Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 13:58, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łoosiuu napisał(a)
Danusiu, zastanawiam się czy ma sens przekopywanie ziemi z obornikiem pod runiankę japońską? Wszędzie na polskich i angielskich stronach mówią, że to dobry sposób na rozluźnienie i wzbogacenie gleby, a taką, próchniczną ten gatunek potrzebuje. Przeczytałem jednak na pewnej amerykańskiej stronie, że nie ma sensu przekopywać, a zamiast tego dać grubą warstwę ściółki z dobrze przekompostowanego obornika, liści, kory lub po prostu zwykłego kompostu. Czy miałoby to sens? Nie żałowałbym, że nie przekopałem? Jeśli jednak bym się zdecydował, to czy teraz w marcu, jak ziemia nie będzie już taka wilgotna mógłbym to zrobić?


Najlepiej jest lekko przekopać ale widłami, bez odwracania zbytniego gleby. Obornik nie może być świeży, a spróchniały.

Tu masz o poprawie zdrowotności gleby i przygotowaniu do sadzenia

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anula_wn 17:45, 03 mar 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Gardenarium napisał(a)


Stoi Aniu od Twojej strony


bo wyjdę i będę lukać przez tuje
ale lepiej zajrzę w tygodniu na herbatkę
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Sebek 18:08, 03 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
romka napisał(a)
dzięki Kondziu, radośniej mi się zrobiło zaczynałam doły łapać, że tylko ja ogrodowo się nie udzielałam w weekend


Nie bój się - ja też nic w ogrodzie nie robiłem - bo po co skoro jeszcze tyle śniegu u mnie...Ehhh kiedy to stopnieje ..... Oby szybko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:09, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anula_wn napisał(a)


bo wyjdę i będę lukać przez tuje
ale lepiej zajrzę w tygodniu na herbatkę


Wpadaj, widziałaś jej zdjęcia parę stron wstecz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:10, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)


Nie bój się - ja też nic w ogrodzie nie robiłem - bo po co skoro jeszcze tyle śniegu u mnie...Ehhh kiedy to stopnieje ..... Oby szybko


Stopnieje we wtorek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna 18:32, 03 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Gardenarium napisał(a)
A u mnie fruwa sierść bo Kropka linieje



To oznaka wiosny

Pozdrawiam

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
dajana 18:49, 03 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Gardenarium napisał(a)
Po jednym i nic nie zostało Potem wcisnąć delikatnie płytko i zrosić delikatnie wodą i postawić na parapecie.





Jakie mam szczęście ze cie odwiedziłam Danusiu. Fachowy siew pomidorów to dla mnie bezcenna lekcja Czekam na przesyłkę już ponad tydzień mam nadzieję że w tym tygodniu dojdą Nie miałam też pojęcia ze jest specjalna ziemia do siewek Teraz już wiem .Pierwszy raz będę siała pomidory tyle że gruntowe nie pod folię Nie mam niestety jeszcze szklarenki .;(Kupiłam tez paprykę ale wczesniej nie poczytałam i chyba nic z niej w gruncie nie będzie Ona jest kapryśna i nadaje się typowo do szklarni Nic to ,pobawię skoro już kupiłam może mi się uda .Pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
anula_wn 18:51, 03 mar 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Danuś, widziałam ! cudna jest !!!
koniecznie muszę zajrzeć, niech się tylko F wychoruje, to poślę go do przedszkola
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Milka 18:53, 03 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)


Irenko, tnij miskanty, Hakonechloa, rozplenice, molinie, trzcinniki, te co nie są zimozielone.


Bardzo dziękuję i cudne te ogrodowe horti, wracam dalej do czytania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 18:56, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popatrzcie na mój ukochany ogród

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=220
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies