Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

majka35 09:47, 30 kwi 2016


Dołączył: 19 gru 2012
Posty: 5
Witaj Małgosia. Nic nie ruszać. Przede wszystkim zdrowie i dobro rośliny, estetyka poprawi się sama za jakiś czas. Usuwanie tych pąków osłabi tylko jeszcze mocniej roślinę. Lekko obmarzły liście i z środka wyrosną kolejne. Jeśli zmarzły większe liście i całe pąki (w co wątpię) to gorzej, ale za 3-4 tygodnie powinien się odbudować. Przykrycie niewiele by dało. Są znacznie lepsze sposoby ochrony roślin przed mrozem. Pozdrawiam.
____________________
kami 21:33, 30 kwi 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
kasia_c napisał(a)
Zapytam jeszcze raz. Nie chce być upierdliwa, ale szukam i chciałam zapytać czy 180 zl za Marikena na pniu 120 cm to dobra cena? W internecie są i za 70 zl niższe. Skusiłam się,kupiłam a tu pień krzywy, roślina niska. No i muszę odesłać bo słabizna straszna.

Za 120cm to max 150zł i w tamtym roku były za 110-120zł, pień gruby, korona solidna z 5-6 rag ale strzelam na oko bo zbytnio na tą półkę cenową się nie przyglądałam.
Chyba jest popyt. Za ok80-90cm , pień grubości niskiego bambusa/najgrubszego palca dałam 65zł, trzy ragi korona.
21asia 08:51, 11 maj 2016

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Podoba mi się miłorząb pendula wysoko szczepiony, miałby być posadzony na rabacie z tłem ze szmaragdów golden czy to dobry pomysł?
____________________
Pozdrawiam Aśka
lukkasia 23:56, 17 maj 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Mam i ja mojego Merikena wymarzonego!!!

Teraz mam tylko dylemat jakich wybrać mu kompanów na rabacie? Jest niski, aby nie zasłonić okna w kuchni. Z jednej strony mogłyby być funkie (mały cień) z drugiej bardziej nasłonecznionej tawuły lub trawy, ale też powinno być coś zimozielonego.
Na sąsiedniej głównej rabacie przed domem będzie trzmielina żółta na pniu (trochę wyższa od Merikena) oraz płożące jałowce lub kuliste tuje, a na zewnątrz znów niskie żółte trzmieliny nawiązanie kolorystyczne.
Czy to ma sens, czy nie zrobię za dużego mixu kolorów na sąsiadujących ze sobą rabatach?
Co o tym sądzicie?
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
lukkasia 00:17, 18 maj 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
A wygląda tak:
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
Gardenarium 16:27, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
21asia napisał(a)
Podoba mi się miłorząb pendula wysoko szczepiony, miałby być posadzony na rabacie z tłem ze szmaragdów golden czy to dobry pomysł?


Nie, bo jedno i drugie żółte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:28, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lukkasia napisał(a)
Mam i ja mojego Merikena wymarzonego!!!

Teraz mam tylko dylemat jakich wybrać mu kompanów na rabacie? Jest niski, aby nie zasłonić okna w kuchni. Z jednej strony mogłyby być funkie (mały cień) z drugiej bardziej nasłonecznionej tawuły lub trawy, ale też powinno być coś zimozielonego.
Na sąsiedniej głównej rabacie przed domem będzie trzmielina żółta na pniu (trochę wyższa od Merikena) oraz płożące jałowce lub kuliste tuje, a na zewnątrz znów niskie żółte trzmieliny nawiązanie kolorystyczne.
Czy to ma sens, czy nie zrobię za dużego mixu kolorów na sąsiadujących ze sobą rabatach?
Co o tym sądzicie?


Musisz go ustawić na tej rabacie, inaczej masz rację, ale czy tak będzie ładnie? Nie wiem, nie potrafię doradzić w ciemno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
oliwka 13:26, 27 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Mam pytanie o miłorzęba pendulę. Nie mogę go nigdzie dostac w moim miescie. Pytałam w centrach ogrodniczych nigdzie nie mają czy mozecie mi poradzić gdzie można go kupić w necie ? Wiadomość na priva oczywiście.

Miłorząb będzie towarzyszem małego marikena (70 cm) w donicach na balkonie, któremu na razie musi wystarczyc towarzystwo wierzby hishiki Wydaje mi się, ze taki metrowy pendula będzie pasował.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
domnik 13:33, 27 cze 2016


Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 19
Cześć Oliwka. Miłorząb to nie jest drzewko na balkon. Po kilku zimach zmarzną mu korzenie i drzewko wyrzucisz. Powinien rosnąć w gruncie gdzie jego korzenie będą bezpieczne. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Jadalne rośliny tropikalne oraz egzotyczne rośliny ogrodowe to moja pasja
oliwka 14:44, 28 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Dominiku dzięki za odpowiedź
Moje donice są ocieplone od wew styropianem. Przezimowalam już wiele roślin w tym rododendrona i hortensje
Mam też świadomość ze po kilku latach będzie co trzeba przesadzić do gruntu.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies