Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

laurowisnia 19:02, 16 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Bogusławie przejrzałam Twój wątek z wielką ciekawością. Powiem, że gdy moja działka była jeszcze ugorem zainteresowałam się sztuką bonsai. Zaczęłam zbierać drzewka nadające się do tego, przycinałam im gałęzie i korzenie, sadziłam do płaskich lub mniej płaskich doniczek. Trochę tego mam, ale są to młode okazy. Później w swoim ogrodzie wsadziłam sosnę, jałowca i modrzewia Dianę w celach kształtowania. Teraz mają z 4 lata, ale jeszcze nie miałam odwagi ich ruszać. Po przejrzeniu Twojego wątku postanowiłam na wiosnę działać (trochę się obawiam gdyż Diana jest przy wejściu do domu).
Mam jedno pytanie, kiedy obcinasz gałęzie na sośnie w celu wypuszczenia nowych przyrostów? - nie sądziłam, że taki efekt można uzyskać. Czy teraz można jeszcze to zrobić i na wiosnę można się spodziewać, że się pojawią?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
boguslaw_r_ 14:13, 17 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
laurowisnia napisał(a)
Bogusławie przejrzałam Twój wątek z wielką ciekawością. Powiem, że gdy moja działka była jeszcze ugorem zainteresowałam się sztuką bonsai. Zaczęłam zbierać drzewka nadające się do tego, przycinałam im gałęzie i korzenie, sadziłam do płaskich lub mniej płaskich doniczek. Trochę tego mam, ale są to młode okazy. Później w swoim ogrodzie wsadziłam sosnę, jałowca i modrzewia Dianę w celach kształtowania. Teraz mają z 4 lata, ale jeszcze nie miałam odwagi ich ruszać. Po przejrzeniu Twojego wątku postanowiłam na wiosnę działać (trochę się obawiam gdyż Diana jest przy wejściu do domu).
Mam jedno pytanie, kiedy obcinasz gałęzie na sośnie w celu wypuszczenia nowych przyrostów? - nie sądziłam, że taki efekt można uzyskać. Czy teraz można jeszcze to zrobić i na wiosnę można się spodziewać, że się pojawią?
Witam bardzo serdecznie, przycinam od póżnej jesieni do wczesnej wiosny, można w każdym terminie tylko jak puści soki to będzie płakać mocno, a i efekt estetyczny będzie marny, żywica pozostawia białe zacieki, jeśli pogoda pozwoli trzeba próbować
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
laurowisnia 16:49, 18 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję za odpowiedź, jak minie zima spróbuję na małej i na dużej ale jeszcze nie wiem na ile drastycznie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
gabi1948 21:57, 26 lut 2012


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144
Szkoda, że dopiero teraz znalazłam ten wątek. Też robię podobne rzeczy z moją jedyną sosną czarną, ale przez niewiedzę oberwałam jej w zeszłym roku igły z gałązek, gdyż chciałam by od razu wyglądała jak bonsai. Teraz jest żółta. Nie wiem czy to jest wynikiem przemarznięcia czy wcześniejszych moich działań. A tak mi się podobała.
____________________
gabi1948
boguslaw_r_ 11:44, 27 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
gabi1948 napisał(a)
Szkoda, że dopiero teraz znalazłam ten wątek. Też robię podobne rzeczy z moją jedyną sosną czarną, ale przez niewiedzę oberwałam jej w zeszłym roku igły z gałązek, gdyż chciałam by od razu wyglądała jak bonsai. Teraz jest żółta. Nie wiem czy to jest wynikiem przemarznięcia czy wcześniejszych moich działań. A tak mi się podobała.
Witam czy cała zżółkła czy tylko igły na pniu, jeśli tak to jest to naturalne, sosny gubią co roku pewną część igieł. Natomiast jeśli cała to raczej z braku wody a nie z mrozu sosny nie przemarzają tylko usychają pokaż zdjęcie to spróbuję Ci pomóc pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 11:49, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A możed to odmiana która zimą przybiera żółty kolor? Choć myślę, że Boguś ma rację jednak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabi1948 13:20, 27 lut 2012


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144
Dzięki serdeczne za tak szybkie zainteresowanie. Przesyłam aktualne zdjęcie sosny czarnej. I co? To już koniec?
Pozdrawiam.
Jeżeli coś nie będzie tak jak być powinno, to sorki. Dopiero się uczę.
____________________
gabi1948
gabi1948 13:58, 27 lut 2012


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144

To moja kolejna roślinka Bogusławie, która mnie niepokoi, gdyż w ogóle nie rośnie. Mam już ją od bodajże czterech lat. Jej obecna wysokość to jakieś 30 cm. Rośnie 1,5 m od domu, osłonięta od wiatrów od strony północno-wschodniej. W zeszłym roku nieco podmarzła pomimo, że była okryta na zimę. Rośnie w glebie dla roślin kwasolubnych. Najprościej byłoby chyba z niej zrezygnować, ale przecież nie o to chodzi. Nieprawdaż? Może napiszesz króciutko jakie ma wymagania i wreszcie ruszy z kopyta. Będę niezmiernie wdzięczna. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.
____________________
gabi1948
boguslaw_r_ 13:59, 27 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Kto nic nie robi nie popełnia błędów, na moje oko to uschła z braku wody, ja zawsze przed zimą intensywnie podlewam szczególnie iglaste i młode kilku letnie, ta piękna czarna sosna nie ma więcej jak 5 - 6 lat a tym samym jest jeszcze przedszkolakiem i wymaga dbałości, bywają wilgotne gleby wtedy nie jest potrzebne podlewanie drzewko od samego początku sobie dobrze radzi, jeśli Ciebie to spotkało to wygląda na to że jest u Ciebie sucho a sosny lubią dużo dużo wody, szkoda ale chyba nic z niej nie będzie , nauka wymaga ofiar, dobrze że kilkuletnie sosny nie są takie drogie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
gabi1948 14:08, 27 lut 2012


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144
Ależ mnie zmartwiłeś Bogusławie! Wyhodowałam ją z ziarenka, posadziłam w centralnym miejscu w ogrodzie, by mieć ją stale na widoku i się nią cieszyć, a tu taka niespodzianka. Dzisiaj ją mocno podlałam i będę czekać na wiosnę. Oby nie było aż tak źle jak napisałeś. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
gabi1948
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies