Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 14:08, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Iwonko ja mam zioła na rabacie różanej ,tymianek rozmaryn Bazylie i inne zioła tez tam zasiałam .Odstraszą troszkę mszyceW warzywniku póki co są tylko truskawki i lubczyk. Jak odwiozę babcię, zasieję w doniczkach ogórki ,a po zimnej Zośce przeniosę do gruntu .Jakie masz zioła w skrzynkach ?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
jola54 14:12, 19 kwi 2016


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dajanko! Dziękuję za odwiedziny, ślicznie u Ciebie. A na emeryturze odpoczniesz i odstresujesz się trochę, czego Ci z całego serca życzę. Wiem że z Twoją werwą i pasją tworzenia wyczarujesz najpiękniejszy ogród w całej okolicy, a może już i teraz taki jest. Na pewno każdy przechodząc, zatrzymuje się i patrzy z niedowierzaniem , co jedna kobieta może stworzyć. Pozdrawiam serdecznie..
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
zbigniew_gazda 08:22, 20 kwi 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Danusiu dziękuję za miły wpis u mnie. Dobrze że pokazałaś działkę z planami na przyszłość. Podziwiam upór i zapał. No faktycznie to robota nie dla jednej kobiety ale dasz radę. Pokazuj postępy a będziemy kibicować i dopingować. Osiągniesz swój cel i w to bardzo wierzę. No i jeszcze jedno- cudny masz domek wykończony w jednej tonacji. A okiennice - te powalają. Pozdrawiam gorąco.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Janina 09:06, 20 kwi 2016


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Jestem przerażona jak chcesz sama zrobić te skarpy to trudna i ciężka praca ja bym nie dała rady. Tym bardziej cię podziwiam i wierzę że kto jak kto ale Ty sobie poradzisz. Sunia śliczna lubi się bujać? rękawice też super:
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
dajana 08:54, 21 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wczoraj mój ulubiony sąsiad podrzucił mi dwa świerki (stożki)W ubiegłym sezonie kupiłam takie same również z jego pomocą lecz bez nazwy .Mój sąsiad nie jest Polakiem i ma z tym problem Kupuje wszystko co mu się podoba ,a potem do mnie przychodzi do mnie i pyta, jak to sadzić ? hi,hi. Odpowiadam ,najpierw podaj mi nazwę to doczytam .W tym właśnie sęk .Stozki są śliczne i jest to świerk Picea Glanca Daisy s White albo conica .Wolałabym aby okazał się tym pierwszym ze względu na białe przyrosty. Posadziłam je pomiędzy świerki serbskie które tez mają jaśniutkie przyrosty. Muszę dokupić jeszcze sześć sztuk. Kupiłam tez piękne miskanty i stipę albo rozplenicę. Dobre co? nawet nie wiem co kupiłam ,wiem tylko że ładne ,niczym mój sąsiad .Zajrzę na pocztę przeczytam zamówienie i dopisze nazwę .Jeden miskant pójdzie jako soliter na środek trawnika w miejsce gdzie była trawa pompasowa. Niestety ta akurat padła,te co były w garażu żyją. Zaraz wracam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 09:36, 21 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Już wiem co kupiłam Miscanthus Goliath szt. 1 jako soliter ,oraz Miscanthus Eranthus Ravennae szt 3, jako tło do innych roślin.To na próbę bo to nowe miejsce zakupu trawek, blisko mnie jak się okazało Dzwoniłam tam z informacją że jeśli sadzonki spełnią moje oczekiwanie przyjadę osobiście po następne trawy .Zobaczymy, ale skoro wysyłają w litrowych doniczkach to już konkretnie ukorzenione i nie jednoroczne .Zdjęcia wieczorem z domu
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
hanka_andrus 09:41, 21 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak dobrze mieć sąsiada! Widzę, że się nie ociągasz i działasz za dwoje!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaW76 09:41, 21 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Dajanko nie ze jeatem zlosliwa ale cieszy mnie fakt, ze nie tylko Ja mam nierówny teren
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dajana 10:14, 21 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Jasne Haniu dobry sąsiad to skarb, ale ja też mu pomagam Posadziłam mu dwa lata temu 100 szmaragdów bo przywiózł i nie wiedział co z tym zrobić. Zmarnował tyle roślin, a mix ma taki że oczy bolą.Jego dom jest mi bliski sercu bo to był dom mego syna. Dobrzy ludzie w nim mieszkają więc mi nie żal .Wzięłam się Haniu za robotę ostro ,ale zimno jak diabli nic nie rośnie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 10:21, 21 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Nierówny teren Kasiu ma tez zalety. Na różnych poziomach można dużo lepiej wyeksponować rośliny .Trochę pracy jest ,ale nie chciałabym płaskiej działki. No popatrz ile ci radości sprawiłam podobnym terenem hi,hi.Idę ci podokuczać
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies