Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

Juzia 11:05, 16 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Bazgroły dla zobrazowania








____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Joasit 12:03, 16 mar 2012

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
Malgosiu, a jak duzy jest twoj ogrodek? Pytam bo mam podobny problem, mala powierzchnia, spore plane co do niej malej i nie potrafie sobie wyobrazic jak to bedzie wygladalo.
motylla 14:18, 16 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Razem z domem to mamy jakieś niespełna 300m 2, więc ogródek z tyłu jakieś 120? Tak strzelam Dziś kupiłam bratki - jedyne, co umiem to zaaranżować schody Reszta mnie przerasta i mamy efekt chaosu. Jednak jestem zdeterminowana Zrobię wszystko w tym sezonie, by polepszyć sytuację.
____________________
Małgosia - Na okrągło
Juzia 14:58, 16 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Najpierw musisz ustalić gdzie będzie hustawka a gdzie grill, a później wytyczyć linie rabat.

A później z nasadzeniami to ktoś zawsze pomoże
I napisz jeszcze jak to u Ciebie ze słońcem jest
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
motylla 16:40, 16 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Grill myślałam, by był po lewej stronie zaraz za rabatą. Natomiast ławka czy huśtawka po prawej. Zachód jest po lewej.
____________________
Małgosia - Na okrągło
EwaG 18:18, 16 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Kontynuuje propozycję choć o wiele łatwiej byłoby jak byś wstawiła rzut z góry z szarokością i długością oraz wyrysowanym kształtem tarasu i fragmentu, którego nie widać.
Ten trójkąt to placyk z grilem, ujety w murki, które mogą słuzyc do siedzenia. Koło hustawki (czy to taka dziecięca, czy z ławeczka do bujania) można wzmocnić powierzchnie płytami kamiennymi.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
motylla 20:00, 23 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Dziękuję za Wasze pomysły! Bardzo mi się podoba ten z kolistym trawnikiem, jednak obawiam się, czy dam radę to zrealizować.
Załączę kilka zdjęć, które zrobiłam dzisiaj, w trakcie porządków, by lepiej zobrazować zastaną sytuację. Cel na ten rok: ujednolicić trochę, uładzić chaos nasadzeniami z żurawek, dodać parę form z cisa lub bukszpanu (ale to do uhodowania, na gotowce brak funduszy). No i coś pokombinować z kształtem rabatek. Zapraszam na wycieczkę


Taras, jak widać, duży, półkolisty, z kostki - mebli na razie brak. Będą kiedyś na nim donice z kwiatami



W tym narożniku rośnie wielki miskant, chętnie dodałabym tu hortensje - jest cień, wilgoć, no i tu spędzamy czas
...


Co między te świerki? Może drzewko kuliste i dołem jakieś kulki dla przełamania? A może trawę ozdobną?



Tu myślałam o obsadzeniu brzegu żurawkami.



Tu: magnolia w rogu i iglaki.


Tu prawa strona widziana z tarasu - słoneczna - dlatego miałaby tu stanąć ławeczka.



Bok domu - kulki z bukszpanu uparcie nie są kulkami Danusiu, jak je strzyc? Mają nóżkę, zamiast pięknie się od dołu okrąglić...




Przed domem: dekoracje i brzózka na środku trawniczka przed domem...





Będę wdzięczna za Wasze sugestie. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Małgosia - Na okrągło
Juzia 20:15, 23 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Jak masz taras półokrągły, to trawnik w kształcie koła moim zdaniem najbardziej pasuje

Kącik z miskantem i hortensją będzie super....zresztą wszystkie Twoje pomysły są dobre.
Dasz radę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
motylla 19:50, 25 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Oj, próbowałam to koło wytyczyć - no niestety mój ściśle humanistyczny umysł nie radzi sobie z tym Jako że to nie jest kwadrat, trzeba zrobić owal, ale to też niełatwo... Spróbuję coś jutro pozaznaczać wężem ogrodowym, to wrzucę zdjęcie. Ale już widać, że roboty z usuwaniem darni będzie sporo...
____________________
Małgosia - Na okrągło
Gardenarium 19:54, 25 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wbij palik w środku koła, przywiąż sznurek odpowiedniej długości (promień koła) i na koniec daj palik albo pręt i po prostu koło narysuj na ziemi, potem obij i oznacz palikami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies