Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

magnolia 09:31, 17 cze 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie dostaję powiadomień, a lubię tu wpadać, więc 'odchaczam'
____________________
Joaska 15:58, 18 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Wątek zaznaczam na nowo bo mi wszystkie wcięło i pozdrawiam serdecznie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
butterfly 08:47, 19 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ale się wkurzyłam... wysmarowałam dużego posta i mi wcieło.... wrrrrr

Jak pewnie znaczna większość z nas czasu mało na wszystko...
Jakieś 2 miesiące temu znalazłam sobie nową, dodatkową pasję, której musze poświęcić codziennie godzinę..., wczoraj zaczęłam sezon "przetworowy" - 10 l soku truskawkowego i 14 słoiczków takiegoż dżemiku , na rabatach też codziennie coś sie znajdzie do wyrwania, ślimaki szaleją, do tego codzienne obowiązki domowe, dzieci... Doba za krótka...

Wczoraj w końcu przyszły trawki na rabatę, która - O zgrozo !! - jeszcze nie przekopana !!!

The Beatles i Dauer Strahl


Lawenda mnie niemile zaskoczyła swoimi rozmarami... ale jak to mówią już po ptokach...


ale za to moja stipa niczym nie ustepuje tym profesjonalnym sadzoneczkom


Martwi mnie jeszcze tylko moje zamówienie żurawkowe... facet nie odpowida na maile, nie wiem co mam mysleć...

Miło mi że ktos tu zagląda, a jeszcze bardziej, że ktoś tu lubi zaglądać

Pozdrawiam i wracam do łopaty
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 09:24, 19 cze 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624

Ten bieg przez 'płotki' na codzień potrafi dac w kość- sama go ćwiczę.

Śliczny 'materiał' nasadzeniowy.
Stipy sa cudne, cudne!- moje samosiejki narazie mają po 5-6 cm wysokości.
Lawendą się nie martw, szybko urośnie w ciągu sezonu.
Hm. przetwory- co roku sobie obiecuje że zatrzymam czas w słoikach, a zwykle kończy się na mrożeniu truskawek. Już siedzą pierwsze woreczki
____________________
Hogata 09:29, 19 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
butterfly napisał(a)

Wczoraj w końcu przyszły trawki na rabatę, która - O zgrozo !! - jeszcze nie przekopana !!!

The Beatles i Dauer Strahl


Lawenda mnie niemile zaskoczyła swoimi rozmarami... ale jak to mówią już po ptokach...


ale za to moja stipa niczym nie ustepuje tym profesjonalnym sadzoneczkom




Gdzie zamawiałaś trawki?

A stipe można u ciebie zamówić?

Na przetwory nie starcza czasu, pozostaje mrożenie
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
butterfly 12:40, 19 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Mam przerwe na kawę.... Dobrze, że słońce nie daje w kość, tzn. po głowie i co chwile chowa sie za chmurka...

Magnolia, odkąd pamietam w domu zawsze były jakies domowe przetwory, przyzwyczajona jestem... co nie zmienia faktu, że jak sie ma jeszcze inne obowiązki to czasem chodze spoać po północy...
Dobrze, że nie wszystko na raz - truskawki już się kończą (a widzisz, ja jeszcze nie mam zamrożonych, a chcę parę kilo ), a porzeczka czarna już dojrzewa...
Ale potem ten smak rekompensuje wszystko

Agata, rozbawiłaś mnie tym zamówieniem
Ta stipa ma iśc na rabatę przy garażu, tam gdzie ta pleksa jest, nie wiem czy kojarzysz..
Nie obliczałam dokładnie ile szt będę potrzebowała - jesli mi zostanie, chętnie sie podzielę
Ale to dopiero późnym latem, może dopiero we wrześniu ja rusze...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Hogata 12:46, 19 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
butterfly napisał(a)
Mam przerwe na kawę.... Dobrze, że słońce nie daje w kość, tzn. po głowie i co chwile chowa sie za chmurka...


Agata, rozbawiłaś mnie tym zamówieniem
Ta stipa ma iśc na rabatę przy garażu, tam gdzie ta pleksa jest, nie wiem czy kojarzysz..
Nie obliczałam dokładnie ile szt będę potrzebowała - jesli mi zostanie, chętnie sie podzielę
Ale to dopiero późnym latem, może dopiero we wrześniu ja rusze...


Ja tak tylko żartem, bo wiem że jak się robi rabaty to tych sztyk trochę potrzeba.
Ale jak zostanie to bardzo chętnię, nie odmówię
Miłej pracy, bo pewnie w ogrodzie coś robisz, Ja niestety uwiązana jestem przy komuterze .
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Magda70 12:47, 19 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
całkiem fajne te beatlesy....w miarę dorodne sadzonki wyglądają
No o stipie nie wspomne...bo widać, że piękna.

Mi czereśnia tak obrodziła, że musiałam do słoików pochować.... kompociki już są
A truskawki...hm chyba tylko zamrożę...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Syla 13:42, 19 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gratuluję wyhodowania pięknej stipy .... dobrą masz rękę również zamroziłam truskawki tyle że i z tych mrożonych robię dżemy w połączeniu z borówką .... polecam właśnie przed chwilunią skończyłam strzyżenie żywopłotów, żywopłocików tudzież kul ..... teraz pozostało wielkie sprzątanie ....sił życzę na to wszystko
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
butterfly 22:40, 19 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Róże szaleją - chyba wdzięczne za Magiczna Siłę


____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies