Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

eliza3 22:04, 02 gru 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Widzę, że rozmowy o karpiu, więc głosuję za karpiem... Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru, a właściwie nocy, bo godzina właściwa
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
monteverde 22:06, 02 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja też za karpiem dla mnie pyszny robię po żydowsku w śmietanie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 09:37, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Eliza, Aniu - nigdy nie wiadomo jak się dyskusja potoczy Czy ja mogłam przypuszczać, że akurat u mnie rozwinie się rozmowa o karpiach? Tu w Holandii to nie jest ryba łatwa do dostania,a jesli już to wyłacznie mrożona. Oprócz Polaków pytają o nią jeszcze Niemcy. Holender przeciętny nawet nie wie, że to się je. Dla nich to sa ryby ozdobne w japońskich ogródkach. Takie w kolorowe łaty. Ale oni ni e mają też żółtej fasolki szparagowej ani korzenia pietruszki, czego już zupełnie nie rozumiem. Bo o ile bez karpia da się moim zdaniem żyć, to bez pietruszki no nijak! Dziwny naród. Ale ja sobie pietruszkę posadze i będę miała i bez łaski
Pozdrawiam dziewczyny serdecznie, dziś już śnieżnie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 09:44, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A tak świat wygląda dziś



____________________
ogród w Holandi
popcorn 09:46, 03 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ile śniegu! Pięknie!
Ja też żyję bez pietruszki - korzenia, natkę jemy pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 09:46, 03 gru 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Doczytałam....o rybach.....uwielbiam karpia, ale tylko w święta i czasem na Nowy Rok zamrażamy.......ale nie wszyscy go jedzą.....znam i takich którzy zwykłe filety z mintaja i makreli jedzą.
A dzisiaj pozdrawiam zimowo, ale skoro o rybach mowa to przesyłam fotkę z lata.... ze szkółki ogrodniczej i na dodatek spełniają marzenia....a czego trzeba więcej w grudniu

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
agniecha973 09:59, 03 gru 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Przybiegłam zaglądnąć jak biało w Holandii Śnieg to chyba u Was niezbyt powszechne zjawisko czy się mylę?
Karpia nie jadam, nie lubię tego typu ryb. Na Wigilii na pierwsze danie jem barszcz z pierogami, na drugie barszcz z pierogami i na trzecie barszcz z pierogami. Później deser w postaci ciasta. Mój brat też tak ma.
Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agata_chrosc... 10:01, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
popcarol napisał(a)
Ile śniegu! Pięknie!
Ja też żyję bez pietruszki - korzenia, natkę jemy pozdrawiam!

A włoszczyzna? Jarzynowa bez pietruszki? Ja uwielbiam.
A śnieg nadal pada i gdyby ni eto, że nie ma mrozu, to by nas zasypało całkiem. Pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 10:03, 03 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Urszulla napisał(a)
Doczytałam....o rybach.....uwielbiam karpia, ale tylko w święta i czasem na Nowy Rok zamrażamy.......ale nie wszyscy go jedzą.....znam i takich którzy zwykłe filety z mintaja i makreli jedzą.
A dzisiaj pozdrawiam zimowo, ale skoro o rybach mowa to przesyłam fotkę z lata.... ze szkółki ogrodniczej i na dodatek spełniają marzenia....a czego trzeba więcej w grudniu



O to takie właśnie tutaj trzymają w ogródkach. A w takich bardziej parkowych załozeniach to takie na prawdę duże, karpiowate całkowicie. I jak takiego zjeść? To juz lepiej niech te zyczenia spełnia
____________________
ogród w Holandi
Enya73 10:06, 03 gru 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Agatko, ja też do Ciebie macham zimową zmarzniętą łapką Pozdrawiam serdecznie, miłego tygodnia
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies