Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Loosiuu 23:05, 31 lip 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Oo! Ale trawska z tych trzęślic! Też kupiłem w tym roku jedną z tych wielkich, ale niska raczej. Liczę na podobny efekt Podobno to zależy od wilgoci w glebie.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
magnolia 23:06, 31 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Turzyce Evergold- hm, nie wiem, nie hodowałam ich, nie wiem jak się zbierają. Ja bym zostawiła chyba na wiosnę
____________________
Madzenka 06:54, 01 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Motylku trzymam kciuki za pracę. Po powrocie z urlopu mnie dopada zawsze kryzys emocjonalny, zwłaszcza po dwutygodniowym urlopie... Dlatego od kilku lat biorę tygodniowe urlopy raz na kwartał..... Będzie dobrze.

Ogród jest przepiękny z taką iloscia traw, dlatego będę. Cię kopiować i cały czas dosadzam trawy u mnie. Widzę że teraz będzie królować sesleria, mam i ja
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 07:11, 01 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ogród obłędny i trzymam kciuki za znalezienie nowej pracy
Trzymaj się kochana !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
bartek_luberda 07:21, 01 sie 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Wpadłam na chwilę pierwszy raz Cudnie jest Piękny płotek Wpadnę po pracy na dłużej
____________________
Ogródeczek
Hogata 08:36, 01 sie 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Ale wyszło z ta werbeną ale od początku mówiłaś że ona inaczej wygląda niż Anki. Ja ją sobie posadziła na nowej "rabatce" i na razie zostawię niech sobie rośnie, bo mi nie przeszkadza, a później dostanie wylot

Busz Ci porósł trawiasty cudny. Zdjęcia masz bardziej makro więc ciężko się zorientować którą cześć ogrodu pokazujesz, przynajmniej dla mnie

Trzymam kciuki za prace .
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
olaw 09:34, 01 sie 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
butterfly napisał(a)

Ola, dzieki za propozycje werbeny. może sie skuszę, ale jesienia, po upałach, ok? A ty skąd masz? siałaś czy dostaąłs sadzonki?


W tamtym roku dostałam nasionka od Danusi i siałam, a potem już same się wysiały
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Magda70 09:41, 01 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
butterfly napisał(a)
Moje trawy to straszne żarłoki

hakone pożarła mi bukszpany...

Stipa - rozchodniki


na bukszpany zasadziły się nawet zurawki


Biedne bukszpany...wszystko je zżera
Ale jak podrosną to...to one będą zżerać.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Tess 09:50, 01 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
butterfly napisał(a)

najpierw werbeny - od razu widać która to która


A tak się cieszyłam ze mam takie wypasione patagonki o ja naiwna

Dziś już nie mam ani jednej - nawet tej po lewej stronie...
a dlaczego ?


obie wychodziły z tego samego korzenia... ! dziwne, co nie?
mutanty...


Przyznam szczerze, że zupełnie nie rozumiem, skąd te - zaobserwowane w kilku wątkach - obawy czy podejrzenia o mutanowatość werbeny. Wprawdzie moge sie mylić, bo werbenę mam dopiero drugi rok, ale moim zdaniem to tylko póżniejsze kwitnienie. A liście wielkie maja moje jednoroczne werbeny, te przechowane w donicach mają listki wąskie, jest ich mniej i oczywiście wcześniej zakwitły.
A tegoroczne, choć w wiekszości nadal są w pąkach (jak ta po prawej), to już zaczynają kwitnąć i mają zupełnie normalne kwiaty.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Borbetka 09:52, 01 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To jest właśnie taki moment, kiedy bukszpan nie nadąża za trawami albo bylinami. Potem jednak kipi zielenią, a my mamy więcej roślin towarzyszących po rozsadzeniu do zagospodarowania. Mam tak samo w tym momencie, choć nie wytrzymałam i część kulek bukszpanowych przesadziłam. To jednak z powodu dużej wilgoci u mnie i ewentualnego grzyba.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies