Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

waska 22:13, 23 sie 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Sebek napisał(a)


Tylko 12 stron - bez szaleństw Ale niedzielna sesja piękna - no i wyję jeszcze głośniej niż Gosia na widok tych angielek - chyba wynajmę glebogryzarkę ...'

No nic - lecę do nowej realizacji


To dlaczego nie wiem gdzie jest nowy ogród :'(

Tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu

I szukam pytań


Dzięki jesteś wielki !
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Mala_Mi 23:38, 23 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sebek napisał(a)


Tylko 12 stron - bez szaleństw Ale niedzielna sesja piękna - no i wyję jeszcze głośniej niż Gosia na widok tych angielek - chyba wynajmę glebogryzarkę ...'

No nic - lecę do nowej realizacji


To dlaczego nie wiem gdzie jest nowy ogród :'(

Tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu

I szukam pytań

Dzięki Sebek.. i Konstancja.. co ja bym bez was zrobiłą...... wszystko by mnie ominęło
No i bez Danusi... i jej ogrodów..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 06:55, 24 sie 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Danusiu powodzenia dzisiaj na wystawie Zieleń to życie - udanych rozmów
i oczywiście słusznego sędziowania
ja będę jutro i zobaczę kogo nagrodziłaś i będę mieć radochę,że znam jednego Jurora
a może nawet kupię coś nagrodzonego na pamiatkę -
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
tula 10:38, 24 sie 2012

Dołączył: 20 sie 2012
Posty: 17
Danusiu , nie lubię zawracać głowy, nie mając się czym odwdzięczyć, ale jeszcze raz proszę o pomoc. W zeszłym tygodniu, w Rogowie, kupiłam hortensję piłkowaną aurea. Przynajmniej tak mnie poinformowano. Hortensja ma piękne, złote liście ale kwiatków nie posiada. W internecie zdjęcia takiej hortensji brak. Spotkałaś ją może na żywo ? Jeśli tak, to opisz mi, proszę, kwiaty .
Mam do wyboru 2 miejsca do posadzenia i nie wiem, gdzie bardziej by pasowała.
A, i jeszcze. Jedno miejsce nad drenażem jest. Czy jeśli dno wyścielę gliną, dobrze jej tam będzie ? Serdeczności.
Właśnie skończyłam wątek Babci Jasi ( moja mama też była Janeczka), dzięki za wiele cennych informacji) a ogród cudny, wielowątkowy i z głębią
Gabisia 22:14, 24 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Kochana Pani Danusiu!
To piszę ja - niewyspana mama dwulatka, która miesiąc temu odkryła Ogrodowisko i nie sypia już wcale
Czytam, czytam i z zachwytu wyjść nie mogę.
Tyle pięknych ogrodów, bukszpanowych i z lustrem
Dlaczego ja tu nie trafiłam kilka miesięcy wcześniej?!
Uniknęłabym tylu błędów i źle wydanych pieniędzy.
No ale teraz znalazłam, i zdobywam tyle wiedzy, i widzę tylu dobrych i wspaniałych ludzi, których to Pani tutaj zjednoczyła.
To naprawdę niecodzienne zjawisko.
Tyle osób zaraziła Pani miłością do roślin i ogrodnictwa!
Nawet mnie, totalną przyrodniczą analfabetkę.
A teraz połknęłam bakcyla, kupuję czasopisma, albumy, poradniki i chłonę Ogrodowisko co dnia, pomimo natłoku spraw.
A jak mam już wszystkiego dość, to w czasie drzemki mojego Synka, robię sobie kawkę i siedzę w Pani ogrodzie
I wcale nie chcę tu za bardzo "słodzić", bo przecież Pani codziennie dostaje tyle miłych słów od swoich owieczek.
Po prostu chcę należeć do Waszej "rodziny" - przygarnijcie mnie!
I nawet myślę, że gdybym znalazła takie Ogrodowisko dwadzieścia lat temu, to na pewno dziś byłabym architektem krajobrazu, a nie dziennikarzem.
Ściskam mocno, mam ogromny szacunek do Pani, Pani pracy i tego, że znajduje Pani jeszcze czas na forum dla takich zagubionych owieczek jak ja
G.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Sebek 22:48, 24 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
waska napisał(a)
No ja też oszalalam na punkcie tych olbrzymow
Jak patrzę na swoje maleństwa oczami wyobraźni widzę Danusiowe cuda

Danusiu i ja chce Sie coś doradzić bo bardzo mi na tym zależy.
Z racji porządków i kod wpływem ogrodowiskowej estetyki muszę przesadzić sporego jałowca i biednego wiaza. Czy mogę to zrobić teraz ? Czy poczekać do jesieni lub wiosny?

Kolejne pytanie : czy mogę zaryzykować i podzielić żurawke?

aaa i jeszcze coś od kilku tygodni szukam informacji kiedy można sądzić żywopłot. Tzn taki liściasty najzwyklejszy. Tegoroczne przyrosty sa już duże. Teraz mam je ściąć i wsadzić do ziemi jak jeszcze mają liście?


Przepraszam za ten grad pytań. Próbowałam znaleźć odpowiedź ale średnio mi to idzie.


Z jałowcem i wiązem najlepiej poczekaj do jesieni i wtedy przesadź - jak już liście spadną.

Żurawkę jak chcesz podziel - tylko sadzonki koniecznie daj do cienia

Żywopłot - jeśli chodzi o sadzonki z gołym korzeniem na najlepiej końcem września - jeśli tylko sadzonki to też lepiej później, bo teraz taki upał je przypali...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:28, 25 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam nowe twarze Cieszę się, że pomagam Na kłopoty najlepsze jest sadzenie

Dzisiaj gościłam Finkę i Hanię Było już dość ciemno







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:29, 25 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowe aranżacje donicowe





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:30, 25 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:31, 25 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies