Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

motylla 13:44, 22 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Oj, Sebek, dziękuję Ale zrealizować taki plan musiałabym etapami, na razie opierać się muszę na tym, co mam, czyli brzoza, klon, bukszpany ewentualnie do przeniesienia, i nadanie temu wswzystkiemu kształtu, stopniowo uzupełniałabym to roślinami. Jedyne,co mogę włożyć od razu to praca Stąd potrzeba planu, pomysłu, nasadzenia powoli. Zacznę zatem od przedogródka, bok na razie zostawiam albo z bukszpanami albo bez To strona południowa, słońca mnóstwo...
Wymiary są na ostatnim zdjęciu.
Rozumiem, że jak przyjdzie do tworzenia maturalnej prezentacji to temat brzmieć będzie: Ogrody w literaturze i sztuce ? Możesz liczyć na fachową pomoc
Moniu, to miejsce wypoczynku piękne
____________________
Małgosia - Na okrągło
berolina 15:28, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
motylla napisał(a)
Ewo kochana, właśnie trzeba mi było zobaczyć No brak wyobraźni kompletny (co przełożyło się na miszmasz w ogródku) mam...
Zamysł wypelnienia tej przestrzeni podoba mi się bardzo - tylko:
1. Musi być grill, który tata mi kiedyś wymuruje
2. Ławeczka/huśtawka.
3. Rodzaje tych wypełniaczy - na przykład co między te Coniki? Drzewo? Krzew? Może powtórzyć Miskant ale np. dać zebrinusa?
Wiem, że na pewno poszaleję z żurawkami - ujednolica mi brzegi rabatek - zainspirował mnie przecudny ogród Magdalenka - dzięki Danusiu...
Jak na początek to już dużo wiem


Mamy w sumie podobne ogródki, mój ma dodatkowo skarpę. Ciekawe jak będa te nasze ogrody wyglądać za kilka lat
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 15:45, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Sebek napisał(a)


EKSTREMALNE METAMORFOZY!
Witam po megapracowitym dniu! Jestem taka dumna!!!!!!!!!! Zobaczcie!!!!!!!



Mega pochwała, ślicznie wyszło temu "polonistycznemu" umysłowi. Patrzę dalej.


Cudnie!


Wow! ale superowo Ci wyszło! teraz tylko nawozić i podlewać
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
moni 16:19, 22 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
motyllo cieszę się że ci się podoba mam nadzieję coś z tych moich uszczkniesz
____________________
Mona
Sebek 17:37, 22 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
motylla napisał(a)
Oj, Sebek, dziękuję Ale zrealizować taki plan musiałabym etapami, na razie opierać się muszę na tym, co mam, czyli brzoza, klon, bukszpany ewentualnie do przeniesienia, i nadanie temu wswzystkiemu kształtu, stopniowo uzupełniałabym to roślinami. Jedyne,co mogę włożyć od razu to praca Stąd potrzeba planu, pomysłu, nasadzenia powoli. Zacznę zatem od przedogródka, bok na razie zostawiam albo z bukszpanami albo bez To strona południowa, słońca mnóstwo...
Wymiary są na ostatnim zdjęciu.
Rozumiem, że jak przyjdzie do tworzenia maturalnej prezentacji to temat brzmieć będzie: Ogrody w literaturze i sztuce ? Możesz liczyć na fachową pomoc
Moniu, to miejsce wypoczynku piękne


A o tym nie myślałem - a to może być dobre Dość trochę się o nich pisze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
motylla 18:01, 22 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Całkiem sporo Ja akurat w atmosferze maturalnej gorączki moich podopiecznych, stąd skojarzenie
____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 19:26, 22 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Pochodziłam z mężem po naszych hektarach , pochodziłam, i jestem pewna, że:
- bukszpany - sztuk 7 - kulki dość już duże, choć niezjawiskowe w kształcie idą do przedogródka - ma on kształt prostokąta 3,5mx6m, umiejscowionego od strony południowej.
Jest tam klon i brzózka, które tam zostaną - o ile klonu z miejsca nie ruszę(nie chcę), o tyle brzózkę dam radę.
Nakłady finansowe obecnie niewielkie, ale stopniowo bym sobie uzupełniała - ważny jest PLAN
Najgorsze, że wszystko tu kanciaste - a ogródek z tyłu tak pięknie okrągły...
Drodzy ogrodnicy z wyobraźnią, pomóżcie. Kochany Sebek ma już wizję, oczywiście biorę ją pod uwagę
____________________
Małgosia - Na okrągło
berolina 20:11, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Ja bym w przedogródku napewno zrezygnowała z trawy, zastanowiłabym się nad posadzeniem przy płocie roślin o żółtawych liściach, pięknie kontrastują z tym kolorem płotu. A okrągły kształt łatwo nadasz jakimiś nasadzeniami. Poszperam w mojej bazie, może znajdę coś podobnego w kształcie Twojego przedogródka
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
ewalm 01:52, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ja też bym zrezygnowała z trawy
żeby powtórzyć motyw wyraźnego koła możesz wpisać w przedogródek dwa wyżwirowane koła, na skraju większego byłaby brzózka, a mniejsze byłoby pod klonem, i otoczyć te koła nasadzeniami, od strony płotu wyższymi zimozielonymi, a od strony ścieżki czymś niskim i zadarniającym, typu trzmielina

w żwirowym kole pod brzózką można posadzić kilka kul bukszpanowych, na mniejszym kole pod klonem ustawić coś typu rzeźba ogrodowa, może coś co Wam się kojarzy z Waszym ślubem..skoro to klon "rocznicowy"
____________________
Ogródek na trzy lata
motylla 07:10, 23 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Macie rację, dziewczyny, najlepiej tam będzie - uff - teraz szeptem, żeby mąż nie słyszał - ś c i ą g n ą ć d a r ń
____________________
Małgosia - Na okrągło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies