Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Evchen 08:52, 22 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
betysia napisał(a)
cos nie moge przestac myslec o tym twoim ogrodzie..hihihi
Ewcia, tak naprawde to juz nie wiem, czy ty masz te hortensje czy zrezygnowalas calkowicie ze wzgledu na slonce i zla ziemie????
W Twoim bialusienkim ogrodzie NIE moze ich zabraknac!!!!
posadz pod jakimis drzewkami ( nawet gdyby drzewka byly dopiero w planie ) ale hortensji jak w dolek dasz dobrej ziemi i bedziesz ja podsypywac nawozem i ...oczywiscie podlewac bedzie PIEKNA!!!!
moje od kwietnia do pazdziernika maja caly dzien slonce, slonce ( ponad 30°C !!!!) i zyja!!!!!
tak jak wspominalam uwielbiam je na rowni z rozami i piwoniami, wiec do twojej romantycznej i "pokrewnej" duszy one beda dopelnieniem....
a to co juz masz jest super, jak posiejesz trawe to wszystko sie rozjasni i nabieze oglady !!!!
teraz bez trawnika, i w pochmurny dzien wszystko wyglada pesymistycznie ale ja tam widze duzo piekna!!!!
na poczatek jak juz bedzie trawnik latwiej dostrzezesz i ksztalt i przestrzen jaka wymaga zagospodarowania...
a...zapomnialabym...wierzba...obowiazkowo!!!!!
o matko ale sie rozpisalam, tylko mam nadzieje,ze zaden " ogrodnik" mnie nie zabije za to co pisze...bo tak widzi moja romantyczna dusza a moze nie koniecznie to sie spodoba fachowca , hihihi
dorzucaj jeszcze jakies zdjecia i takie w zblizeniu

Betysiu Czy zdziwię Cię jeśli powiem, że róże, hortensje i piwonie to moje ulubione kwiatki?... Może jakoś spokrewnione jesteśmy?
A to że się pogubiłaś.... hmm.... jakby to powiedzieć?.. Absolutnie mnie to nie dziwi, bo ja też się pogubiłam niejednokrotnie we własnych planach ogrodowych, tyle ich jest, ze kilka ogrodów mogłabym obskoczyć A po wizytach w ogrodach Ani, Anuli, Ani z ZIelonego, Boćka , no i Szefowej rzecz jasna, koncepcje pojawiają się jedna po drugiej Ale najbardziej podoba mi się ogród Kasi...http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod?page=78. Powala na kolana.. marzenie po prostu...
Ale wracając do hortensji - dopiero tutaj odkryłam, że są hortensje bukietowe I bardzo mi się podoba Silver Dollar (* czy ja mogę podać link do sklepu ogrodniczego.....?.... bo nie wiem)
Tylko ja tak strasznie chciałam, żeby ona "zaglądała mi do tarasu.... Ale tam drzewa nie ma.. jest tylko Bukszpan-Drapaka (oby nie dał drapaka..). Może ją posadzić po lewej stronie bukszpanu...?... Co o tym sądzisz? Będzie jej dobrze?
A jeśli chodzi o wierzbę .... to oczywiście, że już jest! płacząca.. śliczna...która udawała, że się nie zaaklimatyzowała, ale przesadziliśmy, dopieściliśmy i wypuściła nowe pączki! A może jej się teraz podoba, że jest taka widoczna?... bo przedtem w gąszczu ginęła
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
grupa_trzyma... 09:51, 22 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ewciu! Nie masz gąszczu, uwierz mi! Gąszcz to ja mam. Mój mąż z wrodzoną sobie nonszalancją sadził rośliny jak Danusia-Szefowa krokusy. Rozrzucał i patrzył gdzie spadły i tam wkopywał. Tu drzewko, tu sosenka, tu krzaczek! Zgroza. Teraz toto porosło i jest kłopot. Ogród wymaga ponownego rozplanowania...właściwie zaplanowania, bo on nigdy nie był planowany. Wszystko się w nim DZIAŁO, po prostu. A najgorszą zmorą jest sumak-octowiec, którego kiedyś wkopał w trawnik w lesie! Zgroza!!!!

Ty masz puste pole do popisu! I będzie pięknie, kiedy zostanie zagospodarowane. A malinki też mam i poziomki i borówkę, bo u mnie kwaśna gleba!

Gdybyś zobaczyła minę tej "pożalsięboże" projektantki kiedy zobaczyła mój "klimatyczny ogród".
Ręce załamała...sama nie wiedziała jak się zabrać za to...więc koniec końców zrezygnowała. Ale za jedno jestem jej wdzięczna: załamana sytuacją odważyłam się ujawnić na Ogrodowisku i cieszę się bo dzieki temu poznałam tylu ciekawych i zielonozakręconych ludzi i co dzień poznaję nowych...np. Ciebie czy Betysię.

A ogród? Prędzej czy później powstanie - MUSI - nie ma wyjścia. Mam nadzieję, że w końcu uda się nam ogarnąć ten bałagan i zamienić go w piękny ogród. I Tobie też się uda!

P.s. Czy Ty wiesz, że lubimy te same piosenki?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
betysia 09:56, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
No dobra...zarty sie skonczyly...ty chyba moja genetyczna blizniaczka jestes !!!!!
ze wszystkich ogrodow jakie ogladalam, a ogladalam duuuuzzzoooo,
ogrod , ktory ci sie podoba...gdy go ogladalam WCZORAJ rano...pomyslalam, no ten to mi pasuje chyba pod kazdusim wzgledem... przede wszystkim kolorystyka, lekkosc, dobrane kwiaty, harmonia ....

sprawdzilam tez ta hortensje, o ktorej napisalas...sliczna wiec sie nawet nie zastanawiaj!!!!
ona jest na sloneczne stanowisko wiec sadz blisko tarasu, zeby ci "zagladala" codziennie i cieszyla oczy i dusze !!!!
Co do bukszpana " drapaka" to uwazam, go za bardzo przystojnego drapaka !!!! i czuje,ze on nigdzie sie nie wybiera, dobrze mu u ciebie na paewno juz sie polubiliscie !!!!
co do wierzby, to cudnie !!! uwielbiam...ale zobaczysz to w dalszej czesci opowiesci z mojego ogrodu...
nad hortensja sie nie zastanawiaj nawet chwili !!!!!!
ja tydzien temu kupilam 2 nowe, jak napisze,ze biale to chyba cie zbytnio nie zaskocze ????
o bardzo wdziecznej i romantycznej nazwie..."wudu" hihihi !!!!!
napisz mi co z tym perukowcem u Ciebie?!
jesli moge cos dodac ...to mysle,ze aby wypelnic przestrzen miedzy krzaczkami i nadac lekkosci mozesz pokusic sie o wysianie jednorocznych " Cosmos bipinnatus Cav" tylko biale i gesto... , ja dalam plame i w tym roku nici , chociaz mam jasniutko rozowe, tez cudne, zakochalam sie w nich 2 lata temu... ale widzialam je u sasiadki, tz cale lany w bialym kolorze...az przysiadlam )!!!!
pisz i daj znac jak tam ostateczne decyzje i pokazuja kazda "nowosc" !!!!
i jeszcze prosze o zdjecie wierzby...plis
sciskam mocno
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 10:00, 22 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)


P.s. Czy Ty wiesz, że lubimy te same piosenki?

Swój do swego ciągnie?
U mnie też to bez ładu i składu póki co.. Nie potrafię chyba rozplanować rabat. Pytania mnożą się jak grzyby po deszczu, już sama tym jestem zmęczona... Hortensja przy tarasie czy obok? Grządki nie za wąskie? Grządki w półkola czy kanciaste? sadzić pośrodku "optyczny" żywopłot by oddzielić mini-sadzik czy będzie nadziubdziane?.. robić kostkę granitową dookoła czy nie robić? sadzić wiąz przy tarasie czy nie? jeśli tak to w jakiej odległości? A może dwa wiązy albo trzy???

Mętlik totalny... i żenada absolutna, bo żadne rozwiązanie nie wydaje mi się dobre...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:28, 22 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
betysia napisał(a)
No dobra...zarty sie skonczyly...ty chyba moja genetyczna blizniaczka jestes !!!!!
ze wszystkich ogrodow jakie ogladalam, a ogladalam duuuuzzzoooo,
ogrod , ktory ci sie podoba...gdy go ogladalam WCZORAJ rano...pomyslalam, no ten to mi pasuje chyba pod kazdusim wzgledem... przede wszystkim kolorystyka, lekkosc, dobrane kwiaty, harmonia ....

sprawdzilam tez ta hortensje, o ktorej napisalas...sliczna wiec sie nawet nie zastanawiaj!!!!
ona jest na sloneczne stanowisko wiec sadz blisko tarasu, zeby ci "zagladala" codziennie i cieszyla oczy i dusze !!!!
Co do bukszpana " drapaka" to uwazam, go za bardzo przystojnego drapaka !!!! i czuje,ze on nigdzie sie nie wybiera, dobrze mu u ciebie na paewno juz sie polubiliscie !!!!
co do wierzby, to cudnie !!! uwielbiam...ale zobaczysz to w dalszej czesci opowiesci z mojego ogrodu...
nad hortensja sie nie zastanawiaj nawet chwili !!!!!!
ja tydzien temu kupilam 2 nowe, jak napisze,ze biale to chyba cie zbytnio nie zaskocze ????
o bardzo wdziecznej i romantycznej nazwie..."wudu" hihihi !!!!!
napisz mi co z tym perukowcem u Ciebie?!
jesli moge cos dodac ...to mysle,ze aby wypelnic przestrzen miedzy krzaczkami i nadac lekkosci mozesz pokusic sie o wysianie jednorocznych " Cosmos bipinnatus Cav" tylko biale i gesto... , ja dalam plame i w tym roku nici , chociaz mam jasniutko rozowe, tez cudne, zakochalam sie w nich 2 lata temu... ale widzialam je u sasiadki, tz cale lany w bialym kolorze...az przysiadlam )!!!!
pisz i daj znac jak tam ostateczne decyzje i pokazuja kazda "nowosc" !!!!
i jeszcze prosze o zdjecie wierzby...plis
sciskam mocno

No to mnie zasypałaś pytaniami i pomysłami Kobieto A myślalam, że w szybkości mówienia i pomysłów trudno mi dorównać - myliłam się
Skoro Drapak się zadomowił, to przytulę do niego pannę w białym welonie Może z tej mąki jeszcze będzie chleb?
Perukowiec ma jedną peruczkę, taki gołogłowiec Ale on młodziutki, dopiero co go zasadziłam tej wiosny.
Beti a te białe kosmosy to chyba wiosną się wysiewa, co?... A zdjęcie wierzby zrobię rano, bo teraz ciemno.. Nowych zdjęć ogrodu nie mam, ale pokażę kto mnie odwiedza codziennie:
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ania 00:01, 23 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Jestem z rewizytą Ewuś odnośnie perukowca i jałowców odpowiedziałam Ci na moim wątku. Widzę, że już masz trochę rarytasków Robi się naprawdę pięknie, już widzę te białe rododendrony Myślę, że czas na obsadzenie konturu ogrodu Świrki serbskie są cudne, a Thuje Aerospicata też poleca Danusia jako sprawdzone jeśli chodzi o hortensje też jestem za a mebelki na tarasie masz bardzo fajne
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Evchen 00:12, 23 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Ania napisał(a)
Jestem z rewizytą Ewuś odnośnie perukowca i jałowców odpowiedziałam Ci na moim wątku. Widzę, że już masz trochę rarytasków Robi się naprawdę pięknie, już widzę te białe rododendrony Myślę, że czas na obsadzenie konturu ogrodu Świrki serbskie są cudne, a Thuje Aerospicata też poleca Danusia jako sprawdzone jeśli chodzi o hortensje też jestem za a mebelki na tarasie masz bardzo fajne

Aniu, miło mi, że mnie odwiedzasz Dziękuję!
"Gościu, siądź pod mym cieniem, a odpocznij sobie,
nie znajdzie Cię tu słońce, przyrzekam ja Tobie..."
chciałoby się rzec Ale na razie drzew u mnie brak Tzn. dużych drzew brak... Ale lejesz miód na moje skołatane serce Mi się wydaje, że ciągle w proszku jestem...
Ja nie mam dużego ogrodu Aniu... chciałabym świerka serbskiego - 1 czy 2 egzemplarze, ale raczej jako rarytasik.. Jeśli chodzi o kontur ogrodu to z lewej strony planuję tylko pnącza kwitnące i róze, bo sąsiadka posadziła rząd tuji. Z prawej dla rozjaśnienia posadziłam pęcherznice żółte, myślałam je pomieszać z ekranami z cisa albo z tuji aerospicata.
A z tyłu myślałam o tuji aerospicata albo o grabie...)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Diana 01:12, 23 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
TARAS cudo niepraktyczne nie sądzę żeby inny taras, choćby brązowy, zielony czy każdy inny był praktyczny np. przy dzieciach..hmm mój synek jak pochodzi w kaloszach po rabatach gdzie nie ma włókniny, kory ani nic podobnego.......przebiegnie po tarasie pare razy...chyba kończyć nie muszę
A jeśli chodzi o galimatias......usiądz wygodnie na tarasie i zastanów sie co chciałabys z niego widziec a czego nie ! co blisko, co dalej...to może byc klucz do zwycięstwa Ja mam tak sporo rzeczy porobionych....Z jadalni wszyscy siedzący przy stole widzą dużego babcinego bukszpana, z salonu widzę mój kącik biesiadny w którym jest otwór drzwiowy - w punkcie tym jest magnolia,siedząc na tarasie widzę kaskadę, gości wita lawenda i ciurkadełko i wiele innych.....
Może nudne ,ale warto spojrzec na ogród z tej perspektywy
Mala_Mi 08:08, 23 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Każdy zaczynał od takich widoków....... rośliny muszą mieć czas by pokazać piękno..... muszą urosnać.. Najważniejsze, że masz gdzie zrobić ogród Wcale nie jest tak źle z nasadzeniami, a to co niefortunie się posadziło w złym miejscu...to przesadzisz....
Hortensji daj zynej ziemi w dołek...bukszapn jej da trochęcienia.... i hortensje nie musza roanć w cieniu ...u mnie dają radę i na słonecznym stanowisku.. moja Great Star rośnie ze słońcem od wschodu i południa, tylko na pleckach od zachodu i północy ma krzewuszkę jako cień.....
Zaczynałam dokładnie tak jak ty.. z jednym wyjątkiem, by nie miec pustyni posadziłam kilka większych drzewek..... wyobrażasz sobie 29 (z haczykiem) arów ziemi...czyli prawie 3000m2 pustego pola........
W wolnej chwili obejrzyj sobie obrazki u mnie na stronie 1, 2, 3, 11, 14, 15, 16, 17.... pokazywałm jak zmienia sie w czasie ogród..czyli co roku jak przybywa ogrodu w miesce tego co wetknęliśmy w ziemie i wydajwało sie brzydkie Mam takich pokazówek u siebie więcej..ale szczerze mówiac nie wiem już na jakich stronach...... Wrzucałąm fotki z myśla o takich niecierpliwych jak Ty...... ku pokrzepieniu serc....
Rozpoczęliśmy budowę domu w 2007 roku.... w 2008 pierwsze nasadzenia.... a już rok temu był busz..... i nie wszytko na raz robiłam..jadę po kawałku, etapami....
Gdybym wcześenij trafiłą na ogrodowisko nie zrobiłąbym tylu błedó...ale dobra łopata podstawa mojego projektowania ......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Danusza 08:20, 23 cze 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj zaglądam poczatek fajny i żaden tam galimatias ułozone prawidłowo z białych polecam powojnik Popiełuszko albo królowa Jadwigę popatrz tu http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-roslin/pnacza/?gclid=CJmy7bfb47ACFQrN3wod0gLhzw&p2_0=&p2_1=&p3=&p4=&p5=&p6=bia%C5%82a&p11=&p7=&p8=&p9=&p10=

do tego koniecznie róża Chopin jest cudna długo kwitnie pachnie naprawde wdzięczna
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies