Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Mala_Mi 09:55, 21 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja się męczyłam wyszukiwarką, by znależć Ciebie..... potem musiałam wrócić do pracy...i jak zajrzałam to jest już nazwa wątku..... Brawo..a teraz powodzenia...... bo nie dość, że będziesz musiała obsłużyć inne wątki.... to i obsłużyc swój
Na razie lekturę pozostawiam na potem...... ale wpadł mi w oko wpis..czy hortensje bedą rosły na pełnym słońcu..... - nie beda...ale piszesz, że masz magnolie... magnolie i hortensje rosną na podobnym stanowisku..mgnolie w pełnym słońcu u mnie rosna pięknie....i jak obok dasz hortensje to magnolie zrobią cień..ale tak piszę, bez wnikania w żadne szczegóły...... i ja nie fachowiec jeżeli idzie o projektowanie...u mnie żywioł i pstrokato Co zdążyłaś zauważyć....
A ta Twoja miłosć do gór mnie bardzo intryguje.... może napiszesz coś więcej
I skąd jesteś??????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
abiko 10:01, 21 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Evchen napisał(a)

Ewa.. wrzuć więcej zdjęć i może po jednej rabacie, bo ja się zgubiłam aczkolwiek mam to samo... wszystko na raz

nie widzę planu ogrodu, dasz radę powiększyć?


Aga, pewnie dam radę, jak mi ktoś podpowie jak się powiększa Bo ja nietechniczna jestem.. Ale szybko się uczę (podobno)
Ale masz rację, najlepiej byłoby po jednej rabacie Poszukam coś i wkleję. No i jeszcze ostrzec muszę - u mnie jest naprawdę totalny galimatias Z planu zostało tylko mgliste wspomnienie, bo koncepcje zmieniają mi się codziennie
Zacząć od najgorszej czy od hmmm... najbardziej poukładanej rabaty?.. Chociaż - ja właściwie poukładanych chyba nie mam..!


Dawaj Ewa...będziemy kombinować, ja tak średnio, bo ja to maruda jestem, ale dziewczyny są super i coś wymyślą
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
grupa_trzyma... 10:44, 21 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
I ja wpadłam się przywitać! Szybciutko, bo jestem w pracy, ale jak zobaczyłam zielony galimatias - to nie mogłam się powstrzymać!!! Taras podziwiałam już nocą. Co to za płyty? Jestem przed budową swojego tarasu, a ten Twój bardzo mi się podoba. Widziałam na planie, że masz perukowca. Ja też mam. Przemarza Ci? Bo mój tak. Taki drapichrust się z niego zrobił. Nie wiem, czy go ciąć, czy zostawić jak jest? Dam zdjęcie u siebie i poproszę o radę. Widziałam też krzewuszkę. Bardzo mi się podoba wajgela-krzewuszka. Nie mam u siebie. Pokaż swoją, Ewciu, koniecznie! I perukowca!
Pozdrawiam! Miłego dnia! Wieczorem tu zajrzę...o ile się dopcham do kompa! Buźka!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
monteverde 14:59, 21 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Fajnie Eva ,że można już Ciebie znaleźć, poczytałam Twój wątek i widzę,że jeszcze dużo czeka pracy w ogrodzie ale dasz radę, u nas tu pełno mądrych głów od projektowania, a ja będę zaglądać i podziwiać efekty Twojej pracy, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 18:12, 21 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Znalazłaś się zaraz cię przeczytam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Evchen 23:44, 21 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
asc napisał(a)
A ja się męczyłam wyszukiwarką, by znależć Ciebie..... potem musiałam wrócić do pracy...i jak zajrzałam to jest już nazwa wątku..... Brawo..a teraz powodzenia...... bo nie dość, że będziesz musiała obsłużyć inne wątki.... to i obsłużyc swój

Aniu, święta racja Ale do Was tak czy owak zaglądałam, tym bardziej mi miło, że mam takich zwariowanych gości (pozytywnie oczywiście).
Diano, Grupo z Grabiami taras dla Was. To płyty Venetia firmy Libet

Jestem w nich bezgranicznie zakochana, chociaż mało praktyczne
Z perukowcem nie pomogę, bo mój nowicjusz jeszcze u mnie nie zimował

Dziewczyny kochane, z mojego planu zostało mgliste wspomnienie Nikt się nie odzywał w moim wątku więc straciłam wszelką nadzieję i zaczęłam sadzić Teraz dopiero jest galimatias! Popatrzcie - dla tych o słabszych nerwach zaleca się odejść od komputera~!

Ten olbrzymi krzew to "zdobyczny" Bukszpan-Rozczochraniec. Rósł sobie jak Natura chciała, ale czekają go pierwsze postrzyżyny!.. Tylko co to z niego będzie - kula czy jajo???
Pod nim rosną dwa rododendrony (białe oczywiście. Obok - po lewej - miały rosnąć hortensje bukietowe, bo tak strasznie mi się marzyło, że będą zaglądać na taras... Ale na ogrodzie jest prażące słońce, a ziemia raczej mało urodzajna. Nie wiem co z tym zrobić....
Najgorzej jest z tyłem ogrodu, zresztą same zobaczcie..

Krajobraz księżycowy... Danusia poleciła mi tuje Aerospicata i chyba je posadzę wzdłuż całego ogrodzenia. Ale moje dziecię- Łasuszek zażyczył sobie drzewek owocowych i krzaczków malin itd - no i ... Oczywiście, że są Rosną w prawym tylnym rogu. Jak to połączyć z resztą ogrodu, żeby było estetycznie?....

Bladego pojęcia nie mam...
Najgorsze jest to, że codziennie mam inny pomysł Dzisiaj na przykład wymyśliłam, że może zrobię sobie rabatę PRZED tarasem, a nie OBOK - ale M. chyba by dostał ataku śmiechu (z rozpaczy), gdybym mu zaproponowała przesadzanie...
Ev.
PS. Czy ktoś doczytał do końca i nie zasnął?...?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
grupa_trzyma... 23:57, 21 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ja jeszcze nie spię.

Płyty są bardzo ładne, a czemu mało praktyczne?

Bukszpan zdobyczny jest bardzo okazały! Będziesz go strzygła? A może uda się zrobić stożek?

Masz dużo miejsca i najważniejsze, że nie masz za dużo nasadzeń, ścieżek itp. Czeka Cię tylko zrobienie dobrego planu. Ja się za bardzo nie znam, ale jestem pewna, że zaraz ktoś pomoże. Podoba mi się Twoja rabatka. Lubisz to, co tygrysy lubią najbardziej: bukszpany, hortensje, żurawki, trawy...masz duży potencjał!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Evchen 00:06, 22 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Ja jeszcze nie spię.

Płyty są bardzo ładne, a czemu mało praktyczne?

Bukszpan zdobyczny jest bardzo okazały! Będziesz go strzygła? A może uda się zrobić stożek?

Masz dużo miejsca i najważniejsze, że nie masz za dużo nasadzeń, ścieżek itp. Czeka Cię tylko zrobienie dobrego planu. Ja się za bardzo nie znam, ale jestem pewna, że zaraz ktoś pomoże. Podoba mi się Twoja rabatka. Lubisz to, co tygrysy lubią najbardziej: bukszpany, hortensje, żurawki, trawy...masz duży potencjał!

Niepraktyczne, bo się szybko brudzą Ale nie wszystko co piękne musi być praktyczne (to chyba moje motto życiowe). Bukszpan chętnie ostrzygę w stożek, o ile odkryję w sobie takie umiejętności Próbować będę, do skutku, do ostatniej kulki!
A i jeszcze dodam, że o żurawkach i trawkach usłyszałam pierwszy raz tutaj - od Ogrodowiskowych Tygrysków. Mało tego - ze wstydem przyznaję, że jakiś czas temu kupiłam w Casto żurawki, bo tanie były, jako zapychacze na grządki. Przywlekłam do domu, a M. pyta "co to" a ja na to "a nie wiem.. Ale ładne"...

I że ja dużo nasadzeń nie mam???? Kobieto... no to patrz jaki galimatias
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
betysia 06:26, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Oj Ewus...
i co jam mam powiedziec ,?? Hmmm ?????
slowa piosenki...no coz, chyba cie nie zaskocze jak powiem, ze mojej ULUBIONEJ...( slucham jej codziennie !!!!)
do tego 1-wsza roza z Twojego ogrodu, wzruszona jestem do granic bo wiem co to oznacza....
i samo to, ze JESTES kochanienka...
och sie zrobilo sentymentalnie....
nie umiem inaczej wiec powiem zwyczajnie Dziekuje za wszystko...
W wekend nadrobie wszelkie zaleglosci tutaj i nie opedzisz sie ode mnie !!!!!

p.s
Taras cudny i meble...oj...super...
doczytalam cos o perukowcu, ja swoj pozostawilam w Polsce i powiem Ci,ze to wlasnie 1-na z kilku rzeczy jakich mi najbardziej bvrakuje, to cudny , romantyczny i przpieknej urody krzew... trzeba go miec a on cie zaskoczy swoja uroda i bedzie mysle, ze gwiazda ogrodu...
sciskam i milego piatku zycze!!!!!
juz prawie wekend!!!!!!!!!!
caluje
betysia z Kraju Loary...
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
betysia 07:32, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
cos nie moge przestac myslec o tym twoim ogrodzie..hihihi
Ewcia, tak naprawde to juz nie wiem, czy ty masz te hortensje czy zrezygnowalas calkowicie ze wzgledu na slonce i zla ziemie????
W Twoim bialusienkim ogrodzie NIE moze ich zabraknac!!!!
posadz pod jakimis drzewkami ( nawet gdyby drzewka byly dopiero w planie ) ale hortensji jak w dolek dasz dobrej ziemi i bedziesz ja podsypywac nawozem i ...oczywiscie podlewac bedzie PIEKNA!!!!
moje od kwietnia do pazdziernika maja caly dzien slonce, slonce ( ponad 30°C !!!!) i zyja!!!!!
tak jak wspominalam uwielbiam je na rowni z rozami i piwoniami, wiec do twojej romantycznej i "pokrewnej" duszy one beda dopelnieniem....
a to co juz masz jest super, jak posiejesz trawe to wszystko sie rozjasni i nabieze oglady !!!!
teraz bez trawnika, i w pochmurny dzien wszystko wyglada pesymistycznie ale ja tam widze duzo piekna!!!!
na poczatek jak juz bedzie trawnik latwiej dostrzezesz i ksztalt i przestrzen jaka wymaga zagospodarowania...
a...zapomnialabym...wierzba...obowiazkowo!!!!!
o matko ale sie rozpisalam, tylko mam nadzieje,ze zaden " ogrodnik" mnie nie zabije za to co pisze...bo tak widzi moja romantyczna dusza a moze nie koniecznie to sie spodoba fachowca , hihihi
dorzucaj jeszcze jakies zdjecia i takie w zblizeniu
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies