Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 22:55, 01 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Reszta ogrodu nie została aż tak zmieniona, raczej uporządkowana. Oczywiście przybyły nowe rośliny, głównie hortensje (nie pozostałam obojętna na ogólno-ogrodowiskowe tendencje ).

Mam też fragmenty prawie w ogóle nie ruszone, np. za domem. To strona północna, pełna paproci i host, strefa wilgotna, zacieniona, a przez to jakaś taka spokojna i tajemnicza. Lubię tam chodzić, zwłaszcza teraz, kiedy kwitną nowe rh Grandiflorum Catawbiense:





Podoba mi się taka, jaka jest przez swój niepowtarzalny charakter, ale czuję też, że czegoś jej brakuje... Sama nie wiem czego. Na ławeczkę nie ma tam miejsca (szerokość całej rabaty to 4m). Chciałabym, aby była taka tajemnicza. Może zostawić ją tak jak jest?
____________________
Agnieszkowy ogródek
hanka_andrus 23:09, 01 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aguś,na pierwszym zdjęciu ,pierwsza z lewej -co to za okaz piękny?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agnieszka 23:25, 01 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Haniu, toż to najzwyklejsza języczka Przewalskiego jest ! Strasznie kocha wodę! Na pewno ją znasz!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 23:28, 01 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Tu na zdjęciu, jak dobrze się wpatrzysz, to nawet widać, że zaczyna właśnie kwitnąć:


____________________
Agnieszkowy ogródek
hanka_andrus 00:09, 02 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dzięki,tak myślałam,ale wzrost mnie zmylił!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 00:17, 02 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie tam teraz trochę brak jakiegoś kwiatka, u mnie w takim wilgotnym podłożu serduszka okazała cały czas kwitnie,Rh piękne, czy Ty, Agnieszko dolne gałązki obrywasz,czy on sam tak wysoko wystrzelił?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agnieszka 09:30, 02 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
monteverde napisał(a)
mnie tam teraz trochę brak jakiegoś kwiatka, u mnie w takim wilgotnym podłożu serduszka okazała cały czas kwitnie,Rh piękne, czy Ty, Agnieszko dolne gałązki obrywasz,czy on sam tak wysoko wystrzelił?

Aniu, Rh kupione i wsadzone te wiosny. Jeszcze nic zbytnio koło nich nie robiłam. Takie kupiłam i takie są. Nawet nie wiedziałam, że można podcinać dolne gałązki ... .

Obejrzałam teraz swoje świerki Sander's Blue i zobaczyłam na czubkach biały nalot przy igiełkach. Co to może być? Ania, Ty się znasz na różnych rzeczach: wiesz coś na ten temat? To przędziorek jakiś? Czym to prysnąć?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 09:54, 02 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
O takie paskudztwo przylasło:

____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 10:14, 02 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Agnieszko zapytaj Danusi, ale mnie się wydaje ,że to ochojnik sosnowy lub jodłowy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agnieszka 10:23, 02 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
monteverde napisał(a)
Agnieszko zapytaj Danusi, ale mnie się wydaje ,że to ochojnik sosnowy lub jodłowy

Dzięki, Aniu. Poproszę jeszcze Danusię. Ja się nie znam, pierwszy raz to widzę.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies