Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

Martek 12:53, 28 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pozdrawiam Boguś
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Urszulla 13:26, 28 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21947
Witaj Bogusławie. Po raz kolejny się przechadzam i stwierdzam że bardzo ciekawy ten zakątek iglasty się tworzy. I nowe drzewka.. Tak w odpowiedzi, u nas jest kilku Pudełków: ci od iglaków, inni od Rh i jeszcze kilka innych szkółek. Jest w czym wybierać- tylko trzeba kieszeń zapełnić

Z innej beczki:mam poza ogrodzeniem kilka iglaków-siewek z lasu, niektóre się nie przyjęły, a inne przyjęły -ale są rachityczne. Wkleję przy okazji fotki to mi powiesz jak je jesienią poprzycinać żeby coś z nich uzyskać Narazie pozdrawiam serdecznie PASJONATĘ.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
boguslaw_r_ 13:46, 28 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nati napisał(a)
mam tu małego iglaka nie wiem jak urośnie czy będzie duży co z nim robić jeśli możesz podpowiedzieć

i tzw. japończyk tak mówią na niego coś tam wycięłam od dołu ale nie wiem co z nim robić i mam chęć go gdzieś przesadzić on rożnie chyba jak tuja tak zwykle tylko ma karłowate przyrosty a wygląda dziwnie ma trzy odnogi jednej nie widać ale jest z tyłu na równi z tą wyżej


jeśli poświęcisz mi chwilę będę wdzięczna bo widzę że masz duży zasób wiedzy na tematy które mnie interesują stopnowo będę więc zaglądać

pozdrawiam


Ten mały iglak jeśli będzie miał duże przyrosty wystarczy uszczykiwać je i będzie piękna kula na pniu, jednak najładniejsze na pniu to są szczepione, i nie trzeba przy nich nic robić, tylko patrzeć jak rosną i podziwiać.

co do tz japończyka to to mi na takiego nie wygląda, moim zdaniem jest to tuja i tutaj dowolność jest ogromna, należy przycinać bardzo ostrymi nożycami same czubeczki dlatego by nie żółkły końcówki, i obserwować jak rośnie i co by tu jeszcze wyciąć aby były kuleczki, i wycinać wszystkie odrosty na gałązkach.
wtedy może być bardzo piękna roślinka. pozdrawiam serdecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:00, 28 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nati napisał(a)
witam Bogusławie z niecierpliwością czekam na wiadomość, trochę sosnę dziś wygięłam mocnej i takie ma miejsce nie wiem czy nie za ciasne ale będę ją formować na małą


tutaj widok z przodu trochę nieciekawy
tutaj z boku chyba lepszy ale już jej nie przesadzę bo i tak pierwsza mi się nie przyjęła, aha zapomniałam to jest ta sosna co ma pokrój taki szeroki ku górze a nie taki tradycyjny jak choinka(stożkowy) nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
a tutaj widać jak lekko jest przechylona od wyginania, mam ją wyprostować czy już wyginać , i w którą stronę bo własnie myślę i nie wiem czy jeszcze na to za wcześnie, bo konar ma bardzo gruby, twardy czy jak to tam się mówi.



ma nadzieję że się nie gniewasz że zasypałam cię pytaniami jeśli możesz udziel info chociaż na temat sosny bo to dla mnie najważniejsze

czekam, i z góry dziękuję

pozdrowionka


ta sosenka moim zdaniem to pinus nigra - sosna czarna bardzo ładna i wyjątkowo nadająca się na formowanie, ja bym dał jej jeszcze rok spokoju, możesz co najwyżej spróbować ją powoli wyginać, ale ostrożnie bo lubi pęknąć i wtedy kilka lat do tyłu, będzie troszkę większa będziemy radzić, jeśli się upierasz przy tym aby była mała to spróbuj na wiosnę pouszczykiwać wszystkie odrosty jak będą miały ok 5 cm. ale nigdy takich młodych nie tnij sekatorami tylko łam paluszkami w rękawiczkach. pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:48, 28 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nati napisał(a)
witam Bogusławie zachwycił mnie twój ogród i cięte szczepione formy uwielbiam iglaki a o sosnach nie mam zielonego pojęcia myślę że jest najtrudniejsza do uformowania, trochę info znalazłam u ciebie nie wiedziałam że te długie igły można ciąć ja je po prostu odrywałam proszę doradź co mam z nim zrobić bo układ ma chyba byle jaki co wyciąć jak nagiąć i co z górą i na razie chyba w ogóle nie uszczykiwać końców aż urośnie trochę, proszę o podpowiedź

i jeszcze pytanko czy taką sosnę mogę sobie uformować żeby była na pniu poprzez cięćie znajdę ładną prostą
czy to się nie uda.[/quot

Witam ponownie igieł w pierwszych latach nie należy nie tylko przycinać ale i wyrywać, ponieważ jeśli podczas cięcia lub wyginania coś się wydarzy np. pęknie gałązka to wtedy można przyciąć złamane miejsce a w miejscu igieł wyrośnie nowy przyrost, jeśli usuniesz igły to masz pozamiatane. Oglądaj u mnie uważnie i sama eksperymentuj oczywiście pomogę .
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nati 16:23, 28 sie 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
witam, dziękuję Bogusławie za cenne informacje tak myslałam że ta sosa nie będzie się nadawała na wyginanie mocne bo bardzo się opiera poczekam do wiosny wszystkiego do końca nie zrozumiałam ale będę zaglądała do twojego ogrodu zamieszczaj dużo info będę wdzięczna, lubię się uczyć od kogoś doświadczonego zależy mi na takich młodych odrostach na całej długości łodygi i żeby się tak ładnie zagęściła ale tego nie wiem, i kiedy ewentualnie mogę ciąć te igły bo są długie a zależy mi na takich małych" peruczkach" oczywiście będę próbowała metodą prób i błędów ale sam wiesz że jak coś zepsuje mogę już tego nie odzyskać,

ale jeszcze raz dziękuję

za chwilę pokarzę o które odrosty chodzi
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 16:26, 28 sie 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
jeśli mogę tylko o info jak osiągnąć taki efekt co zrobić, dziękuję z góry pozdrawiam

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 16:33, 28 sie 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
już się przyjżałam twoim fotkom i chyba powoli zaczynam rozumieć
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
boguslaw_r_ 12:57, 29 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nati napisał(a)
jeśli mogę tylko o info jak osiągnąć taki efekt co zrobić, dziękuję z góry pozdrawiam



To jest 5 letnia sosna samosiejka, żeby uzyskać taki efekt nie wolno wyrywać Igieł bo właśnie (co doskonale widać na zdjęciu ) w miejscu gdzie jest igła powstaje nowy odrost, jeśli wyrwiesz igłę to nie ma z czego wyrosnąć. poza tym są poodcinane całe końcówki bo były za długie, sam nie sądziłem że tak pięknie odrośnie.Teraz wygląda inaczej to jest ta wygięta duża sosna pokażę foto



Obecnie ma 7 lat tak wygląda




a tak nocą

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:18, 29 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nowy nabytek 2,5 m śliwo wiśnia




Azalka poszła na kompost i trzeba było czymś zastąpić padło na śliwo wiśnię.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies