Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 08:20, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
hanka_andrus napisał(a)
Tę girlandę miłości to bym chciała! Może gdzie wypatrzę? Ciekawe jak drogie są u Was róże?
Pozdrawiam! U mnie też już się zaczęło kwiecić.



Witaj Haniu,
jakie piękne kwiecie u Ciebie. Ten pierwszy to co za jeden?
A róze kosztują tak między 8 a 12 euro w zalezności od odmiany i miejsca zakupu. Czasem są tańsze, nawet 4-5 euro, a czasem nawet 40 jeśli są bardzo duże. Ja kupowałam zazwyczaj tak po 10-12 za młoda roślinę ale pieknie już rozkrzewioną i w doniczce albo na jesieni po 8-9 z gołymi korzeniami.
pozdrawiam ciepło
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:22, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
zbigniew_gazda napisał(a)
Agatko na naszych sklepach ogrodniczych jeszcze kłódki wiszą. A u Ciebie już wiosna. Pozdrawiam.


Witaj Zbyszku,
faktycznie szybciej tu wszystko, ale też i jest to jedna z holenderskich specjalności także eksportowych więc oni nie zamykają w zasadzie ani na chwilę
pozdarwiam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:24, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
bociek napisał(a)
Agatka, nie mow, sprawdz jeszcze raz, moze gdzies tam malusienki skrawek dla niej znajdziesz

Kolejowa ma sie nadspodziewanie dobrze (odpukac, bo spodziewamy sie mrozow w przyszlym tygodniu), zapraszam na spacer


skrawek ziemi to jeszcze może i bym znalazła, ale skąd ja im wezme skrawek ściany do wspinania? No nie da się, a w każdym razie nie na stanowisku słonecznym. Niestety.
trzymam kciuki za kolejową, żeby nic jej nie zmogło. U nas w przyszłym tygodniu tez ma się znów ochłodzić, łacznie z nocnymi przymrozkami. ale co tam! Niewiele już tego
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:26, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Przetacznik napisał(a)
Róża Helena Renesansowa - ta ostatnia bardzo mi się podoba, a w tym sklepie piękny ład, wszystko równiutko poustawiane...
Pielęgnuj trawnik, pielęgnuj bo ja tu już o urlop walczę i termin wstępnie wpisałam ; )


Ano pod linijkę ale faktycznie robienie tam zakupów jest łatwe i przyjemne. Choć przyznam, że ja wolę taki trochę rozgardiasz i dlatego mam inną ulubioną szkółkę/centrum handlowe i zdam z niej relację w następną sobotę bo będzie tam szkolenie z cięcia róż!
natomiast z trawą pogadam, żeby sobie żartów nie robiła bo poważne zadanie przed nami, goście jadą i trzeba jakoś się zaprezentować
bardzo się cieszę
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:28, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
KasiaWB napisał(a)
Agatko, witam Ciebie wiosennie, bo u Ciebie piękna wiosna już na całego mi wiosna w głowie, chociaż na działce jeszcze niestety śnieg zalega, pocieszające,że już niedługo
Fajnie pooglądać te sklepowe półki ogrodnicze
Pozdrawiam!


Kasiu,
wyglądasz mi na bardzo wiosenną kobitkę
na lubelskich połaciach snieg chyba dość długo lezy, ale i on zniknie. I Twój ogród znowu zachwyci. ściskam ciepło
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:29, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ana napisał(a)


No niestety U mnie trawnik zryty, dziś wyniosłam reklamówkę twardych dowodów zdrowego odżywiania...no, jak ze szczeniakiem, na spacery chodzi ,a robi mi na ogrodzie


no to masz kłopot! Ona pewnie przyzwyczajona do pobytu za ogrodzeniem i teraz trudno jej pojąć, że ma być inaczej. Ale może w kocu zaskoczy?
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:32, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ana napisał(a)



Aaaaa!!! Agatko!!! jaka cudna aranżacja! I te kolory!!!!!! I metalowe kosze i drewniane skrzynki, i drukowane poduchy! I migdałki jak z bajki! aaaaa....

i jak ja mam teraz spać ?

Szkółka jak marzenie, wyposażona i jaki porządek! U nas to wszystko ze wszystkim...z resztą w większości świeci pustkami jeszcze


urocze, prawda? A wiesz, że ja mam migdałka? czekam co pokaże w tym roku. może też przy nim stól ustawię do zdjęcia

a porządek jest, z tym, że akurat to miejsce to nie jest szkólka tylko centrum ogrodnicze należące do sieci Intratuin - dość drogiej i stosunkowo ekskluzywnej. Ale lubię tam chodzić zwłaszcza już w pełni sezonu bo mają kapitalne przeceny. Już tam oczara za 3 euro kupiłam, klony palmowe po 5 euro sztuka, żurawki za grosze i trawy. A wszystko zawsze mają bardzo dobrej jakości i duże. Przyjedź to sobie tam wpadniemy
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:35, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
Agatko, cudnie w ogrodzie już masz, a u mnie trawa szara i bura. Twoja to rewelacja ! A szkółka.....szkoda, że u nas takich nie ma, a róże jednak przez neta trzeba będzie kupić. Buziam wieczornie


cześć Julitka
moja trawa szara nie jest, ale za to wyłysiała
a róże ja też kupowałam wysyłkowo, bo to centrum ma jednak ograniczony wybór, za to piekne sztuki. W zeszłym roku kupiłam u nich Leonardo da Vinci i pięknie się rozrósł i nawet plamistości nie miał
ściskam wiosennie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:36, 06 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Enya73 napisał(a)
Agatko, dawno do Ciebie nie zaglądałam, spóźnione gratki z okazji 500 stron Jaka już piękna wiosna u Ciebie
Wybieramy się z Anią S do Keukenhof od 19 kwietnia. Czy to dobry termin wg Ciebie? Czy możesz nam polecić jakieś ciekawe centra ogrodnicze w pobliżu? Będziemy nocować w Amsterdamie. Będziemy do 21 kwietnia.
Pozdrawiam serdecznie


Enya,
odpowiedziałam na prv
pozdrawiam równie serdecznie
____________________
ogród w Holandi
zuza12 08:33, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witaj Agatko.
Trzymanie kciuków pomogło, wróciłam do zdrowych. Co prawda zbieram jeszcze siły, bo organizm osłabiony, ale daje radę. Pomalutku zaczynam prace w ogrodzie i to mnie leczy i ładuje akumulatorki.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies