Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Evchen 09:30, 27 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
betysia napisał(a)
Oj ja cos widze, ze ty Ewcia chyba zapracowana dzisiaj i umeczona skoro Cie nie ma .. ale odpoczywaj, spij smacznie i nabieraj sil
ja tez juz zmykam, bo dzisiejszy upal mnie wykonczyl doszczednie padam i juz wlasciwie zasypiam, w sumie to tylko jednym okiem zerkam wiec lepiej bedzie dla wszystkich jak sie grzecznie pozegnam ...a wiec do juterka Ewciu!!!!!
buziaki papapapaaaaaaa !!!


Aj byłam, byłam.. ale jak zwykle na gościnnych występach w innych wątkach Ale wcześniej ganiałam z grabiami, szpadlem i pazurkami po ogrodzie (Pazurki ogrodnicze przetrwały najazd na ogród, moje pazurki - raczej nie!; Bo ja nie potrafię w rękawiczkach.. I znowu mi się coś wbiło w palec , buuu)

Wczoraj była akcja - PZU : Posadź - Zobacz - Udawaj że ładnie Z "P" nie było jeszcze problemu, z Z też nie, U - jeszcze muszę popracować
Wsadziłam moją Limelight, przesadziłam różę, wsadziłam wiąz, brzozę bordową i jakieś takie białe coś, co się ma siać po ogrodzie jak zielsko... I dzielnie znosiłam aluzje mojego M dotyczące konieczności położenia agrowłókniny na ogrodzie. Nagle ogłuchłam!
Więc muszę coś szybciuteńko nasadzić, żeby zarosło i zielskom nie dało szans.

Dziewczyny... pomóżcie mi proszę z ciurkadełkiem, bo M się wściaka... Gdzie go dać???? Po lewej mogłabym zrobić w podobnej formie jak Danusia - wkopane, z gejzerkiem Po prawej niestety wkopać nie mogę.. musiałoby być w formie tradycyjnej czyli np. kulki (kulek) granitowej



Druga nagląda kwestia - tył ogrodu, a raczej płynne połączenie części owocowej i ogrodowej (owocowa część to prawy kąt ogrodu). Jak to zrobić?... A może jednak rozdzielić jakąś rabatą?????


Ratunku!....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 10:56, 27 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Perypetii ogrodkowych ciąg dalszy..
Napisałam też w wątku o cisach, ale tam pewnie rzadko kto zagląda.. Tutaj niewiele lepiej Gdzie ta moja Grupa Wsparcia?...
Czy ktoś mi podpowie jak się nazywa taki oto cis? Nazwa robocza "Trzech Uroczych Rozczochrańców Chętnie zamienię na "Trzech Elegantów"
Jakim zabiegom fryzjerskim poddać poniżej zaprezentowanych Panów, by wyglądali schludnie i elegancko?...Czy jest dla nich jakaś szansa?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kaisog1 11:45, 27 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja bym cisy radykalnie przycięła coby sie zagęściły. A jaki efekt chcesz osiągnąć?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Evchen 11:55, 27 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
kaisog1 napisał(a)
Ja bym cisy radykalnie przycięła coby sie zagęściły. A jaki efekt chcesz osiągnąć?

Gosia! Jak fajnie, że zajrzałaś
Jak to jaki efekt?.....ładny!

A poważnie - na stożki się ToTo nadaje????
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kaisog1 13:20, 27 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nadaje Ale.... ja bym dokupiła małe i podsadziła, żeby nie były takie łyse od ziemi. Po podsadzeniu przycięła do pożądanego kształtu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Evchen 13:28, 27 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gosia..! Czyli, że będę miała stożek? A nawet trzy???? Huuuuraaa!
Jest nadzieja!
Tylko jakie kupić? ... Hilli, hicksi, czy normalnego taxus baccata?. (Bo ja nawet nie wiem jak się ToCoMam nazywa)

Podciąć będę ToTo mogła od razu po dosadzeniu?


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kaisog1 14:14, 27 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja tych cisów nie rozróżniam hehehhe Kup najbardziej podobne do tych co masz Gdzieś, któras z dziewczyn wstawiała ostatnio taki schemat narysowany przez Danusię ręcznie jak podsadzać i ciąć....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pwl 14:50, 27 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Hej Evchen, Ci rozczochrani panowie wyglądają na baccata Dla mnie właśnie ta odmiana jest
najlepsza bo ma dużo przyrostów i jakby jej nie ciąć to zawsze będzie puszczać nowe gałązki i
się zagęszczać. I jakoś lepiej rosną od Hicksii w moim odczuciu

Stożka się z nich nie da zrobić bo nie mają szerokiej podstawy. Na upartego aby był stożek
wymagałyby ciachnięcia aż w połowie, ale uważam że szkoda ich tak bardzo skracać. Chyba
4 sztuki małych cisów na każdy róg podstawy starczy. Jak już je wsadzisz to potem sobie
ciachnij w stożek.
____________________
paweł
Pwl 14:54, 27 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
A tutaj wklejam instruktaż Danusi jak się zabrać za cięcie cisów


Gardenarium napisał(a)

Tłumaczę przy pomocy prostego schematu wyrysowanego tym co mam pod ręką.



Chodzi o to, że jeśli masz zbyt wąski albo nieforemny okaz i chcesz otrzymać z niego stożek, to za nic nie otrzymasz, to rozumie każdy, bo widzisz że mu brakuje do stożka dużo.

Wtedy szarakuła podwiązujesz, dosadzasz mu luki z boku, ale rozumnie żeby uzupełnić tam gdzie brakuje, dobierasz przy tym specjalnie okazy małe, dostawiasz i przymierzasz. Jak już podsadzisz (czyli dosadzisz pod spodem cisa) docinasz wszystko w stożek.
____________________
paweł
kaisog1 14:59, 27 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
O. A ja nie mogłam tego znaleźć Dzięki Paweł
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies