Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

renata_pelkn... 09:28, 28 cze 2012

Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 28
Evchen dzieki bardzo za rade odnosnie bramy,napewno cos z tym zrobie
A swoja droga pieknie upiekszasz swoj ogrod.
powodzenia w dalszych pracach
____________________
Renia
Diana 09:31, 28 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
ślicznie to wygląda , ale myślę ze lime raczej długo życia potrzebuje żeby na taras zajrzeć ale ja tam nie do końca na nich sie znam ..............może jakiś znawca sie wypowie
Wyglądą ślicznie, tyle moge powiedzieć.
Rh za jakiś czas będą dotykały rozczochrańca zależy co chcesz uzyskać? łądnie będzie wyglądało jak z rozczochrańca zrobisz stożek i blisko niego, będzie rh.Tyle tylko że go zasłoni po pewnym czasie
Od ciebie zależy kto ma grać pierwsze skrzypce...............
Evchen 09:36, 28 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
I jeszcze z serii "Zabieliło się w ogrodzie..."
krzewuszka na kiju
Coś białego Miododajne ponoć.. Pszczółka by się ucieszyła

I żeby nie było...Świat w różowych okularach

Pierwsza peruczka A właściwie "mokra Włoszka"
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 09:42, 28 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
I na koniec "Ogródkowe opowieści"
Za co mnie przymnkęli....?!...


Zaraz pęknę


Wiąz, który ma dać cień...
...Na białym i czarnym kreślę jakieś plamy
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały ...



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
betysia 09:43, 28 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Oj tam zaraz mokra wloszka ...cudna i tyle !!!! juz sie nie moge doczekac jak bedzie wygladal ( perukowiec) za jakis czas, zobaczysz bedziesz nim oczarowana!!!!
oj jak ja lubie takie biale malestwa...to wszystko sprawia,ze ogrod nabiera lekkosci i romantyzmu ....
co do Hortensji...oj czy ona bedzie zagladac...troche ma kawalek i tam chyba jeszcze powojnik masz hmm????
rh chyba ciut blisko rozchechlanca ale we wszystkim trzeba widziec plusy, wiec na pewno za jakis czas chlopaki polacza sie na amen a wygra silniejszy hihi
cudnie sie robi a tak sie balas na poczatku swojego "galimatiasu" a tu ...wszystko nabiera ksztaltow i "rumiencow" !!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
betysia 09:46, 28 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
oj Ewcia ty to w zakladzie karnym powinnas pracowac hihi...za cos ty to tam zamknela ??? super oczywiscie !!!!
a wiaz tez super, na pewno pokaze na co go stac i bedziesz nim zachwycona!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
grupa_trzyma... 09:47, 28 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ewuniu! Witaj deszczowo "zDolnego Śląska". U nas paskudnie pada i jest zimno. Jak tak dalej pójdzie nasze pomidory zmarnieją...

W sprawie oczka zajrzyj do wątku Beki - Ogródek z psem. Ona będzie miała takie Danusiowe oczko. Trochę dłuższe, ale pomysł ten sam. Bardzo mi sie podoba takie rozwiązanie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Evchen 11:29, 28 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Ewuniu! Witaj deszczowo "zDolnego Śląska". U nas paskudnie pada i jest zimno. Jak tak dalej pójdzie nasze pomidory zmarnieją...

W sprawie oczka zajrzyj do wątku Beki - Ogródek z psem. Ona będzie miała takie Danusiowe oczko. Trochę dłuższe, ale pomysł ten sam. Bardzo mi sie podoba takie rozwiązanie.

Witaj, witaj
Widziałam gdzieś instrukcję wykonania takiego oczka, u Beki właśnie chyba... Muszę poszperać..
Gdzie takie oczko usytuować...?... W tym miejscu po lewej byłoby ok?... Czy za daleko od tarasu???.. Bo to przecież dla nas ma być frajda..


Przy ogrodzeniu posadziłabym jako ścianę dla oczka tuje szmaragd, po boku oczka byłyby wyższe drzewka - Magnolia z jednej strony, buk szczepiony i mandżurska z drugiej... Byłoby ok?... Do tego jakieś trawy może.
A moze obok tarasu?.. Musiałabym Rozczochrańca przesadzić... a poza tym nie dziwnie by tak tuż obok było...? ... Komarów by to nie przyciągało..?... Bo ja uczulona jestem...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
KasiaBialofi... 12:21, 28 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Witaj!
Widzę że na tym samym wózku jedziemy. U mnie co prawda inna kolejność działań była bo mi mąż nie pozwolił nic posadzić zanim trawnika nie zasiał. I bażanty też mam.
To coś białego mi wygląda trochę jak jednoroczna smagliczka, ale ja ekspertem nie jestem. Mam smagliczkę fioletową i wygląda podobnie.
Będę Cię odwiedzać szukając inspiracji do białych nasadzeń
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
grupa_trzyma... 12:24, 28 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Rozczochrańca bym zostawiła...tylko zrób z niego stożek. Ta rabatka przy tarasie nabiera rumieńców, szkoda byłoby wywracać wszystko do góry nogami. Usytuowanie jest oki. Komarów przyciagać nie powinno, bo przecież tam będzie cosik "kipieć" prawda. Jakieś ciurkadło takie będzie? A komary tylko w stojacej wodzie urzędują. Ta brazowa kulka na planie to buk?
Ja bym zrobiła oczko po lewej stronie. W niewielkim oddaleniu od tarasu, ale tak, żeby zachęcało do ruszenia tyłka z leżaka i podreptania do niego Czy da się tak zrobić, żeby było widoczne z tarasu?

A ekran z cisa przy opasce z granitowej kostki byłby ładnym tłem dla lime i cieszyłby oko tych, co ruszyli szanowne cztery litery i powędrowali zachęceni pięknym widokiem, do oczka.
Tylko czy ten ekran nie zasłoni Ci widoku z okna?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies