Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Enya73 21:02, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021


Obawiam się, że jako jpg jest niezbyt czytelny Sorki
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Pszczelarnia 21:05, 28 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale słowo aranżacja jest czytelne i wiemy, o co chodzi albo nie wiemy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Enya73 21:05, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Sama powiedz, że jako pdf jest lepszej jakości. Ja nie wiem czym tu się zachwycać
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Pszczelarnia 21:10, 28 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Odwzajemniam uczucie zachwytu nad górami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Evchen 21:18, 28 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Enya73 napisał(a)
Sama powiedz, że jako pdf jest lepszej jakości. Ja nie wiem czym tu się zachwycać

O.. nie grzesz dziewczyno.. bądź lubieżnie nieskromna
PDF jest niezbyt czytelny.. a tam z boku są nasadzenia z drzewek i wielopoziomowe rabaty!
Czyżbyś inspirowała się typem konwersacji ogrodowiskowych?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 21:21, 28 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Pszczelarnia napisał(a)
Odwzajemniam uczucie zachwytu nad górami.

... takie widoki mam tylko w czasie wakacji.... dusza rośnie.. człowiek spokojniejszy... mówić nie trzeba.. to one do nas mówią.. a my mamy nie przeszkadzać w dziele tworzenia krajobrazu.. jeśli mi powiesz, że takie widoki z każego zakątka domu masz.. to .. nie uwierzę, ze można w życiu mieć tyle szczęścia
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Pszczelarnia 21:32, 28 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wierz, bo nie mam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Enya73 21:38, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No to trochę opowiem o tej koncepcji, skoro nic nie widać
Ograniczyłam powierzchnię trawnika, co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o oszczędność czasu podczas koszenia.
Ramy dla ogrodu stanowi po bokach niski (do 1 m wysokości) żywopłot ze strzyżonego cisa, a pomiędzy nim w równych odstępach szpaler z graba szczepionego na pniu, strzyżonego w kwadrat lub jeśli wolisz coś kulistego to np. kulisty miłorząb 'Mariken', też szczepiony na pniu.
Na ścianie ogrodu na wprost tarasu ściana wodna, a za nią wyższy żywopłot z cisa. Gdyby w szpalerze było coś kulistego, to ten wyższy żywopłot po bokach, z prawej i lewej strony dociełabym łagodną linią w dół do tego niższego żywopłotu.
Koncepcja zakłada piętrowe rabaty w stylu angielskim w 3 różnych wysokościach zaznaczonych w formie łagodnych łuków, w tonacji biało, fioletowo, różowej. Oczywiście tak skomponowane, żeby od wiosny do późnej jesieni ciągle coś kwitło. Duże grupy danej odmiany, aby rabata angielska sprawiła wrażenie, że ogród jest znacznie starszy, niż w rzeczywistości. Najniższe piętro z dodatkiem niskich traw. Oczywiście nie może zabraknąć kulek i stożków z bukszpanu, na najwyższym poziomie stożki, ale też niezbyt wysokie, a na średnim kulki. Dałabym też kilka iglaków, może coś też nisko zaszczepionego, żeby wczesną wiosną i zimą nie było tak smutno, jak nic jeszcze nie kwitnie.
Trawnik przecięty łagodną linią wąskiej ścieżki ze żwirku, ewentualnie 4 pasy kostki granitowej (średniej), która prowadzi od piętrowej rabaty angielskiej z lewej strony, poprzez trawnik do różanego półkolistego zakątka z ławeczką po prawej, za którą mógłby rosnąć judaszowiec 'Forest Pansy', którego dosyć duże bordowo zabarwione liście fajnie kontrastują z różami w odcieniach różu i bieli.

Grill oczywiście przenośny.


To tyle na ten temat
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Kondzio 21:44, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
fajna koncepcja podoba mi sie co piszesz szkoda ze ja nie umiem opowiadac piszac
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Enya73 21:57, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Tak, lać wodę, to chyba potrafię
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies