Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 07:51, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym spróbowała z miłorzębem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
oliwka 13:38, 01 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Gardenarium napisał(a)
Ja bym spróbowała z miłorzębem.


Danusiu będę próbować tylko gdzie go kupić. Możesz mi na priva wysłać namiary. Na razie ponasadzałam dużo traw do donic i efekt mi się nie podoba przesadziłam ale wstydzę sie pokazać
stoi wierzba i ladny mariken ...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
ZbigniewG 15:24, 01 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
mój od trzech lat wciąż na etapie liści bez gałązek - ważne że przetrwał może za rok wystartuje

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 14:30, 06 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Planuje poadzic odmiane Mariken szczepiona na pniu 2m. Ile musze zaplanowac dla jego korony miejsca?Za 15 lat dorosnie do 2 metrow szerokosci?
____________________
Zapraszam na kawe
brzydula 11:35, 08 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Proszę o pomoc co dzieje się z moim miłorzębem?? Posiadam go od roku, wcześniej nic mu nie dolegało


domnik 15:50, 08 lip 2016


Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 19
Witaj. To widoczne na zdjęciu pęknięcie wzdłużne powstało prawdopodobnie w wyniku działania mrozu. Wygląda na to że wiązki przewodzące Twojego miłorzębu są uszkodzone. Powyżej pęknięcia miłorząb w tej chwili obumiera i prawdopodobnie obumrze całkowicie. Pytanie tylko czy coś odbije z części poniżej uszkodzenia. Ja bym go zostawił do kolejnego sezonu i wtedy ocenił (późną wiosną). Jeśli do tego czasu odbije można dać mu szansę. Jeśli nie odbije to oczywiście jest do usunięcia. Zdąży Ci się jeszcze wtedy ukorzenić przed zimą kolejne drzewko (posadzone np w czerwcu 2017). Pozdrawiam.
____________________
Jadalne rośliny tropikalne oraz egzotyczne rośliny ogrodowe to moja pasja
Gardenarium 22:31, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Planuje poadzic odmiane Mariken szczepiona na pniu 2m. Ile musze zaplanowac dla jego korony miejsca?Za 15 lat dorosnie do 2 metrow szerokosci?


Mój nie dorósł jeszcze, raczej nie dorośnie i raczej się go tnie, aby miał pokrój kulisty. Mój wygląda jak talerz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:35, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brzydula napisał(a)
Proszę o pomoc co dzieje się z moim miłorzębem?? Posiadam go od roku, wcześniej nic mu nie dolegało




Po pierwsze:
- na bank masz szmatę pod kamieniami więc prawdopodobna zgnilizna podstawy pnia
- może być dodatkowo za głeboko posadzony
- gruba warstwa kamieni spowodowała zamieranie korzeni a być może jeśli to wapień to spowodował całkowitą zmianę pH gleby na zbyt zasadowy.

Odkop nasadę pnia rozsuń szmatę i pokaż jak głęboko jest posadzony i czy kora nie gnije.

Moim zdaniem ta rana na pniu nie ma znaczenia i nie jest uszkodzeniem mrozowym a raczej oderwaniem gałęzi lub uszkodzeniem mechanicznym, dawnym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
domnik 23:34, 09 lip 2016


Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 19
Witajcie ponownie. Taka opcja jak podaje Gardenarium także jest możliwa. Przy zaawansowanej zgniliźnie korzeni/podstawy pnia efekt będzie trochę inny - tzn obumrze cała roślina i nic nie odbije. Jeśli przyczyną zamierania jest to uszkodzenie wzdłużne o którym napisałem to miłorząb może odbić poniżej niego (ale nie musi).

Jest jeszcze kilka innych możliwych przyczyn tego co widzimy na zdjęciach poza tymi które podaliśmy. Czy stosujesz pestycydy (np roundup) do usuwania mchu z betonowych płytek lub posypywałaś podczas zimy wjazd solą? Pozdrawiam.
____________________
Jadalne rośliny tropikalne oraz egzotyczne rośliny ogrodowe to moja pasja
KasiaBawaria 07:31, 10 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Mój nie dorósł jeszcze, raczej nie dorośnie i raczej się go tnie, aby miał pokrój kulisty. Mój wygląda jak talerz.


Czyli forma parasola?On powoli rosnie? Moglabys pokazac fotke jego aktualnego stanu? bylabym wdzieczna.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies