Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Evchen 22:00, 28 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anulko I Ty w moich skromnych progach...? A ja z nocnych lotów nad Twoim ogrodem wróciłam Faajnie było
Bardzo się cieszę, że taras Ci się podoba. Zapraszam na kawkę - zabieloną, białe bezy albo kremówki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
anula_wn 22:26, 28 cze 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
ojj kawka zawsze b.chętnie , zwłaszcza z rana
taras cudny, marzę o takich płytach na mojej betonowej ścierzce.
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Evchen 22:35, 28 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
anula_wn napisał(a)
ojj kawka zawsze b.chętnie , zwłaszcza z rana
taras cudny, marzę o takich płytach na mojej betonowej ścierzce.

Z rana może być ciężko, bo ja w ciągłym niedoczasie jestem A mam nadzieję, że na dłużej niż chwilę wpadniesz
Wiesz.. na ścieżkę one byłyby może za delikatne.. Chociaż widziałam takie aranżacje ...
Ogród dojrzały masz, trawka podlewa się sama, to teraz czas na nowe zmiany Będę dopingować
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Mala_Mi 22:39, 28 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Evchen napisał(a)
Biało-fiolet dziękuję za miłe słowa i odwiedziny Podglądaj, jeśli jest co
Grupko z Grabiami
Z Rozczochrańca stożek będzie na pewno. Tylko dzisiaj pada, a z tego co czytałam grzyby lubią wilgoć, to go zostawię na razie w spokoju.
Brązowa kulka na planie to tujka na kiju tzw. szczepiona , o taka jak tutaj:


Ma to w zamyśle jakoś logicznie kończyć dróżkę żwirową z bukszpanami Tujka będzie w bukszpanowej obwódce - na szerokość dróżki żwirowej. A za nią zacznie się rabata właściwa - czyli prosta Ciurkadełko byłoby za magnolią - zobacz tutaj na zdjęciu:

Nie dziwnie jakoś...?

Pierwsze foto - fajne...
Na drugim podoba mi siezestaw trawek i zurawki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Evchen 06:10, 29 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
O Ania i Ty u mnie! No, czyli pierwsze zestawienia zatwierdzone
No to teraz niespodzianka - dla wszystkich, ale szczególnie dla mnie samej Czyli zdjęcia PP - Przed_Po Sama nie wierzę
Przed

Po




Szczyt elegancji to może nie jest Aksamitki do szczególnie reprezentacyjnych nie należą Ale to tylko "na razie" w przyszłym roku chciałabym mieć tutaj różę okrywową ALBA MEIDILAND. Niech się ściele i okrywa ..

I niech ktoś powie, że Ogrodowisko nie ma wkładu w porządek tego świata, .. no powiedzmy - w porządek jego Zielonej części

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
betysia 06:25, 29 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Evchen napisał(a)
O Ania i Ty u mnie! No, czyli pierwsze zestawienia zatwierdzone
No to teraz niespodzianka - dla wszystkich, ale szczególnie dla mnie samej Czyli zdjęcia PP - Przed_Po Sama nie wierzę
Przed

Po




Szczyt elegancji to może nie jest Aksamitki do szczególnie reprezentacyjnych nie należą Ale to tylko "na razie" w przyszłym roku chciałabym mieć tutaj różę okrywową ALBA MEIDILAND. Niech się ściele i okrywa ..

I niech ktoś powie, że Ogrodowisko nie ma wkładu w porządek tego świata, .. no powiedzmy - w porządek jego Zielonej części



BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cudnie to skaponowalas a taka niepewna bylas !!!!
aksamitki bardzo mi sie podobaja ale jaki to kolor ??? bo chyba nie zolte albo moja slepota postepuje szyciej niz sie spodziewalam
Coraz gesciej, pelniej i piekniej u ciebie!!! za rok nie poznasz ogrodu...wiem czasami sie wydaje rok, czy 2 ze to duzo ale zaraz minie lato nawet nie wiadomo kiedy bedzie zima i juz znowu wiosna!!!!
dzieki ewciu za "podczytywanie" hihi

p.s
codziennie jestes pare minut przede mna...oj ty poranny ptasiorku jeden
ja tez tylko z samego rana, na spokojnie bo potem to bardzo ciezko chwile znalezc zeby tu wpasc i poczytac ale co tam, czlowiek ewoluluje i sie dostosowuje do "nowych warunkow" hihi!!!
milego, radosnego i zaskakujacego a co ...dnia zycze i jeszcze bede zagladac
buziaki!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Pwl 07:51, 29 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Wklejam zdjęcia Danusi i pokazowe montowanie ciurkadełka z Ogrodu z lustrem.

Gardenarium napisał(a)





więcej zdjęć tutaj.
____________________
paweł
Evchen 14:54, 29 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Betysiu, podoba CI się naprawdę?
Aksamitki są jasno-kremowe (białych chyba jeszcze nie wyhodowwali, muszę złożyć petycję Szkoda tylko, ze trzeba tak długo czekać, aż to wszystko zarośnie...
Aksamitki są jednoroczne, a tak na stałe chciałam puścić róże okrywowe białe pod Rozchochrańcem (teraz się sadzi róże czy jesienią?), pewnie z czasem się rozrosną.A pod Limciami posadzę ... coś Jeszcze nie wiem co... Ale może wy wiecie.. Może te same róże, żeby było jednakowo i elegancko..?

A co z tą Limcią? Propozycje
1. przesadzić bliżej tarasu
2. dosadzić jej do towarzystwa drugą?
3 tą drugą posadzić symetrycznie po drugiej stronie Rozchochrańca? Zawsze to jakiś porządek będzie...

Za Limcią dobrze wyglądałyby trawy wysokaśne, muszę poszperać w necie za nazwami. Albo u Danusi, bo ma za Limelight taką wielgaaaśną cudną trawę Jak ulał byłaby do mnie

No to grządka byłaby z grubsza załatwiona
Oczywiście jeśli rozwieją się moje wątpliwości powyższe, przy waszej pomocy oczywiście



Ev

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
betysia 15:15, 29 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
aksamitki jasno kremowe masz nooooo, oj to ja jakas zacofana jestem bo sie na zoltych zatrzymalam a tutaj takich nie widzialam aszkoda oj wielka szkoda!
Limcia chyba musi zostac bo blizej to juz jej sie chyba nieda przesadzic ... a tak na marginesie czy ona jest prowadzona na drzewko ???? bo jakas gola na dole ...
patrze na te twoje rh...ja sie na ich nie nam ( jeszcze ) ale one chyba duze beda wiec jak juz sie wezma za siebie to ci tam za duzo miejsca nie zostanie chyba ????
z tylu za hortensja chyba bym dala cos w ciemnym odcieniu zieleni zeby wydobyc jasny kolor limki wiec jak znajdziesz takie trawy to czemu nie!!!!
z przodu ja wlasnie bede zamawiala na jesien ( musze sprawdzic nazwe) krwawnika bialego niskiego, przecudny... ale twoj pomysl z bialymi rozami jeszcze bardziej mi sie podoba, bedzie rewelacyjnie...hmmm ja tez dzisiaj rano ogladalam tutejsze zasoby aby wlasnie dokupic na jesien BIALE niskie roze ....
a co do roz to chyba tylko na jesien, ewentualnie wiosna, chyba,ze znajdziesz w pojemnikach tz w doniczkach ale te z kolei sa duuuuzzzooo drozsze ( bynajmniej tutaj ) i jest mniejszy wybor!
matko ale sie rozpisalam
tak czy inaczej dobra robota, brawo!!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 15:45, 29 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
betysia napisał(a)
aksamitki jasno kremowe masz nooooo, oj to ja jakas zacofana jestem bo sie na zoltych zatrzymalam a tutaj takich nie widzialam aszkoda oj wielka szkoda!
Limcia chyba musi zostac bo blizej to juz jej sie chyba nieda przesadzic ... a tak na marginesie czy ona jest prowadzona na drzewko ???? bo jakas gola na dole ...
patrze na te twoje rh...ja sie na ich nie nam ( jeszcze ) ale one chyba duze beda wiec jak juz sie wezma za siebie to ci tam za duzo miejsca nie zostanie chyba ????
z tylu za hortensja chyba bym dala cos w ciemnym odcieniu zieleni zeby wydobyc jasny kolor limki wiec jak znajdziesz takie trawy to czemu nie!!!!
z przodu ja wlasnie bede zamawiala na jesien ( musze sprawdzic nazwe) krwawnika bialego niskiego, przecudny... ale twoj pomysl z bialymi rozami jeszcze bardziej mi sie podoba, bedzie rewelacyjnie...hmmm ja tez dzisiaj rano ogladalam tutejsze zasoby aby wlasnie dokupic na jesien BIALE niskie roze ....
a co do roz to chyba tylko na jesien, ewentualnie wiosna, chyba,ze znajdziesz w pojemnikach tz w doniczkach ale te z kolei sa duuuuzzzooo drozsze ( bynajmniej tutaj ) i jest mniejszy wybor!
matko ale sie rozpisalam
tak czy inaczej dobra robota, brawo!!!!!

Oj, nie na drzewo Limcia prowadzona Limcia prowadzona jest na bukiet Bo to bukietowa Limcia
A będzie przecudnie wyglądała na tle zielonych traw Bo zanim ten ekran z cisa urośnie, ja osiwieję
Beti, a drugą dosadzić z drugiego boku Rozczochrańca?...
Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies