Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogródek-maxi problemy czyli prośba o pomoc...

motylla 20:03, 25 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Ha! Mimo że polonistka, to wpadłam na ten sam pomysł! Tak zrobiłam! I nie wyszło mi
Bo albo ten promień za duży i zgarniam to, co istnieje, albo za mały i nijak to się przy wejściu na taras nie komponuje a ta rabatka największa, na końcu byłaby do rozwalenia - trochę mnie to przeraża, ponieważ tam jest teren podniesiony o jakieś 15 cm i to by się rozpadło... Dziękuję Danusiu, że zajrzałaś do mnie
____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 09:51, 27 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Kochani, a co myślicie zrobić z tym przedogródkiem? No żadna z niego wizytówka domu - jest nieforemnym ze względu na wnękę śmietnikową oraz rurę szamba prostokątem. Mamy tam posadzony klon globosum od strony ulicy, tuż przy furtce oraz po środku brzózkę płaczącą. Raczej ich nie przesadzę. Brzegiem rosną zmasakrowane przez męża kosiarką kulki danica. Jak osłonić tę rurę? Może dać coś w ten róg wysokiego? A może jakaś rabatkę narożna, takie półkole? Pomóżcie...
Po południu zrobię zdjęcie z okna i rozrysuję, co i jak.
____________________
Małgosia - Na okrągło
nika 10:00, 27 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witaj Małgosiu
Widzę, że szykują się u Ciebie prawdziwe rewolucje. Trzymam kciuki, by wszystko się udało Wierzę, że przy takich doradcach, z Danusią na czele, na pewno będzie pięknie Pozdrawiam
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
kaisog1 13:22, 27 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj,

Najprostszym rozwiązaniem jest zrobienie prostokątnych rabat wysypanych żwirem. Oczywiście oddzielonym od trawnika ekobordem. Szybki efekt
Tylko ja bym wykorzystała na samym froncie kule bukszpanowe, które masz pod płotem a danicę przeniosła lub sie jej pozbyła
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
motylla 16:41, 27 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Witajcie dziewczyny Dziękuję, Niko za słowa otuchy - wierzę, że podołam
Kasiu, szybki efekt???? Ściągnięcie tej darni mnie przeraża A te kule to mnie kuszą, żeby je wyciągnąć... Ale to sporo roboty - jak już pisałam, mają ogromne korzenie. No i bok byłby znów pusty...
Wklejam obiecane zdjęcie z lotu ptaka
____________________
Małgosia - Na okrągło
kaisog1 16:53, 27 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gosia żaden problem z pozbyciem sie darni..... Nacinasz łopatą albo nożykiem do kancików i "podsuwasz" łopatę Lekka to robota a efekt widac od razu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pola 22:50, 27 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosiu, zajrzałam do twojego ogródka, rabata wokół koła też mi się podoba, a przód kulki,kulki i stożki i coś kwitnącego trzymam kciuki
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Matka 21:30, 02 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kochana, ja u siebie zdarłam darń juz prawie z takiej samej powierzchni jak cały Twój ogród(bardzo ładny zresztą)i jeszcze mi zostało...więc sie nie przejmuj!przestudiować tylko musisz robienie kancików 'po naszemu'i zobaczysz jakie cudo stworzysz
____________________
U Matki
motylla 22:17, 02 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Bogusiu, ja jestem po kilkudniowej lekturce twojego wątku Uwierz, że wszystko mi się przewartościowało Na pewno dam radę - dzieci dwoje i urlop zdrowotny - spokojnie powycinam trawsko
____________________
Małgosia - Na okrągło
Matka 22:20, 02 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
O rany...zdrowotny...marzenie me

Dasz radę, ja powoli daję, choć czasem (jak zauważyłaś) dopadały i nadal dopadają dołyale po dołach sa i wzniesienia-wtedy lecę po moje czerwone kaloszki, narzędzia i ... od razu mi lepiej
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies