Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

AgnieszkaBK 17:07, 12 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Czytałam kiedyś, że takie czarcie miotły można szczepić na podkładki.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Sebek 18:59, 12 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo ciekawe zjawisko...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
boguslaw_r_ 11:24, 13 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Zawsze widywałem i są prawie w każdym lesie ale, na takiej wysokości pierwszy raz mogłem oglądać z bliska bez konieczności wchodzenia na bardzo wysokie, często niedostepne drzewa. Czarcia miotła jest bardzo podobna do jemioły rośnie bardzo wysoko na drzewie jest bardzo gęsta, szukają ich szkółkarze do szczepień nowych gatunków, z tego powstają nowe odmiany, jest to wynik zabużeń chormonalnych, po przeszczepieniu często na pniu, wysyła się próbkę do instytutu w celu określenia gatunku i jeśli jest TO NOWY GATUNEK co często się zdarza , to można nazwać go swoim imieniem lub nazwą i każdy kto będzie chciał takie samo drzewko musi kupić od ciebie lub prosić o pozwolenie tak jak w przypadku prac autorskich patentowych. to tak w telegraficznym skrócie pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 11:48, 13 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
wiosna 2011
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:16, 13 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Niezły widok, pierwszy raz widzę czarcią miotłę w naturze.
jak będziesz zwracała uwagę na wyższe partie drzew to z pewnością zobaczysz jeszcze wiele razy są bardzo piękne i charakterystyczne przypominają swym wyglądem jemiołę są najczęściej na sosnach pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:22, 13 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
zbigniew_gazda napisał(a)
Boguś też pierwszy raz widzę taką miotłę.
Zbyszku jestem pewien że nie raz widziałeś tylko nie wiedziałeś że to jest to,
jemiołę widziałeś napewno, a to wygląda identychnie i równie wysoko, najczęściej na sośnie
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:24, 16 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
agnieszka_barczuk napisał(a)
Bogusławie, Twój ogród bardzo mi się podoba. Formowane iglaki są pięknie wkomponowane w otoczenie. Ja do tej pory raczej preferowałam formy naturalne, ale jak wiele innych osób, pod wpływem ogrodowiska, zaczęłam mieć chęć na zmiany. Chcę zasięgnąć Twojej porady. Na skalniaku wysiała mi się sosenka, jest na razie malutka, ale wiem że wyrośnie z niej duże drzewo. Czy jest szansa żeby przez cięcie tak zminimalizować jej wzrost, żeby mogła tam zostać, czy lepiej ją przesadzić?

Przepraszam, że umieszczam zdjęcie w Twoim wątku, ale swojego jeszcze nie posiadam. Ta sosenka rośnie przy kamieniu.
Agnieszko miejsce fajne ważne aby Tobie się podobała, o tym musisz pamiętać że jako taki efekt będzie po 7 - 10 latach ta moja sosna nazywam ją 1 to samosiejka miała 5 cm jak ją znalazłem , była 3 krotnie przesadzana ,a teraz ma 7 lat i jeszcze nie jest skończona, mówię o tej na poprzednim zdjęciu. czasami przy braku cierpliwości można kupić 4 - 5 letnią i jest 5 lat do przodu, choć bardziej można się nauczyć od zera a jaka potem satysfakcja. pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 12:29, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te wszystkie ciekawe, karłowe odmiany sosen to stąd powstały. Potem je się rozmnaża wegetatywnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 12:50, 16 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Te wszystkie ciekawe, karłowe odmiany sosen to stąd powstały. Potem je się rozmnaża wegetatywnie.
może nie wszystkie ale zdecydowana większość, u mnie te wszystkie małe roślinki na nóżkach to są szczepki pozyskiwane w większości z" czarcich mioteł" ponieważ zachwianie równowagi genetycznej, a nawet choroby drzewa, powoduje takie dziwne przyrosty różniące się zdecydowanie od samego drzewa. W ten sposób powstają nowe gatunki ,nazywane potem przez osoby które tego dokonały, a inne ciekawe odmiany tworzone są przez dendrologów. W Rogowie k. Brzezin pod Łodzią jest Arboretum tam jest sporo fajnych odmian Temat rzeka pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
AgnieszkaBK 13:32, 16 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Dziękuję za poradę. Cierpliwości mi nie brakuje. Na tym skalniaku mam sosenki górskie (widać je trochę po prawej stronie, na górze), które wychodowałam z nasion siedem lat temu. To prawda, że satysfakcja z wychodowania takiej roślinki jest wielka
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies