Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 20:18, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No fakt - na Mazurach ryby jeść mus! A śnieg pewnie kiedyś znowu spadnie, ale na razie szkoda. Ale to dziwne, że tam u Was na pólnocnym-wschodzie ciągle bezmroźnie i bezśnieżnie. Anomalie!
____________________
ogród w Holandi
Ozz 20:23, 03 gru 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Kurczę, no ja trochę z uporem maniaka będę bronić tego ,,mojego" dania, bo wyobraźcie sobie, że nasza kutia wcale nie jest słodka właściwie to taka kasza z przenicy, a najsłodsze są w niej chyba rodzynki Ech, nie będę się może rozpisywać, bo to poprostu trzeba spróbować Przyznam jednak, bo nie z jednego stołu kutię jadłam że przepisy są bardzo różne i bardzo często się ją przesładza ilością bakalii, zwłaszcza sztucznych, nie wspominając o dodawaniu cukru.

Najważniejsza jest chyba jednak jakość przenicy, my mamy od rodziny specjalnie mieloną, a jak kilka lat temu kupiliśmy na targu to... hm... ciężko ją było przeżuć

Niedowiarkom, którzy będą w okolicy mogę odłożyć na spróbowanie w okolicy 24.XII lub 6.I
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
agata_chrosc... 20:35, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No tak, to może to jest waśnie ta kutia, o której repatrianci ze Wschodu nie mogli zapomnieć w okolicach Wrocławia? No bo coś przeciez w niej musiało być, skoro legendy o niej opowiadali. I z tą pszenicą to chyba trafiłaś w tak zwane sedno tarczy! Ona musi byc jakaś specjalna, bo inaczej przeżuć sie tego nie da. Oj chciałabym byc w Twoim pobliżu w okolicach jednej z wyszczególnionych dat
____________________
ogród w Holandi
Ozz 20:40, 03 gru 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Na bank ta sama Ja się już cieszę na myśl o niej, a jemy tylko na święta. Jakby się kto wybierał do Holandii to ja chętnie w słoiczku przekażę
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Juzia 20:58, 03 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39447
agata_chroscicka napisał(a)
No fakt - na Mazurach ryby jeść mus! A śnieg pewnie kiedyś znowu spadnie, ale na razie szkoda. Ale to dziwne, że tam u Was na pólnocnym-wschodzie ciągle bezmroźnie i bezśnieżnie. Anomalie!


Suwałki są mroźne...ale u nas zawsze było inaczej.
Mówią, że jeziora burze odganiają....to może i śnieg?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
zuza12 09:53, 04 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Cześć Agata.
Bierz się dziewczyno za te uszka, bo czas biegnie i obowiązków coraz wiecej. Ja ulepiłam juz 100 szt. z mięsem. W sobote biore sie za uszka z pieczarkami.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
agata_chrosc... 15:55, 04 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ozz napisał(a)
Na bank ta sama Ja się już cieszę na myśl o niej, a jemy tylko na święta. Jakby się kto wybierał do Holandii to ja chętnie w słoiczku przekażę


za same dobre chęci wielkie dzięki ! Kto by tam na Święta do Holandii jechał i po co? Pozdrowionka
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:57, 04 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Juzia_G napisał(a)

No fakt - na Mazurach ryby jeść mus! A śnieg pewnie kiedyś znowu spadnie, ale na razie szkoda. Ale to dziwne, że tam u Was na pólnocnym-wschodzie ciągle bezmroźnie i bezśnieżnie. Anomalie!


Suwałki są mroźne...ale u nas zawsze było inaczej.
Mówią, że jeziora burze odganiają....to może i śnieg?


Daj spokój! Bywałam w zimie na Mazurach i jakoś nie wyglądało, żeby coś albo ktoś śnieg odpędzały. A Ty wolisz prawdziwa zimę czy taką na niby? Bo w pierwszym przypadku śniegu dużo życzę
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:57, 04 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
zuza12 napisał(a)
Cześć Agata.
Bierz się dziewczyno za te uszka, bo czas biegnie i obowiązków coraz wiecej. Ja ulepiłam juz 100 szt. z mięsem. W sobote biore sie za uszka z pieczarkami.
Pozdrawiam


ale z mięsem to mam nadzieję nie na Wigilię Kto to jadał w Wigilię "goloneczke w piwie"?
____________________
ogród w Holandi
Bogdzia 17:25, 04 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja robię kutie z makaronem zamiast pszenicy. macie racje źe ta pszenica jest jakoś specjalnie mielona a poniewaz takiej nie kupi się już to wolę makaron krojony dośc grubo albo w kwadraciki łazankowe i mak koniecznie przesmażam na maśle (już razem z bakaliami). Moja babcia ( rocznik 1889) mówiła ze kutię trzeba jeśc żeby sie pieniądze człowieka trzymały, więc musi byc na światecznym stole.
A przepis na rybę mogę Wam dac. jak go znalazłam pisało ze na karpia ale ponieważ karpia się żle odfiletowuje to ja robię pstrągi.Więc sa to pstrągi nadziewane pieczarkami.

3-4 pstrągi- odfiletowac (zaczynamy od ogona).
Na maśle podsmażyc pokrojone pieczrki, przyprawic solą i pieprzem-przestudzic.
Dwa zółtka utrzec mikserem z masłem ( ok. cwierc paczki),
Z białek ubic pianę.
Pokroic pęczek natki pietruszki.
Do masy zółtkowo maslanej dodac pieczarki, pietruszkę , trochę bułki tartej na końcu dodac pianę z białek.--wymieszac.
Faszerowac pstrągi , zawinąc w papier do pieczenia ciast , każdego pstraga oddzielnie i upiec w piekarniku w 170 stopniach ok 40 minut. Wszystkim smakuje.
Uwaga w folii aluminiowej przykleja sie do folii i brzydko wygląda.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies