Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 22:38, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Te skarpy które ciągną się niemal do końca działki lecz różnej szerokości też będą wymurowane na fundamencie Materiał czeka. Coś się w końcu u mnie zaczyna dziać

____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:38, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:38, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dubelek jak zwykle
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:42, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
A to moja miłośc i królewna która uwielbia się bujać

____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:42, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wolałabym wklejać pięknie zrobione juz rabaty ale pewnych rzeczy nie przeskoczę choćbym nie wiem jak pragnęła.Cieszy mnie kazdy krok do przodu póki co musi mi wystarczyć.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:49, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Tę dzunglę zostawiam jak obrobię się z przodem działki.Góry chwastów czekają na me dłonie ale i to obrobię w tym sezonie i zasieję trawę.Kamieni już wywiozłam 15 taczek.Nie ma lekko z moim terenem ,ale lubię tę robotę jak jasny gwint

____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:49, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Może jutro coś kolorowego wkleję bo dzisiaj to tylko ze szpadlem walczyłam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
12:15, 18 kwi 2016
Nie wiem co napisać, bo to przecież robota dla dziesięciu chłopa! Ale przypominam sobie, że też podejmowałam takie wyzwania kiedyś i miałam z tego dużo przyjemności pomimo bólu kości Wyczyściłam tak dwa ary, ale takiej powierzchni,za jaką Ty się zabierasz, nie dałabym rady, nawet bym nie próbowała.
Danusiu, jak zamierzasz zrobić skarpy? Kilka, niwelując spadek stopniowo, niskimi murkami, czy chcesz mieć mur oporowy i pomiędzy poziomami na przykład schodki?
Potrzebujesz rady jak zrobić murki? Pytaj

Ja będę robić mini ogródek w skrzyni, z ziołami. Widziałam Twój,z tyłu ogrodu, już w nim się zieleni Ładne miejsce, to z domkiem, pamiętam je z pierwszego zdjęcia i uczucie zachwytu w podświadomość zapadło.




Anda 12:31, 18 kwi 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Piekne rekawice

Narobilas sie jak dziki osiol Szacuneczek za tyle pracy. I jeszcze tyle Cie czeka, ale sie to oplaci i bedzie pieknie. Te donice przy tarasie to juz "widze". Taras masz cudowny... i te okiennice od drzwi tarasowych, bajka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
dajana 14:00, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Iwonko ,a ja dzisiaj do ciebie napisałam Jak się cieszę że jesteś u mnie , Ta skarpa na pierwszym zdjęciu(na tej stronie) będzie takim murem oporowym Widać na nim dwa pręty z oznaczeniem poziomu. To będzie szerokość skarpy ,wysokość natomiast oznacza działka powyżej .Ten mur musi powstać ,nawet zaznaczył go projektant domu ,chodzi o spływającą wodę z góry . W odstępach ,może w trzech miejscach zrobię schody abym mogła swobodnie tam wchodzić ,plewić ,sadzić itd. Natomiast ten prosty teren na górce a jest to róznica ok 5 m w wysokości od płaskiego terenu, jeszcze dobrze nie przemyślana, szkopuł w tym że nie umiem tego narysować .Po środku będą schody, boki podmurowane,podwyzszone , dosypana ziemia .Z pewnością będzie to kilka poziomów najwyżej jest przy siatce na końcu działki. Masz talent w rysowaniu Iwonko? a może jakiś fajny pomysł? jestem otwarta na propozycje ,a za pomoc byłabym najszczęśliwszą istotą na ziemi .Jeśli potrzebne są dodatkowe ,dokładniejsze zdjęcia to je zrobię .Tych murów nie będzie z czasem widać bo obsadzę je roślinami zwisającymi .Kiedy wyrównam poziom i zasieje trawę tez się troszkę ich wysokość obniży .Na mojej działce trzeba być aby ujrzeć to czego na zdjęciach się nie zobaczy .Teren jest trudny, jeśli chodzi o robotę ręczną, no i ta skała która jest w tej najwyższej części. Nie posadzę tam żadnego drzewa bo nie urosną przecież na skale .Piszesz ze to dla kilku chłopów robota? owszem ale wpadam ze szpadlem jak mnie wnerwią w domu .Sama nie wiem skąd się nagle u mnie pojawia tyle siły. Takie odreagowanie hi,hi. Stres ze mnie schodzi a i pożytek z tego pozostaje
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies