Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

butterfly 22:45, 19 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765


Niektóre musiały trafic na stól bo deszcze je mocno poturbowały... ale nie narzekam z tego powodu...


Ostrózki tez szaleja


Miedzy nimi rośnie Heritage - dla mnie zachwycajaca - i w wyglądzie, i w zapachu - jak się ktos dobrze przyjrzy, to wysoka taka jak i ostrózki
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 22:51, 19 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765


I jeszcze Eden Rose - dla mnie naj, naj... Piękne ma re kwiaty, z daleka już widac ten pastelowy róż, który staje się bielszy po zewn. płatkach..
I tu w końcu się przyznam, że tej rózy nie okryłam na zime...zwlekałam, zapominałam, Agnieszka mi przypominała...
A od poprzedniego roku rozrosła się baardzo.
jak to dobrze, że ja posadziłam przy tarasie, a nie np. Jasmine, którą mam w innej częsci...
Jest zachwycająca...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Tess 00:12, 20 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Edenka rzeczywiście cudna. Masz przy niej palik, czy mi się zdaje? Czy to znaczy, że pokłada się?
W ub. roku sadziłaś, czy wcześniej, bo wydaje mi się duża.
Jak się sieje stipę, udzielisz instruktażu? Mnie tak bardziej łopatologicznie trzeba, od a, tzn. skąd się bierze nasiona

Gratuluję tej stipy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agniecha973 08:03, 20 cze 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Edenka śliczna! A ten kosz rozbrajający! Ach... kiedyś też taki sobie zrobię

Ale masz stipy!!! No zazdroszczę! Jak Ci padną to będzie na mnie. Wiesz dlaczego? Bo moje wysadziłam do gruntu i przyszły ulewne deszcze. Nie mam ANI JEDEJ!!! Zła jestem na tą pogodę. W przyszłym roku zrobię tak jak Ty, popikuję do doniczek i posadzę wyrośnięte. Dajesz "stipową" nadzieję.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sonka 10:44, 20 cze 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
Beatko, podgladam cały czas, bo u Ciebie tak obrazowo jest tworzony ogród, a zdjęcia i róże cudne, pracy sporo, ale efekt powalający, gratuluje, pozdrawiam, Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mala_Mi 19:19, 20 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piekne róze i ostrózki.... dorodne..
Zakupy hurtowe

A truskawek nawet nie mam kiedy pozbierać.. wiec leża na grządkach
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
butterfly 22:57, 20 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Tess napisał(a)
Edenka rzeczywiście cudna. Masz przy niej palik, czy mi się zdaje? Czy to znaczy, że pokłada się?
W ub. roku sadziłaś, czy wcześniej, bo wydaje mi się duża.
Jak się sieje stipę, udzielisz instruktażu? Mnie tak bardziej łopatologicznie trzeba, od a, tzn. skąd się bierze nasiona

Gratuluję tej stipy.


Przy Edence nie mam żadnego palika - pamiętam, że w tamtym roku coś podpierało ja ale w tym roku tak się rozrosła, że sama pion trzyma - może ty widzisz tam rynnę ?
Sadziłam wiosna poprzedniego roku - na zdjęciu są 2 sztuki, mam nadzieję że jesienią ruszy zadaszenie tarasu, to i pergole jakąs sie zmontuje.

Stipę kupowałam przez net, bo nigdzie w sklepie jej nie widziałam. - na priv wyślę namiary
nasionka małe, wysiałam nawet gęsto, przy pierwszych wschodach nie było tego widać ale potem pokazała sie w całej okazałości .
Przysypałam leciutko ziemia, podlewanie i ot cała filozofia.
Dosiewałam potem jeszcze i ta druga partię przykryłam folią - baardzo szybko wzeszła.

To pierwsze zdjęcie z 6 kwietnia


To z 23 kwietnia - aż się nie chce wierzyć

Popikowana z 26 kwietnia


To chyba 2 paria wysiana, już gotowa do pikowania - widać ile ma ździebełek - 13 maja


24 maja

i 19 czerwiec



____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 23:01, 20 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
agniecha973 napisał(a)
Edenka śliczna! A ten kosz rozbrajający! Ach... kiedyś też taki sobie zrobię

Ale masz stipy!!! No zazdroszczę! Jak Ci padną to będzie na mnie. Wiesz dlaczego? Bo moje wysadziłam do gruntu i przyszły ulewne deszcze. Nie mam ANI JEDEJ!!! Zła jestem na tą pogodę. W przyszłym roku zrobię tak jak Ty, popikuję do doniczek i posadzę wyrośnięte. Dajesz "stipową" nadzieję.


Aga, koszyk stary ale mnie równiez się podoba - a umiesz koszyki robic?
Bo ja niedaleko "zagłębia koszykowego" mieszkam ale jakoś nigdy nie byłam w zadnej wiekszej hurtowni.

Pikowanie stipy nawet mi się podobało - dużo bardziej niż werbeny - i pewnie jak mi padnie po zimie to znów wysieję
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 23:03, 20 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Sonka - lubie tak "obrazowo" - bedzie co wspominac na starość

Ania, dziś przyszły kolejne zakupy hurtowe - zaraz pokażę.
Przy truskawkach to ja prawie dzis lezałam - takie zarosnięte trawskiem...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 23:11, 20 cze 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
W końcu, w końcu, w końcu przyszły moje żurawki



A ze sa zapakowane tak musze je w sobote najpóźniej posadzic...

Przez 2 dni tyle zrobiłam (tam, gdzie widać rozsypana korę zaczełam) - nie powala na kolana, zdzieranie tylko do 12, bo potem mi czarne mroczki lataja przed oczami, około 16-17 znów...

Kto mnie jutro obudzi o 4 ??


I przy okazji przyuważyłam, że mam 2 kolory pelargonii w skrzynkach okiennych


Białe i jasno-różowe - te drugie są o tyle lepsze, że bardziej zwarte i obficiej kwitną
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies