Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Lalaith 14:48, 18 mar 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Witam
Ja mam takie pytanie: jak zakwasić ziemię pod trawnikiem wg. Was? Mój trawnik ma pH 7,15, gleba bardzo ciężka, gliniasta.
Inne składniki:
N - 12 (norma 50-100)
P - 36 (norma 40-80)
K - 225 (norma 150 - 250)
Ca - 1840 (norma 1000-2000)
Mg - 104 (norma 50 - 100)
Chlorki - 0
Stosuje nawozy green perfect, jednak są bardzo drogie i chętnie zamieniłabynm je na jednoskładnikowe (trawnik jest ogromny). Chciałam siarczan amonu wiosną i superfosfat jesienią, jednak z tego co wiem, siarczan amonu przy tak wysokim pH zasala a nie zakwasza. Siarczan magnezu ze względu na wysokoą zawartość Mg też raczej odpada. Co proponujecie?
Będę wdzięczna za rady.
marcin_gryfow 09:05, 19 mar 2016

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 20
najprostszym nawozem, który obniży ph gleby jest mocznik. w składach rolnych kosztuje on około 40 zł. za 25kg.
parodia1 17:59, 20 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
Witam Serdecznie.
chciałbym jeszcze się dowiedzieć o dawkowanie dwóch nawozów tj. hydrokomplexu i saletry amonowej , w jakich proporcjach ich używacie , ile kg na 100 m2?
asiek 14:32, 21 mar 2016

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Witam,

Kiedy nawieźć trawnik. Założony był we na przełomie sierpnia i września 2015?
____________________
Asia Tęczowo mi
amator1972 15:28, 21 mar 2016


Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 6
parodia1 napisał(a)
Witam Serdecznie.
chciałbym jeszcze się dowiedzieć o dawkowanie dwóch nawozów tj. hydrokomplexu i saletry amonowej , w jakich proporcjach ich używacie , ile kg na 100 m2?


Saletre amonową 1,5 kg, a hydrokomplexu 5 kg
____________________
Osom 15:43, 25 mar 2016

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 3
Witam wszystkich,

Chciałbym Was prosić o weryfikację zaleceń nawożenia - dałem do analizy 2 próbki gleby z przydomowego ogródka.
Pierwsza próbka jest z trawnika - trawnik założony z siewu w zeszłym roku. Obecnie jest zielono-żółty.
Druga próbka jest z rabaty z tujami szmaragd.
Wyniki analizy są następujące:



A zalecenia takie:



Jak na razie wczoraj zasiliłem trawnik saletrą amonową a tuje siarczanem amonu zgodnie zaleceniami.
Jeśli uważacie, że zalecenia są dobre to super i będę postępował zgodnie z nimi, natomiast jeśli macie jakieś rady lub inne zdanie to z góry dziękuję za podzielenie się nim!
jolanta_miko... 12:54, 28 mar 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 3
Witam Was wszystkich serdecznie.
Bardzo Was proszę, powiedźcie mi czym po kolei i w jakich odstępach nawieźć trawnik na wiosnę. Do tej pory robiłam wertykulację i stosowałam tego długo działającego Substrala, ale czytając kiedyś Wasze zmagania z trawnikami zauważyłam, że macie wiele innych sprawdzonych nawozów.
Mój trawnik ma 5 lat, jest system nawadniania, większość trawnika jest wystawiona na słońce, ale jest jedno miejsce, akurat z przodu domu, przy wejściu, gdzie jest non stop cień, duża wilgoć i mamy tutaj problem z trawą. Praktycznie co roku musimy wysiewać ją w tym miejscu od nowa. Dodatkowo pojawia się na ziemi taki zielono-brunatno-czarny nalot. Mam też miejsami trochę mchu. Ziemia ciężka, ale nie gliniasta.
Właśnie przymierzam się do zrobienia wertykulacji i bardzo będę wdzięczna jak mi poradzicie, co po kolei sypać.
Gardenarium 15:00, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie poradzę, bo w cieniu trawnik nie rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolanta_miko... 18:08, 28 mar 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 3
A odnośnie nawozów na resztę? Co po kolei i kiedy polecasz Gardenarium?
Z tym przodem od początku mamy taki problem. W zeszłym roku założyliśmy nawadnianie, myśleliśmy że będzie lepiej, ale niestety znów po zimie wielkie place bez trawy. Ręce opadają. Chyba to przekopię i pomyślę o jakiejś kompozycji z kamieniem i czymś zielonym, co lubi cień.
Proszę tylko o pomoc w tych nawozach, bo nie za bardzo mam czas żeby siedzieć i przeglądać cały temat, a chciałabym już wszystko kupić i wykorzystać ładną pogodę.
MMarcin 20:00, 28 mar 2016

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Na starta (marzec-kwiecień) sypiemy saletrę wapniową, ale jaką? Tropicote czy Nitrabor skład mają bardzo podobny więc w sumie pewnie bez róznicy, ale jaka dawka zastosować na m2.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies