romka 12:00, 03 mar 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
oooo widzę, że i Danusia do prac kwiatowo - warzywnych ruszyła to tylko ja ze szmatą całą sobotę latałam i kurze ścierałam
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Kondzio 12:02, 03 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
romka napisał(a)
oooo widzę, że i Danusia do prac kwiatowo - warzywnych ruszyła to tylko ja ze szmatą całą sobotę latałam i kurze ścierałam
Ja też i myłem okna hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
romka 12:08, 03 mar 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Kondzio napisał(a)
Ja też i myłem okna hi hi hi
dzięki Kondziu, radośniej mi się zrobiło zaczynałam doły łapać, że tylko ja ogrodowo się nie udzielałam w weekend
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Gardenarium 13:07, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A u mnie fruwa sierść bo Kropka linieje Nie sposób tego na bieżąco sprzątnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 13:26, 03 mar 2013


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gardenarium napisał(a)
A u mnie fruwa sierść bo Kropka linieje Nie sposób tego na bieżąco sprzątnąć.


Danusiu, znam ten ból! Moja luka gubi takie ilości, że nawet codzienne odkurzanie to za mało

dzieki za rady, w tym tygodniu będzie wielkie cięcie traw i horti
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies