Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

kasia_c 14:52, 05 kwi 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Witam. Czy wiedzą Państwo gdzie można zakupić miłorząb Mariken szczepiony na ok 120 cm w okolicach Warszawy w sensownej cenie? Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 09:24, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiemy, bo nie prowadzimy rankingu co gdzie po ile i czy się opłąca. To się zmienia jak w kalejdoskopie. Tu dziś a jutro gdzie indziej. Trzeba polować i pytac.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 14:39, 14 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423

Kupiłam wczoraj taki
To była miłość od pierwszego wejrzenia
W miejscu gdzie chciałabym go posadzić stoją obecnie palety z kostką i pewnie nie prędko stamtąd znikną. Mam w związku z tym pytanie czy mój miłorząb może stać w doniczce przez całe lato czy lepiej gdzieś go zasadzić w potem przesadzać.
Co będzie dla niego lepsze?
____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 21:37, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doniczka jest czarna, jak wiadomo czarne szybciej się nagrzewa na słońcu niż białe Co z tego wyniknie? Ano ziemia i korzenie będą się" gotowały"

A więc kobieto lepsze będzie zadołowanie w ziemi z donicą, albo oczywiście najlepsze będzie wsadzenie do gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 07:29, 16 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Danusiu dziękuję
Zadołuję z donicą i postaram się jak najszybciej przygotować dla niego miejsce stałe
Jeszcze jedno pytanie czy myślisz że powinniśmy przed zadołowaniem wyciąć w donicy kilka dodatkowych otworów?
____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 13:50, 16 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, powinny być w dnie na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_c 21:23, 19 kwi 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Zapytam jeszcze raz. Nie chce być upierdliwa, ale szukam i chciałam zapytać czy 180 zl za Marikena na pniu 120 cm to dobra cena? W internecie są i za 70 zl niższe. Skusiłam się,kupiłam a tu pień krzywy, roślina niska. No i muszę odesłać bo słabizna straszna.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
majka35 07:11, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 gru 2012
Posty: 5
Krzywy pień ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. Pień się wyprostuje. Wybieraj rośliny z grubym pniem, bo miłorząb powolutku przyrasta na grubość. Rośliny z towarowych szkółek są zwykle powyciągane. Lepiej kupić tańszą, chyba że masz więcej pieniędzy to wtedy grubszą z dobrym systemem korzeniowym (wysokość bez większego znaczenia) i tak parę lat będzie dochodzić do siebie na nowym stanowisku.
____________________
atena13 21:12, 27 kwi 2016


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam,strasznie się martwię,bo po wczorajszym przymrozku listka na moim marikenie zmarzły,tak samo na buku rohan wepping oraz na klonie palmowym.
Dodam,że wszystkie trzy drzewka były okryte włókniną i pomimo tego listka zrobiły się brązowe.Czy jeszcze coś z nich będzie? Bardzo mi ich szkoda,kupiłam je w tamtym roku wiosną, zimę przetrwały...
Może ktoś miał podobnie?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Malgosiak 21:44, 29 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Ja tez podczepiam się to pytanie Mariken sadzony jesienią okryty na zimę przeżył, zaczął wypuszczać śliczne zielone "kapustki" i też dzisiaj brązowe .. nie wpadałam aby go okryć jak można go ratować? obskubać te przemarznięte?
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies