Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 15:43, 17 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj Ewa niestety na temat Cisów nic nie wiem, mam kilka ale jeszcze nic z nimi nie robiłem, czekam aż podrosną, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:39, 17 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
nebel napisał(a)
Witaj,
ja tam na forum lubie oglądać przede wszystkim zdjęcia ogrodów pokazanych od "kuchni". Czy to znaczy, ze jestem większą ' dziwczką' - a co mi tam .
Pytałam o te woreczki, bo jak wpomniałam, nie wpadłam na to by przywiązywać kamienie, zresztą w przeciwieństwie do Ciebie kamienie musiałabym kupować. A co do woreczków, które robię mam pewne obawy czy zimą jak przyjdzie np. odwilż a potem nagle duży mróz to różnica w ciężarze nie będzie zbyt duża. Będę tak jak radzisz często kontrolowała, a i tak pomysł z kamieniem wydaje mi się lepszy.
Na koniec jeszcze prośba Zaglądam na Twój watek od momentu odkrycia 'Ogrodowiska' i zdecydowanie szukam i wypatruję na nim zdjęć nazwijmy to technicznych czyli tego co i jak robisz, żeby uzyskać dany efekt, więc od czasu do czasu zamieść jakąś taką 'nieefektowną' fotkę a do tego krótka informacja i będę cała szczęśliwa.
pzdr.ewa


no to kilka nie efektownych fotek trochę nie ostrych ale coś widać.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nati 18:07, 17 wrz 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
boguslaw_r_ napisał(a)

Witaj,
ja tam na forum lubie oglądać przede wszystkim zdjęcia ogrodów pokazanych od "kuchni". Czy to znaczy, ze jestem większą ' dziwczką' - a co mi tam .
Pytałam o te woreczki, bo jak wpomniałam, nie wpadłam na to by przywiązywać kamienie, zresztą w przeciwieństwie do Ciebie kamienie musiałabym kupować. A co do woreczków, które robię mam pewne obawy czy zimą jak przyjdzie np. odwilż a potem nagle duży mróz to różnica w ciężarze nie będzie zbyt duża. Będę tak jak radzisz często kontrolowała, a i tak pomysł z kamieniem wydaje mi się lepszy.
Na koniec jeszcze prośba Zaglądam na Twój watek od momentu odkrycia 'Ogrodowiska' i zdecydowanie szukam i wypatruję na nim zdjęć nazwijmy to technicznych czyli tego co i jak robisz, żeby uzyskać dany efekt, więc od czasu do czasu zamieść jakąś taką 'nieefektowną' fotkę a do tego krótka informacja i będę cała szczęśliwa.
pzdr.ewa


no to kilka nie efektownych fotek trochę nie ostrych ale coś widać.



super fotki bardzo przydatne, dziękujemy
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
nebel 20:21, 17 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ja też uważam, że zdjęcia zamieszczone są bardzo przydatne, dziękuję.Ale i cały ogród z wielką przyjemnością obejrzałam. Tak zdecydowanie całość podoba mi się.
Ponieważ zobaczyłam na nowym zdjęciu coś o co znowu chciałam zapytać
Te górne gałęzie masz owinięte drutem (ja też już tego sposobu spróbowałam).Wyczytałam o takim sposobie w książkach o klasycznym bonsai. Ale nie rozumiem dlaczego piszą w nich aby pamiętać o kierunku nawijania drutu. Masz może jakieś zdjęcie, zdliżenie tego fragmentu. Chciałabym sie temu dokładniej przyjrzeć, z daleka wyglada, że dosyc lużno owijasz drut wkoło gałęzi i konara.
Zresztą to przedostatnie zdjęcie też jest dla mnie interesujące, to czym i jak masz powiązane drzewo.
Ja na razie kupiłam linki róznej grubości, a dzisiaj w końcu pręty zbrojeniowe, więc jutro planuję spróbować napinanie linami.
Pisałeś, że mogę pytać, więc...
Dzięki
____________________
Ogród Nebel
boguslaw_r_ 11:29, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Druty na ogół stosuje się do bonsai i to ma znaczenie w jakim kierunku zawijać dlatego aby nie zaciskał się na rosnących gałązkach, natomiast to co ja wyczyniam to nie bonsai tylko NIWAKI czyli formowane duże drzewa, one przypominają swym wyglądem bonsai ale nimi nie są.Na tym zdjęciu to młody modrzew on jest bardzo miękki (wiotki) a obciążenie może zbyt mocno wygiąć lub złamać stąd drut, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:53, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Przyszła wreszcie pora na trawnik, po działaniach środka na chwasty trawnik wyglądał tak

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:03, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
po stwierdzeniu że z tego trawnika niewiele zostało, potraktowaliśmy go randapem
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:58, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
ale zauważyłem że sroki robią dziury i jest ich coraz więcej
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:43, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Poszukiwania przyczyny dały taki rezultat


____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:47, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Dalsze poszukiwania i efekt ok. 1000 szt na ok 30 m2
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies